Wskazano laureatów Młodzieżowego Konkursu Dziennikarskiego Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Zostały nimi Jagoda Łuszczak, Eliza Kunath oraz Emilia Putek. Celem Konkursu jest promowanie rzetelnego, jakościowego dziennikarstwa oraz podnoszenie świadomości na temat roli mediów w demokratycznym społeczeństwie. Jego partnerami merytorycznymi są Radio Zet, telewizja TVN24 i Uniwersytet SWPS.
Podczas zorganizowanej w środę w siedzibie telewizji TVN gali ogłoszono nazwiska laureatów pierwszej edycji Młodzieżowego Konkursu Dziennikarskiego Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego. Główną nagrodę otrzymała Jagoda Łuszczak za tekst o sezonie turystycznym widzianym oczami turystów i mieszkańców miejscowości letniskowych. Wyróżniono także Elizę Kunath za filmowe studium neuroróżnorodności i edukowanie o niej oraz Emilię Putek za osobisty tekst o codzienności osób cierpiących na albinizm, postrzeganiu choroby przez innych i zmaganiu się z nią.
Konkurs ma promować rzetelne, jakościowe dziennikarstwo i podnosić świadomość na temat roli mediów w demokratycznym społeczeństwie. Jego tegoroczny motyw przewodni brzmiał "Dwa światy. Dwa punkty widzenia". 69 nadesłanych ramach rywalizacji prac oceniła kapituła w składzie: Iwona Kutyna (Radio Zet), Janusz Schwertner (Goniec.pl), Justyna Suchecka (tvn24.pl), Kamil Dziubka (Onet), Patryk Słowik (Wirtualna Polska), Robert Feluś (SWPS), Radomir Wit (TVN24), Michał Janczura (TOK FM) i Katarzyna Radziwiłł (córka Andrzeja Woyciechowskiego).
ZOBACZ TEŻ: Piotr Jacoń: "Oddaję wam bardzo osobistą książkę"
Młodzieżowy Konkurs Dziennikarski Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego
Partnerami merytorycznymi konkursu są Radio Zet, telewizja TVN24 i Uniwersytet SWPS. Partnerem prawny jest kancelaria prawna DZP. Za organizację rywalizacji odpowiadali studenci uczestniczący w projekcie edukacyjnym Forum Dziennikarskie. Ten został stworzony w 2022 roku. Podczas jego tegorocznej edycji uczestnikami byli studenci i studentki Uniwersytetu SWPS. Pracowali oni przez kilka miesięcy w trzech grupach, realizując zadania w obszarach: organizacji wydarzeń Forum, koncepcji i organizacji konkursu oraz komunikacji i promocji.
W tym czasie studenci zorganizowali dziennikarski speed dating, czyli szybkie rozmowy z dziennikarzami, oparte na zasadach popularnej formy nawiązywania kontaktu, oraz debatę i panele dyskusyjne pod hasłem "AI w zawodzie dziennikarza" w Faktycznym Domu Kultury. Uczestniczyli również w programie Radomira Wita "Bez kitu" w TVN24, nagrywali wideopodcasty z cyklu "Stacja dwa światy" z udziałem uznanych dziennikarzy, z którymi rozmawiali o wyzwaniach i przyszłości dziennikarstwa, a także mieli okazję zobaczyć, jak pracują redakcje.
ZOBACZ TEŻ: Opera o powojennej odbudowie Warszawy. Znamy nazwisko reżyserki i datę premiery
Autorka/Autor: jdw//mm
Źródło: tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: Radio Zet