"Rzecznik Praw Dziecka ma jakąś obsesję. Ile razy wystąpił w obronie dzieci, które były szkalowane?"

Autor:
kb/kab
Źródło:
TVN24
Szumilas: Rzecznik Praw Dziecka ma jakąś obsesję
Szumilas: Rzecznik Praw Dziecka ma jakąś obsesjęTVN24
wideo 2/4
TVN24Szumilas: Rzecznik Praw Dziecka ma jakąś obsesję

Chciałabym, żeby Rzecznik Praw Dziecka zajął się dziećmi, a przestał być rzecznikiem rządu i obrony wydumanych form patriotyzmu - powiedziała była minister edukacji Krystyna Szumilas, komentując słowa Mikołaja Pawlaka. - Ile razy wystąpił w obronie dzieci, które były szkalowane, które były pobite chociażby z powodu koloru włosów? - pytała. Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski mówił, że "jeżeli mielibyśmy zrobić coś dobrego dla Polski, to powinniśmy zrobić wszystko, żeby Pawlak odszedł z funkcji Rzecznika Praw Dziecka".

We wtorek w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak powiedział, że jest w stanie się zgodzić z tym, że są osoby LGBT. - Są, jest środowisko osób LGBT. Tak jest, nie neguję tego. Ale czy jest jakaś ideologia, idea LGBT i ona się rozprzestrzenia w taki czy inny sposób? Też to się może dziać - powiedział.

Dopytywany, czy jego zdaniem "idea LGBT" jest sprzeczna z patriotyzmem, odparł: - Jeżeli jest prezentowana przez takie osoby jak chociażby Michał Sz. czy tam Margot.

Rzecznik Praw Dziecka o edukatorach seksualnych w szkołach
Rzecznik Praw Dziecka o edukatorach seksualnych w szkołachTVN24

Szumilas: Rzecznik Praw Dziecka ma jakąś obsesję

Była minister edukacji Krystyna Szumilas w rozmowie z TVN24 skomentowała słowa Rzecznika Praw Dziecka. - Ja widzę, że pan rzecznik ma jakąś obsesję. Nie broni i nie staje po stronie dzieci, nie staje po stronie młodzieży - powiedziała. - Chciałabym, żeby Rzecznik Praw Dziecka zajął się dziećmi, a przestał być rzecznikiem rządu i obrony wydumanych form patriotyzmu - mówiła.

Zaznaczyła, że Rzecznik Praw Dziecka "jest od tego, aby bronić praw mniejszości, aby bronić dzieci przed agresją bez względu na to, jakie to dziecko jest, jakie ma poglądy, jakie ma preferencje". - Chciałabym zapytać pana rzecznika, ile razy wystąpił w obronie dzieci, które były szkalowane, które były pobite chociażby z powodu koloru włosów? - pytała.

Gawkowski: Rzecznik Praw Dziecka udowodnił wielokrotnie, że nie szanuje innych poglądów

Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski ocenił, że "Rzecznik Praw Dziecka udowodnił wielokrotnie, że nie szanuje innych poglądów, że nie szanuje możliwości budowy porozumienia". - Rzecznik Praw Dziecka w Polsce mówi to, co myśli, a myśli w sposób taki, który jest bliski Prawu i Sprawiedliwości, ale nie wszystkim Polkom i Polakom. To jest człowiek, który domyka drzwi do otwartości i wolności, a nie otwiera ich dla dzieci - skomentował.

Według Gawkowskiego, "jeżeli mielibyśmy zrobić coś dobrego dla Polski, to powinniśmy zrobić wszystko, żeby Mikołaj Pawlak odszedł z funkcji Rzecznika Praw Dziecka".

Dodał, że "my, jako Polska, powinniśmy się wstydzić, że na stanowisku Rzecznika Praw Dziecka jest osoba, która nie do końca jest kompetentna, a na pewno mówi głupie rzeczy".

Gawkowski: Rzecznik Praw Dziecka udowodnił wielokrotnie, że nie szanuje innych poglądów
Gawkowski: Rzecznik Praw Dziecka udowodnił wielokrotnie, że nie szanuje innych poglądówTVN24

Szczerba: my ostrzegaliśmy, że Mikołaj Pawlak nie powinien nigdy zostać Rzecznikiem Praw Dziecka

- My ostrzegaliśmy, że Mikołaj Pawlak, człowiek Ziobry, człowiek głęboko konserwatywny, można powiedzieć teraz fundamentalnie ideologiczny, nie powinien nigdy zostać Rzecznikiem Praw Dziecka - powiedział poseł KO Michał Szczerba.

- Po pierwsze nie spełniał przesłanek ustawowych, nie miał żadnego doświadczenia w pracy w organizacjach pozarządowych zajmujących się prawami dzieci. Dzisiaj widzimy, że tak naprawdę nie troszczy się o to, czy w polskich szkołach będą bramki do mierzenia temperatury, czy będą szkoły przygotowane do nowego roku szkolnego - wymieniał.

Jak dodał, Mikołaj Pawlak "dzisiaj zajmuje się ideologią". - Dzisiaj zajmuje się również stygmatyzowaniem i szczuciem na osoby nieheteronormatywne. To jest bardzo przykre. Ta osoba nie powinna nigdy pełnić żadnego urzędu w wolnej Polsce, bo jego działalność i słowa, które głosi, są całkowicie sprzeczne z konstytucją, z godnością przyrodzoną każdej osobie, również dziecku, młodej osobie, która poszukuje swojej tożsamości płciowej, swojej orientacji seksualnej. Stygmatyzowanie tych osób jest po prostu niedopuszczalne - podkreślił Szczerba.

Szczerba: ostrzegaliśmy, że Mikołaj Pawlak nie powinien nigdy zostać Rzecznikiem Praw Dziecka
Szczerba: ostrzegaliśmy, że Mikołaj Pawlak nie powinien nigdy zostać Rzecznikiem Praw DzieckaTVN24

Autor:kb/kab

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości