- Chcemy w jakiś oryginalny sposób zwrócić uwagę młodym ludziom, że sięganie po używki to błędna, zła droga - mówił we "Wstajesz i weekend" Marek Posobkiewicz. Główny Inspektor Sanitarny opowiadał w programie o najnowszej akcji społecznej "Melanż - oczekiwania vs. rzeczywistość".
Kampania przygotowana przez GIS składa się z 10 klipów. Aktorzy pokazują w nich, jak młodzi ludzie postrzegają samych siebie po zażyciu różnych używek i jak w tym samym czasie widzą ich inni.
- Często podczas tej ekstazy młody człowiek sam nie wie, jak się zachowuje. Te filmiki mają pokazać to, jak młody człowiek wygląda w rzeczywistości, kiedy wydaje mu się, że jest cool, że jest atrakcyjny i może brylować wśród innych - tłumaczył we "Wstajesz i weekend" Marek Posobkiewicz, szef GIS.
- Dla młodzieży nigdy nie będą atrakcyjne "gadające głowy", białe kołnierzyki. W ten sposób możemy mówić i słuchać samych siebie, ale oni nas nie będą słyszeć - dodał.
"Skutki na całe życie"
- Na pewno ten rodzaj przekazu do części dotrze. Oczywiście nie rezygnujemy z innych metod przekazu, od wielu lat stosujemy wiele różnych programów prozdrowotnych - podkreślił.
- Najbardziej szokujące jest to, że coraz młodsi ludzie sięgają po różne używki, alkohol - mówił Posobkiewicz. Tłumaczył, że w przypadku dzieci najbardziej narażony na szkodliwe skutki jest ich ośrodkowy układ nerwowy.
- Jeżeli wtedy jest on atakowany niepotrzebną chemią z zewnątrz, skutki są na całe przyszłe życie - powiedział Posobkiewicz. - Każdy człowiek ma niezbywalne prawo do życia, zdrowia i dążenia do szczęścia. Tego szczęścia, poprzez melanż i ułudę, nie będzie - mówił szef GIS.
Materiał magazynu "Polska i świat":
Autor: ts/ja / Źródło: tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: | GIS