Matura: Zobacz przykładowe rozwiązania z biologii i historii

Aktualizacja:
TVN24Maturzyści przystąpią do egzaminu z historii i biologii

Maturzyści napisali egzamin z biologii, jednego z najchętniej wybieranych na egzaminie dojrzałości przedmiotów oraz z najrzadziej wybieranego przedmiotu - historii. W tvn24.pl prezentujemy arkusze i przykładowe odpowiedzi na pytania z obu przedmiotów.

TUTAJ PRZECZYTASZ WSZYSTKO NA TEMAT MATUR 2013 I ZNAJDZIESZ PONAD 40 ARKUSZY MATURALNYCH I PROPONOWANYCH ROZWIĄZAŃ

O godz. 9 maturzyści rozpoczęli egzamin z biologii. Na jego napisanie na poziomie podstawowym mieli 120 minut, na poziomie rozszerzonym - pół godziny więcej.

ARKUSZ PYTAŃ Z BIOLOGII NA POZIOMIE PODSTAWOWYM

ARKUSZ PYTAŃ NA POZIOMIE ROZSZERZONYM

PROPONOWANE OPOWIEDZI DO MATURY Z BIOLOGII - POZIOM PODSTAWOWY

PROPONOWANE ODPOWIEDZI DO MATURY Z BIOLOGII - POZIOM ROZSZERZONY

HISTORIA

Z historią maturzyści mierzyli się od godz. 14. Egzamin potrwał dwie godziny dla piszących na poziomie podstawowym, a na rozszerzonym - trzy.

ARKUSZ PYTAŃ Z HISTORII NA POZIOMIE PODSTAWOWYM

ARKUSZ PYTAŃ Z HISTORII NA POZIOMIE ROZSZERZONYM

ARKUSZ PYTAŃ Z HISTORII DLA NIESŁYSZĄCYCH

PROPONOWANE ODPOWIEDZI Z EGZAMINU Z HISTORII - POZIOM ROZSZERZONY

Najczęściej wybieranym przedmiotem na maturze, należącym do grupy tzw. przedmiotów do wyboru, jest od lat geografia. W tym roku zdawało ją blisko 22 proc. abiturientów. Na drugim miejscu jest biologia, a na trzecim - wiedza o społeczeństwie (egzamin odbył się 13 maja). Za to chęć zdawania egzaminu z historii zadeklarowało jedynie 21,4 tys. abiturientów, czyli 5,8 proc.

Trzy przedmioty obowiązkowe

Maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Egzaminy z tych przedmiotów są obowiązkowe na poziomie podstawowym.

Chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym. Maturzysta może wybrać też do sześciu przedmiotów dodatkowych.

Maturzysta, który nie zda jednego z egzaminów, ma prawo do poprawki pod koniec sierpnia. Termin poprawkowego egzaminu pisemnego wyznaczono na 27 sierpnia, a ustnych - na 26-30 sierpnia.

Matura 2013: Sprawdź, czy zdasz

W ramach akcji tvn24.pl "Sprawdź czy zdasz" publikujemy dziś arkusze egzaminacyjne oraz propozycje rozwiązań przygotowane przez specjalistów.

Harmonogram egzaminów maturalnych, z których jeszcze przygotujemy dla Was rozwiązania:

20 maja (poniedziałek) Fizyka i astronomia - poziom podstawowy i poziom rozszerzony 21 maja (wtorek) Język niemiecki - poziom podstawowy i poziom rozszerzony 23 maja (czwartek) Język rosyjski - poziom podstawowy i poziom rozszerzony 24 maja (piątek) Język francuski - poziom podstawowy i poziom rozszerzony 27 maja (poniedziałek) Język hiszpański - poziom podstawowy i poziom rozszerzony 28 maja (wtorek) Język włoski - poziom podstawowy i poziom rozszerzony

Autor: rf, adso//gak / Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości