Marsz Miliona Serc. Najważniejsze momenty wydarzenia

Autor:
momo/ft
Źródło:
tvn24.pl
Marsz Miliona Serc na zdjęciach z drona
Marsz Miliona Serc na zdjęciach z drona TVN24
wideo 2/20
TVN24Marsz Miliona Serc na zdjęciach z drona

Marsz Miliona Serc dobiegł końca. Organizatorzy osiągnęli swój cel - według szacunków warszawskiego ratusza manifestacja zgromadziła w centrum stolicy około miliona ludzi. W trakcie wydarzenia głos zabierali liderzy demokratycznej opozycji, w tym przewodniczący Platformy Obywatelskiej i pomysłodawca marszu Donald Tusk. Nie zabrakło także muzycznych akcentów. Prezentujemy zestawienie najważniejszych momentów Marszu Miliona Serc.

Marsz Miliona Serc rozpoczął się w niedzielę w samo południe w centrum Warszawy. Uczestnicy manifestacji zainicjowanej przez lidera PO Donalda Tuska zgromadzili się na rondzie Dmowskiego, po czym przeszli ulicami Marszałkowską, Świętokrzyską, Jana Pawła II aż do ronda "Radosława". Na czele marszu szli m.in. lider PO Donald Tusk i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. W manifestacji udział wzięli także politycy Nowej Lewicy oraz przedstawiciele Trzeciej Drogi. Nie zabrakło także artystów i aktywistów. Wydarzenie zakończyło się około godziny 16.

Oto najważniejsze momenty Marszu Miliona Serc.

Wystąpienie Donalda Tuska inaugurujące marsz

Po godzinie 12 na rondzie Dmowskiego, przed rozpoczęciem pochodu w ramach Marszu Miliona Serc, głos zabrał szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. - Niemożliwe stało się możliwym. Kiedy widzę morze serc, kiedy widzę te setki tysięcy uśmiechniętych twarzy, to dobrze czuję, że przychodzi ten przełomowy moment w historii naszej ojczyzny - przyznał.

Tusk: niemożliwe stało się możliwym
Tusk: niemożliwe stało się możliwym ZDJĘCIA ORGANIZATORA

Najważniejsze przemówienia w trakcie marszu

Po przemówieniu lidera Platformy Obywatelskiej głos zabrał prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski. - Idziemy dzisiaj w tym marszu po zwycięstwo w wyborach za dwa tygodnie, ale tak naprawdę to tylko początek. Idziemy w tym marszu po zupełnie nową Polskę - oświadczył Trzaskowski. Podkreślił, że "miliony się obudziły" i to jest najważniejsze.

Trzaskowski: idziemy w tym marszu po zwycięstwo w wyborach za dwa tygodnie, ale to tylko początek
Trzaskowski: idziemy w tym marszu po zwycięstwo w wyborach za dwa tygodnie, ale to tylko początek ZDJĘCIA ORGANIZATORA

Na rondzie Dmowskiego głos zabrał także lider Agrounii Michał Kołodziejczak. - Dobrze, że jesteśmy tutaj razem. Przychodzimy z różnych stron, ale mamy jeden cel. Jeden. Tym celem jest Polska. I nigdy nie dajcie sobie wmówić, że Polska nie należy do was - oświadczył.

Kołodziejczak: jestem rolnikiem i wiem, że plony zbiera się na jesień
Kołodziejczak: jestem rolnikiem i wiem, że plony zbiera się na jesieńZDJĘCIA ORGANIZATORA

W manifestacji udział wzięli także liderzy Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń. Obaj wygłosili przemówienie przed startem marszu na rondzie Dmowskiego.

Biedroń w swoim wystąpieniu wskazywał, że "to kobiety wygrają te wybory". - Tu dzisiaj jest Polska. Tu jest Polska uśmiechnięta, tolerancyjna, otwarta. Tu jest przyszłość Polski - powiedział.

Biedroń: kobiety wygrają te wybory ZDJĘCIA ORGANIZATORA

Wicemarszałek Sejmu, współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty, przemawiając do zebranych na marszu, podkreślił, że jest w tym miejscu, bo uważa, że opozycja powinna ze sobą współpracować. - Jestem tutaj, bo uważam, że po wyborach opozycja stworzy wspólny rząd - powiedział, dodając, że stworzy go Trzecia Droga, Koalicja Obywatelska i Lewica.

Czarzasty: jestem tutaj bo uważam, że opozycja powinna ze sobą współpracować
Czarzasty: jestem tutaj bo uważam, że opozycja powinna ze sobą współpracować ZDJĘCIA ORGANIZATORA

- Chcemy więcej, chcemy, żeby cała Polska stała się miejscem, gdzie konstytucja, praworządność, szacunek dla kobiet, prawa mniejszości i wszystkie wartości, które nas kotwiczą w Unii Europejskiej, były przestrzegane. Dzisiaj jest pierwszy krok, a zwycięstwo odniesiemy 15 października tego roku - mówił marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Grodzki: dzisiaj jest pierwszy krok, a zwycięstwo odniesiemy 15 października tego roku
Grodzki: dzisiaj jest pierwszy krok, a zwycięstwo odniesiemy 15 października tego rokuTVN24/ZDJĘCIA ORGANIZATORA

Do uczestników marszu zgromadzonych w Warszawie dwukrotnie przemawiał także prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak. - Jesteście wspaniałymi Polakami, którzy przyjechali tu rozmawiać o Polsce. Miejcie ten dzisiejszy spacer głęboko w sercu, by 15 października spotkać się przy urnach - zaapelował.

Owsiak: Jesteście wspaniałymi cudownymi Polakami, będzie mieli czas, żeby uśmiechnąć się do siebie, żeby pogadać
Owsiak: Jesteście wspaniałymi cudownymi Polakami, będzie mieli czas, żeby uśmiechnąć się do siebie, żeby pogadaćZDJĘCIA ORGANIZATORA

W trakcie manifestacji przemówienia wygłosili także między innymi posłowie KO Borys Budka, Monika Wielichowska, Marcin Kierwiński, Barbara Nowacka oraz europoseł PO i były szef MSZ Radosław Sikorski.

Przemówienie końcowe Donalda Tuska

Około godziny 14:30 czoło marszu dotarło na rondo "Radosława". Tutaj Donald Tusk wygłosił kolejne przemówienie, wieńczące manifestację. - Chcę wam powiedzieć, że jest nas więcej niż milion - oświadczył na zakończenie demonstracji szef Platformy Obywatelskiej. Ślubował przed zgromadzonym tłumem "zakończenie wojny polsko-polskiej dzień po wyborach". - To jest trochę tak, wiecie, jak się pogoni agresora, to już nie ma powodu do wojny - dodał.

Tusk: chcę uroczyście ślubować zakończenie wojny polsko-polskiej dzień po wyborach
Tusk: chce uroczyście ślubować zakończenie wojny polsko-polskiej dzień po wyborach ZDJĘCIA ORGANIZATORA

Uczestnicy marszu odśpiewali hymn Polski 

W trakcie przemówienia Donalda Tuska uczestnicy manifestacji odśpiewali hymn Polski. Lider PO powiedział, że nie wie, czy kiedykolwiek w jego życiu słowa "Jeszcze Polska nie zginęła" brzmiały tak autentycznie i mocno. - Mam, chyba nie tylko ja, wrażenie, że ten hymn usłyszała dzisiaj naprawdę cała Warszawa, a dzięki mediom - cała Polska - mówił przewodniczący Platformy.

Na rondzie "Radosława" uczestnicy i uczestniczki marszu odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego"
Na rondzie "Radosława" uczestnicy i uczestniczki marszu odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego"TVN24/ZDJĘCIA ORGANIZATORA

Artyści spontanicznie zaśpiewali o wolności

Na scenę znajdującą się na końcu trasy przemarszu spontanicznie wyszli artyści, którzy wspólnie odśpiewali piosenkę "Kocham wolność" grupy Chłopcy z Placu Broni.

Na scenie pojawili się między innymi Piotr Gąsowski, Andrzej Seweryn, Katarzyna Grochola, Małgorzata Ostrowska, Katarzyna Sienkiewicz oraz Jacek Sienkiewicz - członkowie zespołu Kwiat Jabłoni, Andrzej Piaseczny, Michał Żebrowski, Joanna Kurowska, Joanna Szczepkowska, Wanda Kwietniewska, Magdalena Schejbal, Mateusz Damięcki, Dorota Stalińska, Andrzej Saramonowicz, Czesław Mozil, Grażyna Wolszczak oraz Kuba Sienkiewicz

Artyści podczas Marszu Miliona Serc
Artyści podczas Marszu Miliona Serc TVN24

Frekwencja

Rzecznik ratusza Jakub Leduchowski przekazał portalowi tvn24.pl około godziny 14, że w marszu uczestniczy około miliona osób. Te dane potwierdził później na antenie TVN24 w programie "Fakty po Faktach" prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

- Mieliśmy bardzo dokładne wyliczenia i podawaliśmy je. Ponad milion osób było na tym marszu, dokładnie tak, jak zapowiadaliśmy - stwierdził Trzaskowski.

Podobne dane w mediach społecznościowych przekazał lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. "Ponad 1 000 000 biało-czerwonych serc w Warszawie!" - napisał przewodniczący PO.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na niedzielnej konwencji PiS w Katowicach zarzucił liderowi PO, że podawane przez niego dane dotyczące frekwencji na marszu są nieprawdziwe. - Jak mówił Tusk było milion ludzi, chociaż zdjęcia i oświadczenia policji stwierdzają, że było 60 tysięcy osób - oznajmił Kaczyński.

Przed godziną 13 Polska Agencja Prasowa donosiła, powołując się na "nieoficjalne dane Policji", że na rondzie Dmowskiego, gdzie rozpoczął się Marsz Miliona Serc zgromadziło się 60 tysięcy osób. "Według nieoficjalnych szacunków Policji łącznie na trasie przemarszu jest do tej pory do 100 tysięcy osób" - napisano w depeszy PAP.

Tych informacji nie potwierdził jednak na wieczornej konferencji prasowej rzecznik komendanta stołecznego Policji podinsp. Sylwester Marczak. Pytany przez dziennikarzy o szacunki policji dotyczące liczby uczestników podczas Marszu Miliona Serc odparł, że od kilku lat takie szacunki przez policję nie są podawane. - Naszym celem jest zabezpieczenie. Od kilku lat nie podajemy liczb. Nie widzę powodu żebyśmy te liczby podawali oficjalnie czy nieoficjalnie - powiedział Marczak.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo/ft

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości

Sześć osób nie żyje, a ponad 20 jest rannych po przejściu tornada przez centrum stanu Tennessee w USA. Jak poinformowały lokalne władze, wiele domów zostało zniszczonych, a dziesiątki tysięcy mieszkańców pozostaje bez prądu.

Tornada w Tennessee. Nie żyje sześć osób, ponad 20 jest rannych

Tornada w Tennessee. Nie żyje sześć osób, ponad 20 jest rannych

Autor:
bp//mrz
Źródło:
PAP, Reuters

Pogoda na dziś. W niedzielę 10.12 popada śnieg, śnieg z marznącym deszczem oraz sam deszcz. Warunki na drogach okażą się trudne, będzie ślisko. Aura niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Pogoda na dziś - niedziela, 10.12. Wędrówka strefy opadów i niekorzystny biomet

Pogoda na dziś - niedziela, 10.12. Wędrówka strefy opadów i niekorzystny biomet

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl

W sobotę po południu w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie przedłużające zerowy VAT na żywność na kolejne trzy miesiące. "Tak wygląda skuteczna i ambitna polityka" - skomentował premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych. - Jakże się cieszę. Tak długo nas przekonywaliście, że nie da się z tym VAT-em na żywność. Teraz się okazuje, że jednak się da - powiedział Szymon Hołownia, marszałek Sejmu, komentując kilka dni temu zapowiedź wprowadzenia nowych przepisów.

Minister finansów na dwa tygodnie podpisał rozporządzenie o zerowym VAT na żywność

Minister finansów na dwa tygodnie podpisał rozporządzenie o zerowym VAT na żywność

Autor:
momo//mrz
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Wołodymyr Zełenski weźmie w niedzielę udział w zaprzysiężeniu Javiera Mileia na nowego prezydenta tego kraju. Ukraińskie władze ostro potępiły rosyjskie plany zorganizowania wiosną wyborów prezydenckich na okupowanym terytorium. Z kolei według amerykańskiego Instytutu Badań nad Wojną zbliżające się wybory popchną rosyjskie wojsko w najbliższych miesiącach do utrzymania inicjatywy na froncie.

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
bp//mrz
Źródło:
PAP, Reuters, X, ISW

Polscy przewoźnicy musieli się dostosowywać do przepisów panujących w Unii Europejskiej, a ukraiński przewoźnik ich spełniać nie musi - mówił w "Faktach po Faktach" Dominik Mateńko, przewoźnik uczestniczący w blokadzie na granicy z Ukrainą. - To jest dziedzictwo rządów PiS-owskich i symbol tego, jak oni traktowali polską politykę wschodnią - komentował protest tirowców Paweł Kowal (KO), szef sejmowej komisji spraw zagranicznych.

Trwa protest przewoźników przy granicy z Ukrainą. Paweł Kowal: to symbol tego, jak PiS traktował politykę wschodnią

Trwa protest przewoźników przy granicy z Ukrainą. Paweł Kowal: to symbol tego, jak PiS traktował politykę wschodnią

Autor:
momo//mrz
Źródło:
TVN24

Piotr Woźniak, były minister gospodarki, były prezes PGNiG, w "Faktach po Faktach" komentował opinię ABW w sprawie budowy przez spółkę Orlen Synthos Green Energy tak zwanych małych reaktorów jądrowych. - Decyzja dla Polski, na szczęście, będzie zależała od kogoś innego - dodał.

Piotr Woźniak: jak się jedna grupa dyletantów spiera z drugą grupą dyletantów, to lepiej wyjść z sali

Piotr Woźniak: jak się jedna grupa dyletantów spiera z drugą grupą dyletantów, to lepiej wyjść z sali

Autor:
ks//mrz
Źródło:
TVN24

Europejskie Nagrody Filmowe 2023 rozdane. W najważniejszej kategorii Europejski Film doceniono "Anatomię upadku". Jego twórczyni Justine Triet nagrodzona również została za reżyserię i scenariusz. Nagrodę Europejska Aktorka otrzymała Sandra Hüller za główną rolę w filmie Triet. To kolejny wielki wieczór dla tego filmu.

Europejskie Nagrody Filmowe 2023. "Anatomia upadku" Justine Triet wielkim zwycięzcą

Europejskie Nagrody Filmowe 2023. "Anatomia upadku" Justine Triet wielkim zwycięzcą

Autor:
Tomasz-Marcin
Wrona
Źródło:
tvn24.pl

Prezydent Andrzej Duda w sobotę od godziny 9 szusował na nartach na dopiero otwartym wyciągu Czorsztyn-Ski (woj. małopolskie). - Obstawa co najmniej trzy auta, plus karetka i goprowcy w pogotowiu - przekazali nam na Kontakt 24 internauci. Obecność głowy państwa na stoku potwierdziła nam recepcjonistka hotelu w Czorsztynie.

Prezydent Andrzej Duda na nartach w Kluszkowcach

Prezydent Andrzej Duda na nartach w Kluszkowcach

Autor:
mag/tok
Źródło:
tvn24.pl

Odpady z Nitro-Chemu jak leżały na nielegalnych składowiskach, tak leżą - mówił na antenie TVN24 Filip Folczak, współautor reportażu "Wody Czerwone. Ile znaczą słowa Jacka Sasina?". - Te odpady nie muszą wybuchać, nie muszą płonąć. Po prostu one oddziałują każdego dnia na życie i zdrowie ludzi - dodał.

"Stanowią śmiertelne zagrożenie", "trafiają w ręce gangsterów, którzy zarabiają na tym miliony złotych"

"Stanowią śmiertelne zagrożenie", "trafiają w ręce gangsterów, którzy zarabiają na tym miliony złotych"

Autor:
ks//mrz
Źródło:
TVN24

Samochody osobowe paraliżowały ruch przy dworcu w Zakopanem. Wezwany na interwencję strażnik miejski poinformował kierowców, żeby poczekali na kontrolę. Jeden nie posłuchał i odjechał. Strażnik chciał go zatrzymać, został staranowany. Kierowcy groziło najwyżej 500 złotych mandatu, teraz może nawet trafić do więzienia. Nagranie ze zdarzenia opublikował "Tygodnik Podhalański".

Strażnik próbował zatrzymać auto, został staranowany. Nagranie

Strażnik próbował zatrzymać auto, został staranowany. Nagranie

Autor:
mag/tok
Źródło:
tvn24.pl
Żubrów coraz więcej. Wyrządzają szkody. Kto i dlaczego chciałby do nich strzelać?

Żubrów coraz więcej. Wyrządzają szkody. Kto i dlaczego chciałby do nich strzelać?

Tomasz
Słomczyński
Autor:
Tomasz
Słomczyński
Źródło:
tvn24.pl
Premium

Nowe ustalenia w sprawie odkrycia w siedzibie Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie komputerów wykorzystywanych przy transakcjach kryptowalutami. Jak ustaliliśmy, policjanci na zlecenie prokuratury dokonali przeszukań w mieszkaniach dwóch byłych pracowników firmy odpowiadającej za serwis techniczny budynku sądu. W wyniku działań mundurowych zabezpieczono "urządzenia elektroniczne". 

Kopalnia kryptowalut odkryta w budynku Naczelnego Sądu Administracyjnego. Policjanci w mieszkaniach pracowników

Kopalnia kryptowalut odkryta w budynku Naczelnego Sądu Administracyjnego. Policjanci w mieszkaniach pracowników

Autor:
Artur
Węgrzynowicz

W Poznaniu studenci okupują odebrany im akademik. Budynek jest w złym stanie. Studenci obawiają się, że Uniwersytet im. Mickiewicza go sprzeda. Studenci chcą wrócić do akademika po pilnym remoncie. Skarżą się, że nie stać ich na wynajmowanie kwater na mieście.

Studenci z Poznania walczą o akademik. "Każdy z nas się poczuł wyrzucony z własnego domu"

Studenci z Poznania walczą o akademik. "Każdy z nas się poczuł wyrzucony z własnego domu"

Źródło:
Fakty TVN

Obowiązujące od piątku ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę w stolicy Holandii doprowadziło do tworzenia się dużych korków i irytacji kierowców, napisał dziennik "De Telegraaf". "Wyprzedzają nas nawet rowery i to nie tylko elektryczne" – narzekał jeden z nich.

Ograniczyli prędkość w europejskiej stolicy do 30 km/h. "To szaleństwo"

Ograniczyli prędkość w europejskiej stolicy do 30 km/h. "To szaleństwo"

Autor:
JW
Źródło:
PAP

Pracownik ochrony znalazł nad jeziorem w Wągrowcu (woj. wielkopolskie) nieprzytomną kobietę. Miała poważne obrażenia twarzy i była wychłodzona, trafiła do szpitala. Tego samego dnia policjanci zatrzymali jej znajomego. Jeszcze nikt nie usłyszał w tej sprawie zarzutów.

Pobita do nieprzytomności kobieta leżała nad jeziorem. Zatrzymali mężczyznę

Pobita do nieprzytomności kobieta leżała nad jeziorem. Zatrzymali mężczyznę

Autor:
mag/tok
Źródło:
tvn24.pl

47-letnia nauczycielka z przedszkola w Choceniu (woj. kujawsko-pomorskie) została zamordowana. Do zbrodni doszło na jednym z włocławskich osiedli. Podejrzany 26-letni syn kobiety przyznał się do winy. Prokuratura złoży do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Teraz grozi mu dożywocie.

Nie żyje 47-letnia nauczycielka, została zamordowana. Podejrzany jest jej 26-letni syn

Nie żyje 47-letnia nauczycielka, została zamordowana. Podejrzany jest jej 26-letni syn

Autor:
ng/tok
Źródło:
PAP

Donald Tusk bez wątpienia podzielił się władzą i to było wczoraj widać - tak Arleta Zalewska z "Faktów" TVN oceniła piątkowe spotkanie lidera Koalicji Obywatelskiej z przyszłymi ministrami. - Są ciekawe nazwiska w rządzie Tuska. Takie, które mają przyciągać uwagę - mówił dziennikarz Radia Nowy Świat Klaudiusz Slezak.

"Autorski pomysł Donalda Tuska" i resortowy "gorący kartofel". Dziennikarze o nowym rządzie

"Autorski pomysł Donalda Tuska" i resortowy "gorący kartofel". Dziennikarze o nowym rządzie

Autor:
ads/dap
Źródło:
TVN24

Sześć osób, w tym dwoje dzieci, trafiło w sobotnie popołudnie do szpitala po wypadku busa, który dachował na drodze ekspresowej S7 koło Waplewa (województwo warmińsko-mazurskie) - podała straż pożarna. Wśród poszkodowanych jest dwoje dzieci.

Wypadek na S7. Dachował bus, sześć osób w szpitalu

Wypadek na S7. Dachował bus, sześć osób w szpitalu

Autor:
ks
Źródło:
PAP

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Miejscami prognozowany jest kilkunastostopniowy mróz. Możliwe są też opady marznące i roztopy. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Mróz, gołoledź i roztopy. Prawie cała Polska objęta ostrzeżeniami

Mróz, gołoledź i roztopy. Prawie cała Polska objęta ostrzeżeniami

Aktualizacja:
Autor:
jdw,ps,anw
Źródło:
IMGW

Sąd Najwyższy uznał, że kara finansowa wymierzona adwokatowi, który przez prawie trzy lata wprowadzał w błąd swoją klientkę, jest słuszna. Jednak oddalił kasację złożoną przez pokrzywdzoną, która dowodziła, że nałożona na mecenasa kara jest rażąco niewspółmierna - informuje serwis Prawo.pl.

Adwokat oszukiwał klientkę. Sąd Najwyższy go ukarał

Adwokat oszukiwał klientkę. Sąd Najwyższy go ukarał

Autor:
JW/ams
Źródło:
PAP

W wodzie przy tawernie w Gdyni Orłowie w sobotę rano znaleziono dryfujące zwłoki kobiety w wieku około 50-60 lat. Jak przekazała prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, na razie nie stwierdzono udziału osób trzecich w zdarzeniu.

Zwłoki kobiety na plaży. Ciało dryfowało w wodzie

Zwłoki kobiety na plaży. Ciało dryfowało w wodzie

Aktualizacja:
Autor:
ng/tok
Źródło:
PAP

Prezydencka minister Małgorzata Paprocka zapewniła, że "nie będzie na pewno żadnego opóźnienia" w sprawie powołania nowego rządu. Powiedziała, że "środa przed południem to możliwy termin" zaprzysiężenia.

"Możliwy termin" powołania nowego rządu. "Pan prezydent nie będzie zwlekał"

"Możliwy termin" powołania nowego rządu. "Pan prezydent nie będzie zwlekał"

Autor:
ads/dap
Źródło:
PAP

Ryan O'Neal, aktor znany między innymi z roli w filmie "Love Story", nie żyje - poinformował jego syn Patrick O'Neal. Ryan O'Neal miał 82 lata.

Ryan O'Neal nie żyje

Ryan O'Neal nie żyje

Autor:
ads/dap
Źródło:
PAP, Reuters

Republikański senator wezwał amerykański rząd do wszczęcia śledztwa, które zbadałoby wpływ importu chińskiego czosnku na bezpieczeństwo narodowe. Republikański senator Rick Scott napisał do sekretarza handlu, twierdząc, że chiński czosnek jest niebezpieczny, powołując się na niehigieniczne metody produkcji.

Amerykański senator: chiński czosnek stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego

Amerykański senator: chiński czosnek stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego

Autor:
JW/ams
Źródło:
BBC

Dziennikarze tvn24.pl Justyna Suchecka-Jadczak oraz Piotr Szostak - autorzy cyklu tekstów "Willa Plus" - zostali laureatami Nagrody Specjalną Konkursu Reporterskiego imienia Marcina Pawłowskiego i Dariusza Kmiecika. W zakończonym konkursie przyznano również nagrody w kategoriach: Reportaż, News, Relacja reporterska, Operatorskie oko oraz Montaż/Grafika. Przypominamy finałowe i nagrodzone materiały.

Justyna Suchecka-Jadczak i Piotr Szostak z Nagrodą Specjalną w Konkursie Reporterskim im. Marcina Pawłowskiego i Dariusza Kmiecika

Justyna Suchecka-Jadczak i Piotr Szostak z Nagrodą Specjalną w Konkursie Reporterskim im. Marcina Pawłowskiego i Dariusza Kmiecika

Autor:
tmw
Źródło:
tvn24.pl

Ewa Kulik-Bielińska, dyrektorka Fundacji Batorego, została w sobotę laureatką Nagrody Obywatelskiej imienia Henryka Wujca. - Jest rzeczniczką i obrończynią organizacji społecznych w Polsce i Europie, działa na rzecz dobrego prawa dla działalności społecznej i obywatelskiej - brzmi część wygłoszonej na jej cześć laudacji. Wyróżnienie zostało wręczone podczas finału 23. edycji Festiwalu Filmowego WATCH DOCS.

Ewa Kulik-Bielińska laureatką Nagrody Obywatelskiej imienia Henryka Wujca

Ewa Kulik-Bielińska laureatką Nagrody Obywatelskiej imienia Henryka Wujca

Autor:
ks//mrz
Źródło:
tvn24.pl

Fala upałów nawiedziła australijski stan Nowa Południowa Walia. Temperatura przekroczyła tam 43 stopnie. Ponadto wybuchło tam 71 pożarów traw i buszu.

Ekstremalne upały, burze i ulewy. Pogoda w Australii jest jakby "na sterydach"

Ekstremalne upały, burze i ulewy. Pogoda w Australii jest jakby "na sterydach"

Aktualizacja:
Autor:
map
Źródło:
Reuters, ABC, Sydney Morning Herald

"Weekend cudów", czyli finał Szlachetnej Paczki, już za tydzień. By doświadczyło ich jak najwięcej osób, wciąż potrzeba chętnych do pomocy. Najwięcej Rodzin czeka na darczyńców w województwach: kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim.

"Weekend cudów" już wkrótce. Setki rodzin wciąż czekają na darczyńców. "To są rzeczy, które zmieniają ludziom życie"

"Weekend cudów" już wkrótce. Setki rodzin wciąż czekają na darczyńców. "To są rzeczy, które zmieniają ludziom życie"

Autor:
momo//mrz
Źródło:
TVN24
Messi wplątany w wojnę Izraela z Palestyną. "Spalcie jego koszulki"

Messi wplątany w wojnę Izraela z Palestyną. "Spalcie jego koszulki"

Michał
Banasiak
Autor:
Michał
Banasiak
Źródło:
tvn24.pl
Premium

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę już po raz dziesiąty organizuje akcję "List od Mikołaja". Do 13 grudnia można zamówić wyjątkowy, spersonalizowany list od Mikołaja dla dziecka, nastolatka albo osoby dorosłej. Pięknie zaprojektowany, pełen osobistych szczegółów i ciepłych słów list zostanie dostarczony pod wskazany adres przed Wigilią. Całkowity dochód z akcji zostanie przeznaczony na działania Fundacji. 

Ostatnie dni akcji charytatywnej "List do Mikołaja". "Może być doskonałą okazją, żeby wyrazić miłość i troskę"

Ostatnie dni akcji charytatywnej "List do Mikołaja". "Może być doskonałą okazją, żeby wyrazić miłość i troskę"

Autor:
momo/ft
Źródło:
tvn24.pl

Co obejrzeć na małym i dużym ekranie? W "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg w każdą sobotę, opowiada w TVN24 o najciekawszych wydarzeniach i premierach ze świata filmów, seriali i muzyki.

Najciekawsze nowości na dużym i małym ekranie. Co warto obejrzeć? "Kadr na kino" w TVN24

Najciekawsze nowości na dużym i małym ekranie. Co warto obejrzeć? "Kadr na kino" w TVN24

Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl

Dziennikarze tvn24.pl, TVN i TVN24 są wśród nominowanych do tegorocznych nagród Grand Press. Nominacje otrzymali: Justyna Suchecka, Piotr Szostak, Wojciech Bojanowski, Filip Folczak, Olga Orzechowska, Maciej Duda, Łukasz Ruciński, Michał Fuja, Grzegorz Głuszak, Marcin Jakóbczyk, Piotr Świerczek, Robert Zieliński, Olga Mildyn, Ewa Galica, Marcin Gutowski, Edyta Krześniak, Piotr Jacoń, Adam Diehl, Piotr Karczewski, Michał Przedlacki, Łukasz Frątczak, Dariusz Kubik i Grzegorz Łakomski.

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl

Śmierć wybitnego amerykańskiego polityka, sekretarza stanu, czyli ministra spraw zagranicznych i doradcy prezydenta Nixona do spraw bezpieczeństwa Henry Kissingera, wywołała lawinę nekrologów i komentarzy. Były zdawkowe i poważne. Mądre i głupie. Samodzielne i powtarzające cudze myśli. W tych publikowanych w polskiej prasie uderzał ton specyficznego zarozumialstwa.

Sztuka rozmowy

Sztuka rozmowy

Autor:
Maciej
Wierzyński
Źródło:
tvn24.pl