Lucyna Wiśniewska nie żyje. Była posłanka zginęła w tragicznym wypadku

Autor:
ms
Źródło:
PAP

Lucyna Wiśniewska, dyrektorka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu i była posłanka, zginęła w niedzielę w wypadku drogowym, do którego doszło w Modrzejowicach.

"Ogromna strata i wielki smutek. W wyniku tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś w godzinach popołudniowych w Modrzejowicach, śmierć poniosła Pani Lucyna Wiśniewska, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu. Moje wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich. Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie" - napisał Kamil Dziewierz, wójt Jedlińska na Facebook'u.

Jak poinformował mł. asp. Marcin Sawicki z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, do wypadku doszło w niedzielę 30 października po godz. 13 w miejscowości Modrzejowice w powiecie radomskim.

"Kobieta poniosła śmierć na miejscu"

- Kierujący volvo 58-letni mężczyzna podczas wyprzedzania doprowadził do zderzenia z osobowym mercedesem, który skręcał w lewo w drogę gminną - przekazał policjant. Kierująca mercedesem 67-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Jej 69-letniemu pasażerowi, a także kierowcy volvo, nic się nie stało.

Do tragicznego wypadku doszło w Modrzejowicach w powiecie radomskim (woj. mazowieckie)OSP Bujak

Lucyna Wiśniewska była z zawodu lekarzem neurologiem. W latach 90. pełniła m.in. funkcję lekarza wojewódzkiego województwa radomskiego. Później została zastępcą dyrektora Mazowieckiego Centrum Zdrowia Publicznego w Warszawie i Radomiu. Do 2005 r. zajmowała stanowisko zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Posłanka V kadencji

Należała do współtwórców radomskiej organizacji Środowiska Inicjatywa, działała w Katolickim Stowarzyszeniu Lekarzy Polskich. W wyborach parlamentarnych w 2005 r. została wybrana do Sejmu V kadencji z listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu radomskiego. 27 kwietnia 2007 r. przeszła do Prawicy Rzeczypospolitej. Od kilkunastu lat kierowała Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Radomiu.

Autor:ms

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości