Podejrzanego o serię włamań zatrzymali, gdy jechał samochodem. W akcji udział wzięli kontrterroryści

Autor:
tm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Lublin. Specjalna grupa "HYDRA" zatrzymała 42-latka. Mężczyzna jest podejrzany o seryjne włamania (materiał z 23.05.2022)
Lublin. Specjalna grupa "HYDRA" zatrzymała 42-latka. Mężczyzna jest podejrzany o seryjne włamania (materiał z 23.05.2022)Lubelska Policja
wideo 2/7
POLICJA

W kwietniu ktoś włamał się do dwóch domów i mieszkań w Lublinie. Straty oszacowano wówczas na 70 tysięcy złotych. Zdaniem policjantów z grupy "Hydra", seryjnym włamywaczem jest 42-latek, który w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Mężczyznę zatrzymano na jednym z lublińskich osiedli przy wsparciu kontrterrorystów. 

Po tym jak w Lublinie zaczęło dochodzić do seryjnych włamań do domów i mieszkań, komendant wojewódzki policji powołał specjalną grupę śledcza pod kryptonimem "Hydra". Funkcjonariusze ustalili, że za włamami stoi 42-latek.

Zatrzymali go na osiedlu, gdy jechał samochodem. W akcji udział wzięli kontrterroryści

- Sprawca zabierał z domów i mieszkań pieniądze, kosztowności oraz wartościowe przedmioty, takie jak tablety czy laptopy. Łączne straty z trzech włamań, do których doszło w kwietniu na terenie Lublina wyniosły ponad 70 tysięcy złotych. Trwa ustalanie, ile jeszcze włamań ma na swoim koncie 42-latek - mówi komisarz Andrzej Fijołek, rzecznik lubelskiej policji.

Do zatrzymania mężczyzny doszło na jednym z lublińskich osiedli. Jak widać na opublikowanym przez policję nagraniu, gdy do 42-latka podbiegli policjanci, ten jechał samochodem. W zatrzymaniu udział wzięli m.in. kontrterroryści.

42-latek został zatrzymany gdy jechał akurat samochodemLubelska Policja 

Kryminalna przeszłość, recydywa i poszukiwanie listem gończym

Jak informuje Fijołek, 42-latek usłyszał zarzuty. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. - Dlatego odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności - podkreśla rzecznik.

Podejrzany został, decyzją sądu, tymczasowo aresztowany. - Był też poszukiwany listem gończym w związku z odbyciem kary ponad dwóch lat pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwa. Był także notowany za rozboje i włamania - relacjonuje policjant.

Czytaj też: Sądził, że ktoś okrada sklep, powiadomił policję. W środku była ekipa remontowa

Podejrzanemu grozi do piętnastu lat pozbawienia wolnościLubelska Policja 
Do włamań dochodziło w Lublinie
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lubelska Policja

Pozostałe wiadomości