Po pijanemu miał wybić szyby na Majdanku. Stanie przed prokuratorem

Polska

tvn24.plPolicja zatrzymała mężczyznę, który po pijanemu miał wybić szyby na Majdanku

Lubelscy policjanci zatrzymali w czwartek wieczorem mężczyznę, który po pijanemu wszedł na teren dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku i miał wybić szyby w budynku wieży strażniczej. - Mężczyzna zostanie w sobotę doprowadzony do prokuratury - przekazał Andrzej Fijołek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem. 34-letni mieszkaniec Świdnika (Lubelskie), który był na terenie dawnego obozu koncentracyjnego na Majdanku, miał wybić tam szyby w budynku wieży strażniczej i wejść do niego. Policję wezwała ochrona Państwowego Muzeum na Majdanku, ponieważ mężczyzna miał nie odpowiadać na wezwania ochroniarzy i nie chcieć opuścić budynku wieży.

"Mężczyzna zostanie w sobotę doprowadzony do prokuratury"

Andrzej Fijołek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przekazał, że 34-letni mieszkaniec Świdnika (Lubelskie) został zatrzymany do wytrzeźwienia. Dodał, że miał w organizmie prawie trzy promile alkoholu.

- Mężczyzna zostanie w sobotę doprowadzony do prokuratury – poinformował Fijołek.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego incydentu, trwa ustalanie wysokości strat. O ewentualnych zarzutach dla 34-latka zdecyduje prokurator.

Do incydentu miało dojść na terenie dawnego obozu koncentracyjnego na Majdankutvn24.pl

Autor: akr/tr / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Adam Jones / Wikipedia ( CC BY 2.0)