Polska

"Lub czasopisma" znowu na wokandzie

Polska

TVN24Prokuratura oskarżyła Jakubowską o przekroczenie uprawnień przez bezprawne dokonanie zmian projekcie ustawy medialnej

Kolejna rozprawa w procesie byłej wiceminister kultury w rządzie SLD, Aleksandry Jakubowskiej, której prokuratura zarzuca bezprawne przerobienie projektu ustawy medialnej, poprzez usunięcie z niego słowa "lub czasopisma".

Białostocka prokuratura apelacyjna oskarżyła Jakubowską o przekroczenie uprawnień przez bezprawne dokonanie w marcu 2002 r. zmian w projekcie ustawy medialnej. Chodziło o zapis dotyczący prywatyzacji telewizji regionalnej i jego zmianę w taki sposób, że prywatyzacja byłaby niemożliwa. Rada Ministrów dopuściła tymczasem możliwość prywatyzacji Polskiej Telewizji Regionalnej SA po uprzednim uzyskaniu zgody ministra skarbu.

W tym samym procesie oskarżeni są też Janina S. i Iwona G. z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Tomasz Ł. z Ministerstwa Kultury. Prokuratura zarzuca im, że "wspólnie i w porozumieniu" bezprawnie przerobili projekt ustawy medialnej, usuwając z niego słowa "lub czasopisma".

Źródło: PAP/Radio Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: TVN24