Prezydent złożył nowelizację "lex Tusk". Kaczyński: decyzję podjął, jak sądzę, po jakichś rozmowach

Źródło:
TVN24, PAP
Prezydent złożył nowelizację "lex Tusk". Kaczyński: decyzję podjął, jak sądzę, po jakichś rozmowach ze swoimi współpracownikami
Prezydent złożył nowelizację "lex Tusk". Kaczyński: decyzję podjął, jak sądzę, po jakichś rozmowach ze swoimi współpracownikamiTVN24
wideo 2/6
Prezydent złożył nowelizację "lex Tusk". Kaczyński: decyzję podjął, jak sądzę, po jakichś rozmowach ze swoimi współpracownikamiTVN24

Prezydent Andrzej Duda złożył w piątek projekt nowelizacji ustawy o powołaniu komisji do spraw badania rosyjskich wpływów, zwaną "lex Tusk". - Prezydent jest głową państwa i ma oczywiście prawo decydować o różnych sprawach sam. Tę decyzję podjął, jak sądzę, po jakichś rozmowach ze swoimi bezpośrednimi współpracownikami - powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W piątek - po czterech dniach od podpisania budzącej szeroką krytykę ustawy zwanej "lex Tusk" - prezydent oświadczył, że przygotował nowelizację przepisów. W piątek po południu trafiła ona do Sejmu.

Ustawa jest szeroko krytykowana przez ekspertów jako niekonstytucyjna. Sprzeciwia się jej również opozycja. Duże zaniepokojenie po jej podpisaniu przez Andrzeja Dudę wyraziły też Stany Zjednoczone i Komisja Europejska.

W sobotę na konferencji prasowej we wsi Rudna Wielka na Podkarpaciu reporter TVN24 poprosił Jarosława Kaczyńskiego o komentarz do tej decyzji. - Prezydent jest głową państwa i ma oczywiście prawo decydować o różnych sprawach sam - powiedział prezes PiS. - Tę decyzję podjął, jak sądzę, po jakichś rozmowach ze swoimi bezpośrednimi współpracownikami - dodał.

Czytaj więcej: "Lex Tusk". Prezydencki projekt nowelizacji wpłynął do Sejmu. Co się w nim znajduje

CZYTAJ W KONKRET24: Które artykuły Konstytucji RP narusza ustawa "lex Tusk"

Kaczyński: w Polsce ścierają się dwa sposoby myślenia o demokracji i społeczeństwie

- Istota tej ustawy to była chęć przekazania ludziom jak było, faktów - stwierdził następnie. - W Polsce ścierają się dwa sposoby myślenia o demokracji i społeczeństwie. Ten pierwszy zakłada, że dobry obywatel i dobre społeczeństwo, to społeczeństwo, a co za tym idzie obywatele dobrze poinformowani. Także o tych sprawach, o których ludzie władzy chcieliby nie informować - powiedział.

- Przypomnijmy sobie sprawę lustracji. To był taki klasyczny przykład. Myśmy chcieli, aby każdy, kto bierze udział w procesie demokratycznym, wiedział kto kiedyś był współpracownikiem służb specjalnych, a nasi przeciwnicy przedstawiali ten oczywisty skądinąd plan jako jakąś zbrodnie - stwierdził.

- Dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją podobną. Była prowadzona polityka prorosyjska. Wpływy rosyjskie w Polsce były niewątpliwie i nadal są. Wszystko, co można na ten temat stwierdzić, na przykład w postępowaniu przed taką komisją, powinno być społeczeństwu znane. A to, że to będzie dla niektórych być może nawet skrajnie niewygodne, nie ma żadnego znaczenia. To jest właśnie sprawdzian demokracji - dodał. - Tego pan prezydent nie podważył i z tego się cieszymy - zakończył Kaczyński.

Kaczyński o sytuacji w Trybunale Konstytucyjnym

Na konferencji prasowej prezes PiS został zapytany także o to, czy nie jest zaniepokojony faktem, że Trybunał Konstytucyjny do tej pory nie zebrał się w sprawie nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, która mogłaby, według Prawa i Sprawiedliwości, odblokować pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy.

Kaczyński powiedział, że wolałby, żeby ta sprawa została w ten czy inny sposób rozstrzygnięta.

- Natomiast to, że kilku ludzi, którzy są członkami Trybunału Konstytucyjnego, kilku sędziów Trybunału, wbrew oczywistym przepisom prawa - nawet naprawdę nie będący w naszym obozie Rzecznik Praw Obywatelskich, profesor prawa (Marcin Wiącek - red.) stwierdził, że pani Julia Przyłębska jest w dalszym ciągu prezesem Trybunału Konstytucyjnego - próbuje to, w imię osobistych ambicji, zakwestionować, no, to jest coś, na co my nie mamy żadnego wpływu - stwierdził.

- Cała ta bajka o tym, że to jest nasz Trybunał i to my, w gruncie rzeczy, wydajemy tam wyroki, to jest właśnie bajka - dodał.

Konflikt w Trybunale

Prezydent Andrzej Duda skierował nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym do Trybunału Konstytucyjnego w trybie kontroli prewencyjnej w lutym. Nowelizacja ma - według PiS - wypełnić kluczowy "kamień milowy" dla odblokowania przez Komisję Europejską środków na realizację Krajowego Planu Odbudowy. Jednocześnie prezydent zaapelował wtedy do sędziów TK, by niezwłocznie zajęli się sprawą.

>> Prezydent o konflikcie w Trybunale Konstytucyjnym: niech się odkłóci i weźmie do roboty

Od miesięcy w TK trwa spór o kadencję Julii Przyłębskiej jako prezesa TK, który uniemożliwiał w ostatnim czasie zebranie się Trybunału w pełnym składzie. Według części prawników, w tym byłych i obecnych sędziów TK, kadencja Przyłębskiej - jako prezesa TK - upłynęła po 6 latach, czyli 20 grudnia 2022 r. i jednocześnie nie ma ona możliwości ponownego ubiegania się o tę funkcję. Według samej Przyłębskiej, a także premiera i części ekspertów, jej kadencja upływa w grudniu 2024 r. - razem z końcem kadencji Przyłębskiej jako sędzi TK.

Sześciu sędziów Trybunału, w tym wiceprezes Mariusz Muszyński, jeszcze w styczniu skierowało pismo do Przyłębskiej i prezydenta Andrzeja Dudy, w którym zażądali od niej zwołania Zgromadzenia Ogólnego Sędziów TK i wyłonienia kandydatur, spośród których prezydent wskaże nowego prezesa. Na początku marca służby prasowe TK podały, że prezes Przyłębska zwołała Zgromadzenie Ogólne Sędziów TK, które "bezwzględną większością głosów, w obecności dwóch trzecich sędziów TK podjęło uchwałę, w której stwierdzono brak podstaw do zwołania zgromadzenia w celu wyboru kandydatów na prezesa Trybunału".

Rozłam w Trybunale KonstytucyjnymTVN24

W piątek TK zebrał się w pełnym składzie w innej sprawie - sporu kompetencyjnego między Prezydentem RP a Sądem Najwyższym dotyczącego prawa łaski. Sprawa ma związek z nieprawomocnym wyrokiem wobec Mariusza Kamińskiego i innych osób z b. kierownictwa CBA. Prezydent Andrzej Duda ułaskawił w 2015 r. nieprawomocnie skazanych b. szefów CBA. W piątkowej rozprawie uczestniczyło 11 spośród 15 sędziów Trybunału.

Czytaj więcej: Jest decyzja Trybunału Konstytucyjnego w sprawie sporu o prawo łaski

Dwóch sędziów spośród szóstki kwestionującej sprawowanie funkcji przez prezes TK - Bogdan Święczkowski i Zbigniew Jędrzejewski - skierowali do Julii Przyłębskiej list, w którym stwierdzili, iż ich udział w rozpoznaniu sprawy sporu kompetencyjnego w żaden sposób nie zmienia ich stanowiska zawartego w piśmie sześciu sędziów TK z 3 stycznia, a ich udział w piątkowej rozprawie jest "podyktowany dbaniem o konstytucyjny podział władz i bezpieczeństwo demokratycznego ustroju Rzeczypospolitej".

Czytaj więcej: Dwóch sędziów Trybunału zawiesiło bunt, ale tylko na jedną sprawę. Wcześniej przyczyniali się do wstrzymywania prac

Autorka/Autor:ks/adso

Źródło: TVN24, PAP

Pozostałe wiadomości

Kilkanaście obiektów spłonęło w ostatnich dniach na terenie fińskiego Espoo, miasta graniczącego z Helsinkami. Podpalony został między innymi dach jednej ze szkół czy stary budynek straży pożarnej. Lokalna policja podała, że może być to działanie kilkuosobowych grup, a ich motywem są "zawody" w mediach społecznościowych.

Spłonęło kilkanaście obiektów, w tym dach szkoły i budynek straży. Policja wskazuje możliwy motyw

Spłonęło kilkanaście obiektów, w tym dach szkoły i budynek straży. Policja wskazuje możliwy motyw

Źródło:
PAP, TVN24

Sprawa serii pożarów w Polsce musi budzić podejrzenia - podkreślił w TVN24 szef BBN Jacek Siewiera. Pytany, jakie jest prawdopodobieństwo, że za pożarami stoją wschodnie służby, odparł: - Musimy przyjmować, że taka ewentualność istnieje.

Siewiera o pożarach i "drabinie eskalacyjnej": nie da się wykluczyć żadnego elementu, potrzebna czujność

Siewiera o pożarach i "drabinie eskalacyjnej": nie da się wykluczyć żadnego elementu, potrzebna czujność

Źródło:
TVN24
Zniknął ksiądz, zniknęły pieniądze. Jego Ekscelencja milczy

Zniknął ksiądz, zniknęły pieniądze. Jego Ekscelencja milczy

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych po upadku gigantycznego billboardu w Indiach. Konstrukcja przewróciła się na budynki podczas burzy piaskowej, która nawiedziła przedmieścia Mumbaju. Według lokalnych mediów, billboard został postawiony bez odpowiednich zgód administracyjnych.

250-tonowy billboard spadł na stację benzynową. Rośnie bilans ofiar

250-tonowy billboard spadł na stację benzynową. Rośnie bilans ofiar

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, India Today, NDTV, PAP

We wtorek nad ranem w kopalni Mysłowice-Wesoła doszło do wstrząsu. Poszukiwanych jest czterech górników - przekazała Polska Grupa Górnicza.

Tąpnięcie w kopalni Mysłowice-Wesoła. Czterech górników poszukiwanych

Tąpnięcie w kopalni Mysłowice-Wesoła. Czterech górników poszukiwanych

Źródło:
TVN24

Na gorącym uczynku wpadł 18-latek, który podawał się za policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji. Został zatrzymany tuż po odebraniu gotówki - 36 tysięcy złotych.

Na trawnik spadła siatka z gotówką. Młody mężczyzna ją chwycił i zaczął biec. 18-latek został zatrzymany

Na trawnik spadła siatka z gotówką. Młody mężczyzna ją chwycił i zaczął biec. 18-latek został zatrzymany

Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna przeleciała nad Polską. W nocy z poniedziałku na wtorek na niebie kilkukrotnie mogliśmy obserwować ruchomy, jasny punkt. Materiały otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jasny punkt przemknął po niebie. Przelot ISS na Waszych zdjęciach

Jasny punkt przemknął po niebie. Przelot ISS na Waszych zdjęciach

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl, Z głową w gwiazdach, Kontakt 24

W wyniku ogromnego pożaru hali targowej przy Marywilskiej 44, który wybuchł w niedzielę nad ranem, pracę, a nawet dobytek życia straciło tysiące osób. Wojewoda i miasto deklarują chęć pomocy, a zarząd centrum jego odbudowę.

"Kobiety rano płakały na chodnikach. Chciały tam wchodzić, mimo że ogień buchał z każdej strony"

"Kobiety rano płakały na chodnikach. Chciały tam wchodzić, mimo że ogień buchał z każdej strony"

Źródło:
Uwaga! TVN, tvnwarszawa.pl

Trwa intensywne śledztwo. To są bardzo poważne sprawy i należy się nimi poważnie zajmować - mówił nowy szef MSWiA Tomasz Siemoniak, odnosząc się do ostatnich pożarów w Polsce. Eksperci zwracają uwagę na ich koszty środowiskowe. Zdaniem profesora Andrzeja Woźnicy ze Śląskiego Centrum Wody potrzebne są zmiany w prawie, bo kryzysowa sytuacja po płonących odpadach to leczenie objawów, a nie choroby. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Badane przyczyny ostatnich wielkich pożarów. Eksperci chcą zmian w prawie

Badane przyczyny ostatnich wielkich pożarów. Eksperci chcą zmian w prawie

Źródło:
TVN24

Mariusz Z. ps. Małpa był poszukiwany listem gończym. Zatrzymali go funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli narkotyki i plantację marihuany.

"Małpa" w rękach "łowców cieni"

"Małpa" w rękach "łowców cieni"

Źródło:
PAP

Codzienne zakupy w sklepach w kwietniu tego roku zdrożały o 2,4 procent w porównaniu do analogicznego miesiąca rok wcześniej - wynika z raportu pod tytułem "Indeks Cen w Sklepach Detalicznych". Według ekspertów zakupy podrożałyby mocniej, gdyby nie wojna cenowa między dyskontami. Zdaniem autorów badania "od kilku miesięcy ceny rosną coraz słabiej".

Polskim klientom grozi "odroczona drożyzna" w sklepach

Polskim klientom grozi "odroczona drożyzna" w sklepach

Źródło:
PAP

Około 30 tysięcy rosyjskich żołnierzy atakuje Ukrainę od piątku w rejonie Charkowa, a 50 tysięcy znajduje się przy granicy - powiedział Ołeksandr Łytwynenko w wywiadzie dla agencji AFP. Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) skomentował też zmianę na stanowisku ministra obrony Rosji.

Szef RBNiO: ponad 30 tysięcy rosyjskich żołnierzy prowadzi ofensywę w rejonie Charkowa

Szef RBNiO: ponad 30 tysięcy rosyjskich żołnierzy prowadzi ofensywę w rejonie Charkowa

Źródło:
PAP

- Rosja szykuje się na wiele lat wojny, najprawdopodobniej na kolejne 20 lat, bo wojna przeciwko Ukrainie trwa od 2004 roku - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Zbigniew Parafianowicz z "Dziennika Gazety Prawnej". O nowym ministrze obrony Rosji mówił, że to człowiek, który ma doprowadzić do tego, że pieniądze z korupcji w rosyjskiej armii mają być wydawane "bardziej racjonalnie" z puntu widzenia rosyjskich interesów. Robert Pszczel, dyplomata, były dyrektor Biura Informacji NATO w Moskwie, ocenił, że ta nominacja to nie jest dobra wiadomość dla Ukrainy, bo korupcja u Rosjan była do tej pory "największym sprzymierzeńcem" Kijowa.

"To nie są dobre wiadomości". Nowy minister ma ograniczyć coś, co było "największym sprzymierzeńcem" Ukrainy

"To nie są dobre wiadomości". Nowy minister ma ograniczyć coś, co było "największym sprzymierzeńcem" Ukrainy

Źródło:
TVN24

Przekroczył dozwoloną prędkość i tuż za przejazdem kolejowym uderzył w semafor. Badanie wykazało, że 22-latek miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Nie miał za to uprawnień do prowadzenia auta. 

Uderzył w semafor i dachował. Nagranie

Uderzył w semafor i dachował. Nagranie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Czaplinku pijany mężczyzna wszedł z nożem do kościoła podczas nabożeństwa. Uczestniczyły w nim dzieci, które przystąpiły do pierwszej komunii świętej. Dorośli wierni obezwładnili mężczyznę i wezwali policję.

40-latek z nożem w ręku wszedł do kościoła w Czaplinku podczas nabożeństwa

40-latek z nożem w ręku wszedł do kościoła w Czaplinku podczas nabożeństwa

Źródło:
PAP

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez byłego wiceszefa MSWiA Macieja Wąsika. Prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w składzie Rady Ministrów. W liceum w Grodzisku Mazowieckim wybuchł pożar w czasie matury. Z kolei podczas ćwiczeń żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej zaginął karabin wyborowy. Oto sześć rzeczy, które warto wiedzieć we wtorek 14 maja.

Sześć rzeczy, które warto wiedzieć we wtorek 14 maja

Sześć rzeczy, które warto wiedzieć we wtorek 14 maja

Źródło:
PAP

Egzamin ósmoklasisty rozpocznie się we wtorek o godzinie 9. Najpierw uczniowie zmierzą się z pisemnym sprawdzianem z języka polskiego, w środę - z matematyki, a w czwartek - z języka obcego.

Rusza egzamin ósmoklasisty. Na początek język polski

Rusza egzamin ósmoklasisty. Na początek język polski

Źródło:
PAP

Sejmowa komisja śledcza do spraw afery wizowej przesłucha Macieja Wąsika oraz Jadwigę Emilewicz. Decyzję o wezwaniu byłego wiceszefa MSWiA, a także byłej wicepremier i minister rozwoju i technologii za rządów PiS podjęto po przesłuchaniu byłego kierownictwa GovTech Polska. Posiedzenie rozpocznie się o godzinie 10.

Maciej Wąsik i Jadwiga Emilewicz staną przed komisją do spraw afery wizowej

Maciej Wąsik i Jadwiga Emilewicz staną przed komisją do spraw afery wizowej

Źródło:
PAP

- Zastanawiam się, czy Obajtek ma takie haki na Kaczyńskiego, że w ciemno, mimo wszelkim dowodom, Kaczyński broni Obajtka. Czy też Kaczyński w ogóle nie interesował się tym, co do niego trafiało - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 Borys Budka, były już minister aktywów państwowych, kandydat Koalicji Obywatelskiej na europosła. Odniósł się w ten sposób do ostrzeżeń służb dotyczących niektórych działań podejmowanych przez poprzedni zarząd Orlenu. - To, co jest w tych dokumentach, daje podstawę, żeby również Jarosławowi Kaczyńskiemu stawiać zarzuty niedopełnienia obowiązku właściwego nadzoru - stwierdził.

Budka: to, co jest w dokumentach, daje podstawę, żeby stawiać zarzuty również Kaczyńskiemu

Budka: to, co jest w dokumentach, daje podstawę, żeby stawiać zarzuty również Kaczyńskiemu

Źródło:
PAP

Migrant ukradł radiotelefon żołnierzowi pełniącemu służbę na granicy polsko-białoruskiej. Cudzoziemiec przełożył ręce przez szczeliny między przęsłami stalowej zapory, wyciągnął radiotelefon z wojskowej kamizelki i uciekł. Urządzenie należące do Straży Granicznej zostało zdalnie wyłączone.

Przełożył ręce przez zaporę i ukradł żołnierzowi radiotelefon

Przełożył ręce przez zaporę i ukradł żołnierzowi radiotelefon

Źródło:
PAP

Siedząc na schodkach ministerstwa, z papierosem w ustach i w rozpiętej marynarce - takim zdjęciem pożegnał się z resortem kultury jego dotychczasowy szef Bartłomiej Sienkiewicz. Jak napisał "tradycję trzeba podtrzymywać". Jego wpis spotkał się z krytyką. Anna Maria Żukowska z Lewicy, oceniła, że papieros to "uzależniająca trucizna". To nie pierwszy raz, jak Sienkiewicz w taki sposób pożegnał się z państwową posadą.

"Pożegnalny papieros" Sienkiewicza na schodkach. Tradycja byłego ministra skrytykowana

"Pożegnalny papieros" Sienkiewicza na schodkach. Tradycja byłego ministra skrytykowana

Źródło:
tvn24.pl

- Skala pożarów jest zadziwiająca - oceniła w "Faktach po Faktach" ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska, mówiąc o zdarzeniach, do których doszło ostatnio w Polsce. Według niej, "to może być oczywiście nowa forma straszenia ludzi w Polsce, siania strachu", ale zaznaczyła, że władze czekają na więcej informacji. - Robimy wszystko, żeby zapewniać ludziom bezpieczeństwo, ale też, żeby nie siać paniki, jeśli to nie jest potrzebne - powiedziała.

"To może być nowa forma straszenia ludzi w Polsce". Ministra o pożarach

"To może być nowa forma straszenia ludzi w Polsce". Ministra o pożarach

Źródło:
TVN24

- Na tę chwilę nie ma żadnych podstaw, aby te wszystkie pożary ze sobą łączyć - przekazał w poniedziałek rzecznik KSP podinspektor Robert Szumiata, nawiązując do ostatnich pożarów w Warszawie i w Grodzisku Mazowieckim. Z kolei Tomasz Siemoniak, nowy szef MSWiA, powiedział: "jesteśmy w takim czasie, że niczego nie możemy wykluczyć". Dodał, że czeka na raport służb w tej sprawie. Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga wszczęła natomiast śledztwo w sprawie pożaru hali targowej przy ulicy Marywilskiej.

Czy coś łączy ostatnie pożary? Jest odpowiedź policji

Czy coś łączy ostatnie pożary? Jest odpowiedź policji

Źródło:
PAP

Jeśli namoczymy kurze jajo w wywarze z czerwonej kapusty z dodatkiem octu, jego skorupka zabarwi się: na czerwono, na niebiesko, na złoto czy na pomarańczowo? Na to pytanie za 10 tysięcy złotych odpowiadał pan Maciej Jasiak z Warszawy.

Pytanie w "Milionerach" za 10 tysięcy złotych o kurze jajo w wywarze z kapusty z octem

Pytanie w "Milionerach" za 10 tysięcy złotych o kurze jajo w wywarze z kapusty z octem

Źródło:
Milionerzy TVN

Pokryci tatuażami, prawie nadzy, z włosami w nieładzie i mocnym makijażem pozują na ściance z logo Eurowizji - takie zdjęcie rzekomych uczestników tegorocznego konkursu rozpowszechniają internauci. Piszą o "zatraceniu człowieczeństwa w UE" i "antykulturze". Fotografię jako prawdziwą pokazali też kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego. Tylko że to fake news.

"Antykultura" na Eurowizji? Takiego zespołu nie było

"Antykultura" na Eurowizji? Takiego zespołu nie było

Źródło:
Konkret24

Czworo turystów zignorowało zakaz wejścia na szlak Perć Akademików na Babią Górę, zamknięty z powodu osuwów skalnych oraz leżącego śniegu w żlebach, i zabłądziło. Pomocy udzielili im goprowcy.

Usłyszeli wołanie o pomoc. "Grupa turystów zignorowała zakaz"

Usłyszeli wołanie o pomoc. "Grupa turystów zignorowała zakaz"

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Wybory europejskie odbędą się już w czerwcu. Obywatele wszystkich państw członkowskich UE wybiorą posłów do Parlamentu Europejskiego. W większości krajów trzeba mieć 18 lat, by wziąć udział w głosowaniu. Ale pięć państw zdecydowało się na obniżenie wieku wyborczego.

W eurowyborach głosują już 16-latkowie. W których krajach?

W eurowyborach głosują już 16-latkowie. W których krajach?

Źródło:
tvn24.pl, Deutsche Welle

U Moniki Olejnik zdiagnozowano nowotwór piersi. Dziennikarka TVN24 poinformowała o chorobie w niedzielę. W opublikowanym w mediach społecznościowych wpisie zaapelowała do obserwatorów swojego profilu, by nie zaniedbywali regularnych badań.

Monika Olejnik o walce z nowotworem. Przeszła operację i zachęca do regularnych badań

Monika Olejnik o walce z nowotworem. Przeszła operację i zachęca do regularnych badań

Źródło:
TVN24.pl

TVN24 znalazła się na czele rankingu najbardziej opiniotwórczych stacji telewizyjnych dekady - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów (IMM). Stacja była cytowana 181,8 tysiąca razy w latach 2014-2023.

TVN24 najbardziej opiniotwórczą stacją telewizyjną dekady

TVN24 najbardziej opiniotwórczą stacją telewizyjną dekady

Źródło:
tvn24.pl

Serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyrusza w misję kosmiczną - polscy naukowcy zorganizowali uroczystość pożegnania instrumentu naukowego, który już niedługo poleci w stronę Słońca. Na urządzeniu wygrawerowano serce WOŚP, a także imię i nazwisko zwycięzcy kosmicznej aukcji, którą zorganizowano w ramach 32. finału. W pożegnaniu wziął udział między innymi Jerzy Owsiak. Relacja reportera TVN24 BiS Huberta Kijka.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w kosmosie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w kosmosie

Źródło:
tvn24.pl

Do 29 maja można wskazywać kandydatów do uhonorowania Medalem Wolności Słowa. - Marian Turski jest dla mnie przykładem, jaki dorobek dla wolności wypowiedzi i mądrych słów powinna mieć osoba wyróżniona tą nagrodą - powiedziała prezeska Fundacji Grand Press Weronika Mirowska, twórczyni Medalu Wolności Słowa, opowiadając w TVN24 o kulisach powstania pomysłu na przyznawanie tego wyróżnienia.

Medal Wolności Słowa. "Takich ludzi musimy widzieć, doceniać i wskazywać jako autorytety"

Medal Wolności Słowa. "Takich ludzi musimy widzieć, doceniać i wskazywać jako autorytety"

Źródło:
TVN24, Fundacja Grand Press

Już 11 czerwca platforma streamingowa Max zadebiutuje w Polsce. Czym będzie się różnić od HBO Max, które zastąpi? Jakie pakiety będą dostępne w jej ramach? Jakie tytuły zostaną dodane do jej biblioteki? Wyjaśniamy.  

Max nadchodzi. 5 rzeczy, które trzeba wiedzieć o nowej platformie  

Max nadchodzi. 5 rzeczy, które trzeba wiedzieć o nowej platformie  

Źródło:
TVN24.pl