"Lex Tusk" na biurku prezydenta. Dera: decyzji można spodziewać się w terminie krótszym niż trzy tygodnie

Autor:
momo
Źródło:
TVN24
"Lex Tusk" na biurku prezydenta. Andrzej Dera: można się spodziewać w krótkim terminie decyzji
"Lex Tusk" na biurku prezydenta. Andrzej Dera: można się spodziewać w krótkim terminie decyzji
TVN24
TVN24"Lex Tusk" na biurku prezydenta. Andrzej Dera: można się spodziewać w krótkim terminie decyzji

W Kancelarii Prezydenta trwają analizy dotyczące ustawy w sprawie powołania komisji do zbadania rosyjskich wpływów w Polsce - powiedział w "Kawie na Ławę" prezydencki minister Andrzej Dera. Podał termin, kiedy można spodziewać się decyzji Andrzeja Dudy w sprawie "Lex Tusk".

"Lex Tusk", czyli ustawa w sprawie powołania Państwowej Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2007-2022, przeszła przez parlament po tym, jak w piątek Sejm odrzucił sprzeciw Senatu. Teraz dokument czeka na decyzję prezydenta. Opozycja krytykuje tę ustawę, twierdząc, że głównym celem jest pozbawienie Donalda Tuska prawa do pełnienia funkcji publicznych. Wielu ekspertów również twierdzi, że ustawa jest niekonstytucyjna.

Dera: można się spodziewać w krótkim terminie decyzji pana prezydenta

O to, jaką decyzję w sprawie ustawy podejmie Andrzej Duda, pytany był w niedzielę w "Kawie na Ławę" prezydencki minister Andrzej Dera.

- Ustawa została odrzucona przez Senat i od tego momentu w kancelarii prezydenta trwają analizy dotyczące tej ustawy - poinformował. Dodał, że "prezydent podejmie decyzję i nie będzie to długi okres".

- Można się spodziewać w krótkim terminie decyzji pana prezydenta, która zostanie ogłoszona publicznie, bo jawność życia publicznego jest również wartością konstytucyjną - stwierdził Dera. Doprecyzował, że będzie to termin "krótszy" niż trzy tygodnie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości