Sarna wpadła do studni. Uratowali ją strażacy

Autor:
pk/
tam
Źródło:
TVN24 Łódź
Strażacy z Łęczycy uratowali małą sarnę
Strażacy z Łęczycy uratowali małą sarnęTVN24
wideo 2/11
TVN24Strażacy z Łęczycy uratowali małą sarenkę

Strażacy z Łęczycy (woj. łódzkie) uratowali małą sarnę, która wpadła do studni melioracyjnej na jednym z pól. Zwierzę nie ucierpiało i - po tym, jak wyciągnięto je ze studni - wróciło na wolność. Właściciel studni został zobowiązany przez służby do jej zabezpieczenia.

Do zdarzenia doszło w czwartek na polu uprawnym w gminie Świnice Warckie pod Łęczycą. - Strażacy otrzymali zgłoszenie, że do studni melioracyjnej wpadła sarna - opowiada Grzegorz Sobiński z łęczyckiej straży pożarnej.

- Jeden z mieszkańców, który tamtędy przechodził, zadzwonił pod numer alarmowy 112, informując, że w studzience leży mała sarenka. Po tych informacjach na miejsce pojechały dwa zastępy. Nasze działania polegały na wyciągnięciu sarny przy użyciu drabiny oraz pasa - przekazuje Sobiński.

Mała sarna wpadła do studni melioracyjnej pod ŁęczycąStraż Pożarna w Łęczycy

Zwierzę nie zostało ranne i po chwili - jak mówi Sobiński - oddaliło się w nieznanym kierunku. Zarządca terenu został zobowiązany do zabezpieczenia studzienki.

Zabezpieczają bocianie gniazda

Strażacy z Łęczycy, oprócz pomocy małej sarnie, w ostatnich tygodniach kilkukrotnie pomogli bocianom. Po przejściu gwałtownych burz niektóre z gniazd były uszkodzone.

- W porozumieniu z mieszkańcami lub starostwem powiatowym jeździmy i naprawiamy gniazda, które grożą upadkiem, zdarzało się, że gniazda były zarośnięte, wtedy przycinaliśmy gałęzie - zakończył strażak.

Sarna wpadła do studni melioracyjnej pod ŁęczycąStraż Pożarna w Łęczycy
Sarenka wpadła do studni na polu w gminie Świnice Warckie

Autor:pk/ tam

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Straż Pożarna w Łęczycy

Pozostałe wiadomości