Polska

Kto w nowym rządzie? Propozycje Ewy Kopacz omówi dziś koalicja

Polska

Kto w nowym rządzie? Propozycje Ewy Kopacz omówi dziś koalicja
tvn24W spotkaniu koalicyjnym wezmą udział m.in. Tusk i Piechociński

Zaplanowane na poniedziałek na godz. 20 spotkanie koalicji PO-PSL odbędzie się w szerszym gronie - zapowiedziała rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. Zdradziła też, że najprawdopodobniej we wtorek premier poda się do dymisji.

- Jutro będzie posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, sądzę że jutro po zakończeniu ta dymisja zostanie złożona - przekazała Kidawa-Błońska w rozmowie z TVN24.

Rzeczniczka pytana była, czy nowa premier ma już przygotowany skład swego gabinetu. - Po to jest dzisiaj spotkanie koalicyjne, żeby te kandydatury przedyskutować. Myślę, że podejmując się tej funkcji, ma już jakiś ułożony skład osób, z którymi chciałaby pracować - powiedziała. Nie chciała jednak zdradzić, kto będzie wchodzić w skład nowego rządu. - Ta przyjemność należy się pani premier - stwierdziła. I dodała: - Mam nadzieje, że to będzie nowa energia i nowy rząd zyska akceptację.

Koalicyjne spotkanie

Poinformowała także, że zaplanowane na poniedziałek na godz. 20 spotkanie koalicji PO-PSL odbędzie się w szerszym gronie.

W spotkaniu udział mają wziąć m.in. szefowie PO i PSL: premier Donald Tusk i wicepremier Janusz Piechociński.

Szef klubu Jan Bury powiedział, że ze strony ludowców udział w rozmowach wezmą: Piechociński, minister rolnictwa Marek Sawicki, minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz oraz wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak.

Sam Bury nie pojawi się na spotkaniu. Ma wcześniej zaplanowaną wizytę na Śląsku. Ze strony Platformy udział w spotkaniu weźmie m.in. marszałek Sejmu Ewa Kopacz, sekretarz generalny partii Paweł Graś oraz szef klubu PO Rafał Grupiński. Tematem rozmowy - jak powiedziała rzecznik rządu - ma być sytuacja polityczna, która powstała po wyborze Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej (Tusk ma objąć urząd 1 grudnia). W poniedziałek prezydent Bronisław-Komorowski spotkał się z wicepremierem Januszem Piechocińskim.

Szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek poinformowała, że prezydent uzyskał potwierdzenie, iż Kopacz jest kandydatem koalicji większościowej, nie tylko Platformy, której zarząd udzielił jej poparcia w środę.

[object Object]
Co trzeci pytany Polak chce Kopacz dalej na stanowisku premieratvn24
wideo 2/34

Autor: MAC\mtom / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości