Auto skręca, w bok uderza motocykl. Policja pokazuje nagranie z dramatycznego wypadku

Autor:
Źródło:
tvn24.pl
Do wypadku doszło 31 maja
Do wypadku doszło 31 majaPolicja w Lipnie
wideo 2/5
Policja w LipnieDo wypadku doszło 31 maja

40-letni motocyklista i jego pasażerka trafili do szpitala po wypadku, do którego doszło w miejscowości Krojczyn (woj. kujawsko-pomorskie). Policja pokazała ku przestrodze nagranie, na którym widać przebieg zdarzenia.

Na nagraniu widać, jak samochód osobowy skręca na skrzyżowaniu w lewo. Policja przekazuje, że za kierownicą siedziała 28-letnia mieszkanka powiatu włocławskiego, która nie upewniła się, czy może bezpiecznie wykonać manewr. Z naprzeciwka jechał bowiem motocyklista - 40-letni mieszkaniec gminy Dobrzyń nad Wisłą, z pasażerką. Na udostępnionym przez policję nagraniu widać, że auto zajechało im drogę. Motocyklista nie miał czasu, żeby wytracić prędkość i uderzył w bok samochodu.

Do zdarzenia doszło 31 majaPolicja w Lipnie

Na filmie można zobaczyć, że pasażerka motocykla została wyrzucona w powietrze i upadła na jezdnię. Kierujący motocyklem też upada, ale zdecydowanie bliżej swojego pojazdu. Komisarz Małgorzata Małkińska przekazuje, że 40-latek i jego pasażerka trafili do szpitala. - Kobieta doznała poważnych obrażeń - mówi policjantka.

Czytaj też: Motocyklista zmarł po zderzeniu z radiowozem. Szukają świadków wypadku

Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Ku przestrodze

Kom. Małkińska podkreśla, że policja zdecydowała się pokazać film, na którym widać moment nagrania, żeby uświadomić odbiorcom, jak łatwo zła decyzja może doprowadzić do dramatycznej sytuacji.

Pasażerka jadąca na motocyklu doznała poważnych obrażeńPolicja w Lipnie

- Przedstawiamy nagranie jako ostrzeżenie. Na drodze należy zachować ostrożność i dokładnie upewnić się co do możliwości wykonania manewru skrętu czy wyprzedzania - zaznacza funkcjonariuszka.

Do wypadku doszło w miejscowości Krojczyn
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Lipnie

Pozostałe wiadomości