TVN24 | Polska

"To trudny apel". Premier o Wielkanocy

TVN24 | Polska

Autor:
pp/kg
Źródło:
PAP
Morawiecki: chcę zaapelować, żebyśmy spędzili święta w wąskim gronie
Morawiecki: chcę zaapelować, żebyśmy spędzili święta w wąskim gronieTVN24
wideo 2/21
TVN24Morawiecki: chcę zaapelować, żebyśmy spędzili święta w wąskim gronie

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował w czwartek o spędzenie Wielkanocy w kręgu najbliższej rodziny. - To trudny apel, bo to święta, które mają nieść nadzieję, radość, i myślę że już niedługo potem ta nadzieja, ta radość będzie do Polski wracała na skutek programu szczepień – dodał.

Na czwartkowej konferencji prasowej, podczas której ogłoszone zostały nowe obostrzenia obowiązujące od 27 marca do 9 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki zaapelował o spędzenie Wielkanocy w kręgu najbliższej rodziny.

Lista nowych obostrzeń >>>

"To trudny apel, bo to święta, które mają nieść nadzieję"

Morawiecki wyraził przekonanie, że dzięki szczepieniom w ciągu kilku miesięcy poprawi się sytuacja zdrowotna i gospodarcza. - Zbliżają się święta Wielkiej Nocy. Chcę zaapelować już dzisiaj o to, żebyśmy spędzili je w wąskim gronie, w gronie wyłącznie najbliższej rodziny – powiedział premier na wspólnej konferencji prasowej z ministrem zdrowia. - To trudny apel, bo to święta, które mają nieść nadzieję, radość, i myślę że już niedługo potem ta nadzieja, ta radość będzie do Polski wracała na skutek programu szczepień – dodał.

Morawiecki: chcę zaapelować, żebyśmy spędzili święta w wąskim gronie
Morawiecki: chcę zaapelować, żebyśmy spędzili święta w wąskim gronieTVN24

Przypomniał, że do Polski ma zostać dostarczonych ponad 7 milionów dawek szczepionek, "a dzięki temu będziemy mogli uzyskiwać coraz to wyższą odporność zbiorową".

- Walczymy o zdrowie i życie obywateli, walczymy o miejsca pracy Polaków, o życie codzienne, i także walczymy o to, żeby program szczepień był prowadzony jak najszybciej, i dlatego moje interwencje na forum europejskim zdarzają się bardzo często – powiedział.

Autor:pp/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości