TVN24 | Polska

Sylwester, ferie, powrót do szkół. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia odpowiada

TVN24 | Polska

Autor:
js\mtom
Źródło:
Radio Plus, PAP
Zakaz organizacji imprez w sylwestra? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: niczego nie można wykluczyć
Zakaz organizacji imprez w sylwestra? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: niczego nie można wykluczyćRadio Plus
wideo 2/21
Radio PlusZakaz organizacji imprez w Sylwestra? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: niczego nie można wykluczyć

O ewentualne zaostrzenie restrykcji w sylwestra pytany był w czwartek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Odpowiedział, że "jeżeli sytuacja diametralnie zmieniłaby się po świętach, trzeba będzie myśleć o tym, co zrobić, żeby ludzie nadal się nie zarażali". Dodał, że nie można wykluczyć zakazu organizacji imprez sylwestrowych.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 17 156 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 616 osób.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz pytany w czwartek w Radiu Plus, czy przed sylwestrem może zostać wprowadzony, jak rok temu, zakaz przemieszczania, powiedział, że "nie chce siać negatywnych wizji". - Na chwilę obecną sylwester w tych obostrzeniach epidemicznych będzie mógł się odbywać. Ale, co oczywiste, jeżeli sytuacja diametralnie zmieniłaby się po świętach, trzeba będzie myśleć o tym, co zrobić, żeby ludzie nadal się nie zarażali - zaznaczył.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

- Jeżeli będziemy widzieć, że przybywa przypadków omikrona, jednocześnie będziemy zauważać, że znowu być może nam przybywa zajętych łóżek szpitalnych, to trzeba będzie podejmować szybkie decyzje - dodał Andrusiewicz.

Na pytanie, czy wówczas sylwester będzie w domu, odparł, że "na dzień dzisiejszy nie, ale w epidemii wszystko jest możliwe." Dopytywany, czy nie można wykluczyć zakazu organizacji imprez sylwestrowych, rzecznik powiedział, że "niczego nie można wykluczyć".

Andrusiewicz o powrocie dzieci do szkół i feriach

Andrusiewicz został także zapytany, czy dzieci wrócą do szkół na początku stycznia. - Na pewno w przyszłym tygodniu będą toczyły się rozmowy na ten temat między nami a ministerstwem edukacji. Myślę, że kategoryczne rozstrzygnięcie nastąpi na początku roku, zaraz po Nowym Roku - powiedział. Dodał, że biorąc pod uwagę obecną sytuację, to 10 stycznia, gdy dzieci mają powrócić do stacjonarnej nauki, "jest niezagrożony".

Pytany, czy możliwe jest, że ferie będą w tym samym czasie w całym kraju, bezpośrednio po przerwie świątecznej, Andrusiewicz powiedział, że taki wariant "jest również brany pod uwagę, ale na dzisiaj takiego rozstrzygnięcia nie ma".

Autor:js\mtom

Źródło: Radio Plus, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Kamil Macniak/Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości