TVN24 | Polska

Pierwsi pacjenci trafili do szpitala tymczasowego w Radomiu

TVN24 | Polska

Autor:
MAK/gp
Źródło:
PAP/TVN24
Pierwsi pacjenci w szpitalu tymczasowym w RadomiuTVN24
wideo 2/11
TVN24Pierwsi pacjenci w szpitalu tymczasowym w Radomiu

Pierwsi pacjenci z COVID-19 trafili do szpitala tymczasowego w Radomiu (Mazowieckie). W najbliższych dniach przeniesieni tam zostaną też chorzy z covidowych oddziałów Radomskiego Szpitala Specjalistycznego – przekazał dr Wojciech Dworzański, koordynator szpitala tymczasowego.

O sytuacji w szpitalu tymczasowym w Radomiu poinformowali na sobotniej konferencji prasowej Andrzej Cieślik, pełnomocnik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu oraz dr Wojciech Dworzański, koordynator szpitala tymczasowego. W sobotę przed południem w szpitalu tymczasowym przebywało sześciu pacjentów.

- Dwie następne osoby zostaną przewiezione jeszcze dzisiaj ze szpitala na Józefowie (drugi szpital specjalistyczny w Radomiu – red.) – przekazał Dworzański. Według lekarza w najbliższych dniach do szpitala tymczasowego będą też przenoszeni pacjenci z covidowych oddziałów Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, gdzie wszystkie miejsca są już zajęte. W sumie przebywa tam blisko 140 pacjentów.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

W nowym szpitalu jest obecnie 80 miejsc

Szpital tymczasowy powstał w nowym Centrum Rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Szpital dysponuje 80 łóżkami. W kwietniu ma być oddany do użytku remontowany obecnie oddział intensywnej terapii dla chorych na COVID-19 z 20 łóżkami podłączonymi do respiratora.

"W nowym budynku jest w sumie 80 miejsc. Oprócz tego, w dawnym Zakładzie Rehabilitacji powstanie jeszcze dodatkowych 20 miejsc dla pacjentów, którzy muszą korzystać z respiratorów. Totalizator Sportowy - spółka, która została zobowiązana przez premiera do zorganizowania szpitala tymczasowego zapewnia, że te miejsca będą gotowe w drugiej połowie kwietnia" – przekazał w piątek w mediach społecznościowych prezydent Radomia Radosław Witkowski.

"W pierwszej fali brakowało sprzętu, w drugiej łóżek, w trzeciej fali niestety nie ma ludzi do pracy".

Autor:MAK/gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: