Ministerstwo Zdrowia: 277 nowych przypadków zakażenia, zmarło 15 osób

TVN24 | Polska

Autor:
ads, akw/pm
Źródło:
tvn24.pl
Prof. Pyrć: może się wydarzyć tak, że konsekwencje tych zakażeń zobaczymy dopiero za jakiś czasTVN24
wideo 2/36
TVN24Prof. Pyrć: może się wydarzyć tak, że konsekwencje tych zakażeń zobaczymy dopiero za jakiś czas

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 277 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 oraz o śmierci 15 osób. Łącznie w Polsce potwierdzono zakażenie u 36 689 osób, spośród których 1542 zmarło.

Resort zdrowia przekazał w środę informację o 277 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej z nich dotyczy województwa śląskiego, gdzie odnotowano 96 infekcji.

Pozostałe zakażenia dotyczą województw: mazowieckiego (37), łódzkiego (32), małopolskiego (28), podkarpackiego (27), wielkopolskiego (23), lubelskiego (10), podlaskiego (7), kujawsko-pomorskiego (5), opolskiego (4), pomorskiego (3), świętokrzyskiego (3) i dolnośląskiego (2).

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Liczba nowych zakażeń jest większa niż we wtorek, kiedy odnotowano 257 zakażeń i w poniedziałek, kiedy odnotowano ich 205.

W środę resort przekazał też informację o śmierci 15 pacjentów w wieku od 42 do 90 lat, którzy byli zakażeni koronawirusem. Według Ministerstwa Zdrowia, większość z tych osób miała choroby współistniejące. 

Resort poinformował, że ze statystyk odjęty został jeden zgon osoby z województwa wielkopolskiego, której laboratorium błędnie zaznaczyło wynik pozytywny.

Łącznie w Polsce potwierdzono zakażenie u 36 689 osób, spośród których 1542 zmarło.

Czytaj więcej w raporcie tvn24.pl: Koronawirus - najważniejsze informacje

Ile osób wyzdrowiało? Ile jest objętych kwarantanną?

Wcześniej w środę Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane w codziennym "raporcie o koronawirusie". Wynika z niego, że: - 1683 "łóżka COVID-19" są zajęte, - 66 pacjentów jest podłączonych do respiratorów, - 84 363 osoby są objęte kwarantanną, - 11 547 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym, - 24 878 osób wyzdrowiało.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz podał we wtorek, że zakażenia na Śląsku dotyczą rodzin górników, a przypadki z województwa wielkopolskiego - między innymi gości weselnych.

Ogniska chorób wykrywa się także przy okazji komunii świętych. Taki przypadek wystąpił u ośmiu osób, które pod koniec czerwca brały udział w przyjęciu z okazji pierwszej komunii świętej w Wieniawie na Mazowszu. Jak przekazał sanepid, zainfekowany był jeden z gości.

Apel do krwiodawców

W okresie wakacyjnym w naszym kraju maleją stan magazynowe krwi i jej składników. Ze względu na pandemią COVID-19 jest ona szczególnie potrzebna. Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje do honorowych dawców krwi oraz wszystkich zdrowych osób, które w ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, o oddanie krwi w jednym z centrów krwiodawstwa w Polsce (niezależnie od miejsca zamieszkania).

Obecnie wszystkie grupy krwi są potrzebne.

>> Przez pandemię i wakacje brakuje krwi. Apel do krwiodawców

Autor:ads, akw/pm

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty: