TVN24 | Polska

Koronawirus w Polsce. Kiedy szczyt czwartej fali? Co z obostrzeniami? Wiceminister Waldemar Kraska komentuje

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kab
Źródło:
PAP
Kraska o obostrzeniach: jeśli będzie decyzja, to w najbliższych dniach
Kraska o obostrzeniach: jeśli będzie decyzja, to w najbliższych dniachPolskie Radio
wideo 2/23
Polskie RadioKraska o obostrzeniach: jeśli będzie decyzja, to w najbliższych dniach

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska mówił o najnowszych prognozach, które pokazują, że szczyt zakażeń koronawirusem w Polsce będzie na przełomie listopada i grudnia. Dodał, że najbliższy tydzień będzie istotny, jeśli chodzi o ewentualne wprowadzenie dodatkowych obostrzeń.

Wiceminister zdrowia był pytany w radiowej Jedynce, czy zostaną wprowadzone w Polsce regionalne lockdowny, a obostrzenia zaostrzone. - Ta decyzja, jeśli będzie podejmowana, to w najbliższych dniach. Na dzień dzisiejszy takich decyzji nie ma - odparł.

- Ten tydzień będzie dość ważny. Zobaczymy, jaka jest utrzymująca się tendencja. Czy to jest tendencja wzrostowa na poziomie 100 procent, 110 procent, jak mieliśmy już w poprzednich dniach, czy będzie zdecydowanie mniejsza - mówił wiceminister.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Kraska o najnowszych prognozach dotyczących czwartej fali

Zwrócił uwagę, że prawie codziennie zbiera się w Ministerstwie Zdrowia sztab, w czasie którego resort otrzymuje dane z Polski wschodniej, gdzie odnotowywanych jest najwięcej zakażeń. Jak dodał, niepokojące sygnały docierają też z woj. zachodniopomorskiego, śląskiego, małopolskiego. - Tam nowych przypadków jest coraz więcej, ale także więcej jest zajętych łóżek - poinformował.

- Najnowsze prognozy przewidują, że szczyt zachorowań będzie na przełomie listopada i grudnia. Czy tak się stanie - trudno powiedzieć. Epidemia nie czyta naszych prognoz, tak jak pokazały poprzednie miesiące - nie zawsze się one sprawdzają - powiedział Kraska.

Autor:ads/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości