Minister zdrowia podał dzisiejszą liczbę zakażeń

Autor:
ads/adso
Źródło:
TVN24
Adam Niedzielski: dzisiaj mamy 19 100 zakażeń
Adam Niedzielski: dzisiaj mamy 19 100 zakażeńTVN24
wideo 2/23
TVN24Niedzielski: dzisiaj mamy 19 100 zakażeń

Mamy dzisiaj 19 100 nowych zakażeń koronawirusem i około 500 zgonów spowodowanych COVID-19 - poinformował w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia Adam Niedzielski jest we wtorek gościem "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24.

"Rozmowa Piaseckiego". Relacja w tvn24.pl >>>

Przekazał, że ostatniej doby potwierdzono 19 100 zakażeń. - W stosunku do poprzedniego tygodnia to blisko 5-procentowy spadek. To pierwszy dzień od początku czwartej fali, gdzie jest zmniejszenie zakażeń. To by wskazywało, że apogeum było w zeszłym tygodniu. To pierwszy sygnał, będziemy patrzyli na kolejne - dodał Niedzielski.

Przekazał też, że "dzisiaj jest około 500 zgonów". - Z poprzednich fal wiemy, że najpierw jest apogeum liczby zakażeń, później apogeum liczby hospitalizacji. (...) Potem mamy apogeum liczby zgonów - tłumaczył.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Nowe obostrzenia w obawie przed wariantem omikron

Od środy wejdą w życie nowe obostrzenia epidemiczne, które mają obowiązywać do 17 grudnia. Wprowadzenie przez rząd tego "pakietu alertowego" jest związane z obawami przed rozprzestrzenianiem się wariantu koronawirusa omikron.

Przez Polskę przechodzi czwarta fala koronawirusa. Średnia liczba potwierdzanych dziennie zakażeń, obliczana na podstawie danych z ostatnich siedmiu dni, w poniedziałek wzrosła do prawie 23,3 tysiąca i była najwyższa od 6 kwietnia.

Autor:ads/adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24.pl

Tagi:
Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości