Polska

Kopacz o nowym rządzie: merytoryczny, pełen silnych osobowości i połączy PO

Polska

Ewa Kopacz spotkała się już ze wszystkimi ministrami
tvn24Oficjalnie skład nowego rządu Ewa Kopacz przedstawi w piątek o godz. 10

- Ze skompletowanym rządem i z członkami tego rządu jestem gotowa pójść dzisiaj do pana prezydenta - oświadczyła w czwartek po południu Ewa Kopacz. Przyszła premier zakończyła konsultacje z ministrami. Wieczorem skład rządu pozna Bronisław Komorowski. Oficjalnie nowych ministrów poznamy w piątek rano.

Ewa Kopacz powiedziała dziennikarzom, że zakończyła w czwartek przegląd merytoryczny i rozmowy z ministrami. - Część z nich pozostanie na swoim stanowisku, część niestety będzie musiała się pożegnać - poinformowała.

Dodała, że przy kompletowaniu nowego rządu postawiła sobie trzy zadania. - To miał być rząd merytoryczny, pełen silnych osobowości, który będzie łączył PO. I taki będzie. Z takim przekazem udam się dzisiaj do pana prezydenta - zapewniła.

Gabinetowe roszady

Czwartkowe konsultacje Ewa Kopacz rozpoczęła o godzinie 10. Pierwszy w jej gabinecie pojawił się Radosław Sikorski, którego w ostatnich dniach media przypisywały do fotela marszałka Sejmu. Towarzyszył mu Cezary Grabarczyk. Na konsultacjach stawili się także: Marek Sawicki, Marek Biernacki, Rafał Trzaskowski, Tomasz Siemoniak i Włodzimierz Karpiński. Spekulacje, kto zostanie na swoim stanowisku, a kto straci tekę, wciąż trwają.

Z najnowszych nieoficjalnych informacji "Faktów" TVN wynika, że nowym szefem MSZ może zostać Grzegorz Schetyna.

Teki nie zatrzyma natomiast Marek Biernacki.

"Superresort" zostaje

Kopacz zapewniła też, że nie będzie zmieniać struktur ministerstwa. Oznacza to, że nie będzie podziału "superresortu" - Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Z medialnych informacji wynika, że na jego czele miałaby stanąć Patrycja Wolińska-Bartkiewicz. Ma ona zastąpić na tym stanowisku Elżbietę Bieńkowską, która została unijnym komisarzem.

Ewa Kopacz poinformowała również, że głosowanie nad wyborem nowego marszałka odbędzie się nie - jak wcześniej mówiono - 25, ale 24 września. - Debata rozpocznie się o godzinie 13 - dodała.

Autor: eos//kdj / Źródło: tvn24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości