PIKE 2022. "Tytanowe Oko" dla Playera za "Skazaną", wyróżniona grupa TVN Warner Bros. Discovery

Autor:
akr/adso
Źródło:
tvn24.pl
"Tytanowe Oko" dla Playera za "Skazaną", wyróżniona grupa TVN Warner Bros. Discovery
"Tytanowe Oko" dla Playera za "Skazaną", wyróżniona grupa TVN Warner Bros. DiscoveryTVN24
wideo 2/2
TVN24"Tytanowe Oko" dla Playera za "Skazaną", wyróżniona grupa TVN Warner Bros. Discovery

Serwis Player otrzymał na gali Międzynarodowej Konferencji i Wystawy Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej (PIKE) statuetkę "Tytanowego Oka" w kategorii polska produkcja telewizyjna za serial "Skazana". W kategorii wydarzenie roku nagrodę przyznano po raz pierwszy zbiorowo wielu mediom za relacjonowanie wojny w Ukrainie i zaangażowanie w pomoc dla uchodźców. Wyróżniona została między innymi grupa TVN Warner Bros. Discovery.

49. Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej (PIKE) rozpoczęła się w poniedziałek i potrwa do środy. Pierwszemu dniu wydarzenia towarzyszyła gala, podczas której wręczono statuetki "Tytanowego Oka" i "Złotej PIKE".

"Tytanowe Oko" przyznane zostało w trzech kategoriach.

W kategorii wydarzenie roku kapituła pierwszy raz w historii zdecydowała się przyznać wspólne nagrody za "Solidarność mediów z Ukrainą". Jak wyjaśniono, chodzi o "rzetelne przekazywanie informacji z frontu oraz zaangażowanie w pomoc dla uchodźców z Ukrainy".

- Przez pierwsze dziesięć dni TVN24 nadawało 24 godziny na dobę   – przypomniał Wojciech Bojanowski, dziennikarz "Faktów" TVN i szef zespołu projektów specjalnych TVN24. - To był gigantyczny zbiorowy wysiłek setek osób. To nie tylko dziennikarze, których widać przed kamerą, ale dziesiątki operatorów, producentów, researcherów – wyjaśnił.

- Wszyscy, którzy w TVN24 pracują, spięli się i byli przekonani, że robimy coś ważnego, bo nasi widzowie mają prawo wiedzieć, co się dzieje. Każdy ma inne wspomnienia z tego okresu, ale cieszę się, że zostaliśmy docenieni, to jest nagroda dla wszystkich dziennikarzy, którzy w relacjonowaniu tego konfliktu uczestniczyli – dodał Bojanowski.

Jak podano, wyróżnienia otrzymali: TVN Warner Bros. Discovery, Telewizja Polska, Telewizja Polsat, Telewizja Puls, Canal+ Polska, Kino Polska S.A., Walt Disney Polska, Nickelodeon.

W kategorii polska produkcja telewizyjna laureatem został Player za produkcję serialu "Skazana". Statuetkę odebrała Dorota Żurkowska, członek zarządu TVN Warner Bros. Discovery.

- Serial cieszy się ogromną popularnością wśród widzów i znowu został doceniony przez branżę: przez twórców, operatorów – powiedziała Żurkowska.

Podkreśliła również, że wyróżnienie za 25-lecie TVN "dopełniło wieczór o emocje, radość i dumę z tego, że pracujemy w grupie, która tak mocno stawia nie tylko na rozrywkę, ale na informacje, na dostarczenie jak najlepszego produktu mediowego dla naszego widza".

Dorota Żurkowska odebrała nagrodęTVN24

Za współpracę z operatorami laureatem został A+E Networks Poland.

Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, został uhonorowany "Złotą PIKE".

W 2021 roku TVN24 została laureatem nagrody "Honorowe Tytanowe Oko".

Międzynarodowa Konferencja i Wystawa PIKE

Międzynarodowa Konferencja i Wystawa PIKE to największe spotkanie sektora medialnego i telekomunikacyjnego, stanowiące neutralną platformę dialogu ekspertów, wymiany wiedzy i informacji, wpisaną w kalendarz największych konferencji w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej.

W programie tegorocznej konferencji i wystawy znalazły się dyskusje o perspektywach rozwoju rynku komunikacji elektronicznej, wpływie inflacji na inwestycje czy o prawie autorskim.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr/adso

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości