Kinga Duda wśród wyróżnionych w prestiżowym konkursie dla studentów prawa

Polska

Kinga Duda towarzyszyła swojemu ojcu na spotkaniach przedwyborczych (wideo z 11.05 2015 r.)tvn24
wideo 2/4

Kinga Duda wraz z dwiema innymi studentkami Uniwersytetu Jagiellońskiego została wyróżniona w międzynarodowym konkursie prawniczym w Madrycie. O sukcesie córki prezydenta poinformowała w mediach społecznościowych jej uczelnia.

Kinga Duda wraz z dwiema innymi studentkami - Weroniką Stefaniuk i Angeliką Ziarko - reprezentowała w jednym zespole Uniwersytet Jagielloński podczas 26. edycji konkursu Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot. Ich drużyna otrzymała dwa wyróżnienia.

Informację o sukcesie zespołu polskich studentek opublikował w niedzielę Uniwersytet Jagielloński na Facebooku.

Córka prezydenta Andrzeja Dudy reprezentowała swoją uczelnię także w poprzedniej edycji konkursu.

Prestiżowy konkurs dla studentów

Jak podaje na swojej stronie Uniwersytet Jagielloński, Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot to "jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów przeznaczonych dla studentów prawa".

Jego celem jest "popularyzacja międzynarodowego arbitrażu handlowego oraz Konwencji Wiedeńskiej o umowach międzynarodowej sprzedaży towarów". W konkursie biorą udział zazwyczaj zespoły studentów liczące "od 2 do 12 uczestników, wyłonionych spośród wyróżniających się studentów". Co roku w wydarzeniu bierze udział około 300 zespołów z 60 krajów świata.

Autor: akr//rzw / Źródło: tvn24.pl