TVN24 | Polska

Szwagier 49-latka poparzonego kwasem usłyszał zarzut. Sprawca ataku w Kaliszu nadal poszukiwany

TVN24 | Polska

Autor:
akr//rzw
Źródło:
PAP
Kalisz (Wielkopolska)
Google EarthDo zdarzenia doszło w Kaliszu

W Kaliszu 49-latek został oblany kwasem. W tej sprawie zarzut kierowania gróźb karalnych usłyszał szwagier pokrzywdzonego – przekazał komisarz Witold Woźniak z zespołu prasowego kaliskiej policji. Pokrzywdzony twierdzi, że napadu dokonano na zlecenie szwagra, który - jak mówił - kierował już pod jego adresem groźby. Nadal poszukiwany jest bezpośredni sprawca ataku.

Do zdarzenia doszło we wtorek po godzinie 13.30 na ulicy Chopina w Kaliszu. Zamaskowana osoba podeszła do 49-latka, który wysiadał z samochodu, oblała go żrącą substancją i uciekła. Rannego przewieziono do kaliskiego szpitala. Tam stwierdzono chemiczne poparzenie twarzy drugiego stopnia. Mężczyznę przetransportowano do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Pokrzywdzony powiedział, że medycy zapowiedzieli liczne operacje jego twarzy. Poinformowali go, że prawdopodobnie nie odtworzą ucha. W piątek mężczyzna przeszedł operację oczu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Szwagier poparzonego z zarzutem. Sprawca nadal poszukiwany

W środę w tej sprawie policja zatrzymała męża siostry pokrzywdzonego. W piątek usłyszał on zarzut dotyczący kierowania pod adresem pokrzywdzonego gróźb karalnych, co zagrożone jest karą do dwóch lat więzienia. - Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru – przekazał komisarz Witold Woźniak z zespołu prasowego kaliskiej policji.

Nadal poszukiwany jest bezpośredni sprawca ataku. 49-letni pokrzywdzony twierdzi, że napadu na niego dokonano na zlecenie szwagra.

- Przyczyną jest konflikt rodzinny wywołany pozwem rozwodowym, złożonym przez moją siostrę. Jej mąż mnie obwinia o rozpad swojego małżeństwa. Pierwsze groźby pod moim adresem wypowiedział w dniu urodzin mojego dwuletniego synka - powiedział pokrzywdzony mężczyzna.

Dodał, że "siostra związała się z człowiekiem, który jest przemocowy wobec niej i córek". - Ma założoną "niebieską kartę", został wyeksmitowany z domu, ale to nie przeszkadza mu w tym, żeby nadal je nękać - powiedział.

Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach napastnika

Na stronie społecznościowej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zamieszczono nagranie, na którym zarejestrowana została sylwetka napastnika.

"Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z nagrania lub mają informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie podkom. Łukaszem Kłosem pod nr. tel. 47 77 51 307" – poinformowano w komunikacie. Istotne dla sprawy informacje można również przekazywać pod czynny całą dobę numer telefonu 47 77 51 900.

Autor:akr//rzw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KMP Kalisz

Pozostałe wiadomości