TVN24 | Polska

Ruch Hołowni wzmocniony o kolejnego parlamentarzystę. "Duch, który lubi wygrywać"

TVN24 | Polska

Autor:
akw//now
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Senator Jacek Bury dołącza do ruchu Polska 2050
Senator Jacek Bury dołącza do ruchu Polska 2050TVN24
wideo 2/6
TVN24Senator Jacek Bury dołącza do ruchu Polska 2050

Senator Jacek Bury będzie reprezentował Polskę 2050 - oświadczył szef tego ruchu Szymon Hołownia. Bury dotychczas był senatorem Koalicji Obywatelskiej, teraz będzie bezpartyjny.

Szef Polski 2050 Szymon Hołownia na konferencji w Senacie w poniedziałek przekazał, że jego ruch "niebawem przybierze postać klubu parlamentarnego". Poinformował, że do jego reprezentacji dołącza senator Koalicji Obywatelskiej Jacek Bury. - Cieszę się z tego, że rozpoczynamy współpracę z pierwszym senatorem. Cieszę się z tego, że to Jacek Bury - powiedział.

Hołownia ocenił, że Bury jest "duchem, który lubi wygrywać". Stwierdził, że właśnie takiego ducha potrzeba po opozycyjnej stronie.

- Bycie w opozycji, to nie jest ciepła opozycyjna posada, to nie jest umówienie się na cztery lata krytykowania rządu, żeby później odnowić do tego mandat. Bycie opozycją wobec rządu to walka, to nieustanny bój o to, żeby zyskać odpowiedzialność za los obywateli, za sprawy Rzeczpospolitej. Liczę na to, że z Jackiem Burym będzie nam w tej drodze łatwiej - zaznaczył Hołownia.

Wymienił, że z senatorem Burym Polskę 2050 łączy między innymi "umiłowanie do jawności procedur panujących w polityce", ale - wskazał - są także różnice. - O ile łatwiej będzie nam uzyskać sprawczość, mając wewnątrz swojego ruchu kogoś, z kim możemy toczyć konstruktywną dyskusję na tematy związane między innymi z tym, jak pogodzić prawa zwierząt z prawami człowieka - tłumaczył Hołownia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Będzie senatorem bezpartyjnym

Bury poinformował, że wyszedł już z klubu Koalicji Obywatelskiej. - Dzisiaj złożyłem stosowne oświadczenia i pisma do władz klubu - potwierdził. Wyjaśnił, że pozostanie senatorem bezpartyjnym. - Prodemokratyczna większość w Senacie jest niezagrożona - zadeklarował. - Polska 2050 dzięki mojej osobie uzyskuje sprawczość w Senacie, a ja dołączam do nich w ramach ścisłej współpracy. Mamy zbieżne wartości, zasady, którymi kierujemy się w polityce. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie owocna, będzie służyła Polsce i wszystkim obywatelom - podkreślił senator. Bury zapowiedział, że "będzie głosował za demokracją, praworządnością, za uczciwymi i dobrymi rozwiązaniami dla Polski". - Wraz z Ruchem Polska 2050 chcę przekonać, że zmiana na lepsze jest możliwa - dodał.

Dotychczas jedyną reprezentantką ruchu Polska 2050 w parlamencie była posłanka Hanna Gill-Piątek, która wystąpiła we wrześniu z klubu parlamentarnego Lewicy oraz partii Wiosna.

Autor:akw//now

Źródło: PAP, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości