Ilu Polaków martwi się rosnącymi cenami? Ilu ograniczy zakupy na święta? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Autor:
asty/adso
Źródło:
TVN24
Inflacja i zakupy. Najnowszy sondaż Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24
Inflacja i zakupy. Najnowszy sondaż Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24TVN24
wideo 2/4
TVN24Inflacja i zakupy. Najnowszy sondaż Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24

Zdecydowana większość badanych obawia się rosnących cen w Polsce. Większość też przyznaje, że w związku z drożyzną zmieniła swoje zachowania zakupowe: kupuje mniej i będzie zmuszonych do ograniczenia zakupów na święta – to wyniki najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. 82 procent respondentów oceniło, że raczej lub zdecydowanie martwi się rosnącymi cenami w kraju.

W sondażu przeprowadzonym dla "Faktów" TVN i TVN24 przez Kantar respondenci odpowiedzieli na szereg pytań dotyczących wzrostu cen w Polsce.

82 procent ankietowanych przyznało (raczej lub zdecydowanie), że wzrost cen w kraju jest dla nich zmartwieniem. Obaw nie wyraziło 16 procent badanych, a 2 procent nie miało na ten temat zdania.

Martwi mnie wzrost cen w Polsce w 2021 rokuTVN24 (Sondaż Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24)

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Większość Polaków kupuje mniej

Większość ankietowanych - 60 procent - przyznało się (raczej lub zdecydowanie) do zmiany swojego zachowania i kupowania mniej w związku ze wzrostem cen w Polsce.

35 procent badanych stwierdziło, że (raczej lub zdecydowanie) nie zgadza się ze stwierdzeniem, że wzrost cen przełożył się na zmiany ich zachowania i z tym, że kupują mniej.

Zmieniłem(am) swoje zachowania w związku ze wzrostem cen w 2021 roku. Teraz kupuję mniejTVN24 (Sondaż Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24)

Większość Polaków będzie ograniczać zakupy na święta

62 procent respondentów przyznało, że (raczej lub zdecydowanie) przez wzrost cen będzie zmuszonych ograniczyć zakupy na święta. 36 procent (raczej lub zdecydowanie) nie planuje ograniczania wydatków.

Najnowszy sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 10-12 grudnia 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 osób powyżej 18. roku życia.

Przez wzrost cen w Polsce w 2021 roku będę musiał(a) ograniczyć zakupy w świętaTVN24 (Sondaż Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24)

ZOBACZ WIĘCEJ SONDAŻY DLA "FAKTÓW" TVN I TVN24

Polacy planują ograniczyć zakupy na świętaShutterstock

Autor:asty/adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości