Zjedz ciasto, zrób sobie tatuaż, pobiegnij. Finałowe atrakcje WOŚP w Polsce i na świecie

Polska

Owsiak: Wrzucenie do skarbonki nawet grosika jest bardzo ważną rzeczątvn24
wideo 2/35

Tysiące imprez w Polsce i na całym świecie. Koncerty, biegi, aukcje. Wszystko dla rozgrzania, po raz dwudziesty szósty, serc Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprawdź, co się będzie działo.

Celem niedzielnego, 26. Finału WOŚP będzie zbieranie pieniędzy na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków.

Wiele finałowych wydarzeń odbędzie się w Warszawie, między innymi w WOŚP-owym miasteczku przed Pałacem Kultury i Nauki.

Orkiestrowe atrakcje zaplanowano jednak w wielu miejscowościach Polski i na całym świecie.

ZOBACZ WYDARZENIA 26. FINAŁU WOŚP W POLSCE I NA ŚWIECIE

Fundacja WOŚP przygotowała również specjalną mapę, na której wyszukać można wszystkie wydarzenia odbywające się w wybranej okolicy. Mapa jest aktualizowana na bieżąco.

Z bogatego tegorocznego programu wybraliśmy kilka przykładowych imprez.

Ciastka, tatuaże, rajdy, badania...

W tym roku ponownie w całej Polsce organizowany jest bieg pod hasłem "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy". Za pieniądze ze sprzedaży pakietów startowych zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą oraz materiały do nauki pierwszej pomocy.

W niektórych miastach, w tym w Bytomiu i Słupsku, odbędzie się kiermasz ciast dla WOŚP. Cały dochód trafi do puszki wolontariusza WOŚP.

W Poznaniu można będzie wylosować bon na wykonanie tatuażu o wartości 600 zł. każdy.

Rajd prosto z serca - to z kolei impreza, do której można dołączyć we Włocławku. Rajd ma sześć kilometrów i konkursy po drodze: na najśmieszniejsze przebranie, najładniejszy WOŚP-owy latawiec, na najdłużej utrzymujący się w powietrzu latawiec.

Ustka zaprasza na maraton Fitness.

Atrakcji nie zabraknie w Krakowie. W klubie Zaścianek cztery krakowskie zespoły w klimatach od pop punku po melodic death metal połączą siły, aby zagrać dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Szpital Miejski w Świnoujściu po raz kolejny zaprasza mieszkańców na badania.

Imprezy na świecie

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to również wydarzenia odbywające się na całym świecie. Oto kilka przykładów.

Polonijny klub tenisowy w Chicago (Chicago Polish Tennis Association) zaprasza wszystkich kryte korty Five Seasons Sports Club w Northbrook. Mile widziani są zarówno zaprawieni w boju gracze, jak i nowicjusze.

Sztab z Edynburga zaprasza z kolei do Serenity Cafe na Coolturalny Piątek. Przygoda rozpocznie się przedstawieniem teatralnym "Pani Twardowska" w wykonaniu Lustro Sceny, a zaraz po nim odbędzie się wernisaż i aukcja prac nadesłanych przez darczyńców.

Coraz bliżej miliarda

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Powstała w 1993 roku - od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. W ciągu 25 lat Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 830 mln złotych. 2 stycznia 2018 roku fundacja podała, że na dwa tygodnie przed 26. Finałem WOŚP w różnego rodzaju aukcjach i zbiórkach przekroczono próg miliona złotych. Celem 26. Finału WOŚP, odbywającego się 14 stycznia 2018 roku, jest pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".

Autor: KB//rzw / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: WOSP/Igor Kohutnicki

Magazyny:
Raporty: