TVN24 | Polska

Gorzów Wielkopolski. Driftował na rondzie, bo chciał uwiecznić to na wideo. Miał już na koncie inne wykroczenia drogowe

TVN24 | Polska

Autor:
bp//rzw
Źródło:
KMP w Gorzowie Wielkopolskim
Gorzów Wielkopolski. Poszukiwany przez sąd driftował po rondzie, grozi mu więzienie
Gorzów Wielkopolski. Poszukiwany przez sąd driftował po rondzie, grozi mu więzienieKMP w Gorzowie Wielkopolskim
wideo 2/5
KMP w Gorzowie WielkopolskimGorzów Wielkopolski. Poszukiwany przez sąd driftował po rondzie, grozi mu więzienie

Gorzowscy policjanci zatrzymali 28-latka, poszukiwanego przez sąd do odbycia kary ponad roku więzienia. Mężczyzna wpadł, "kręcąc bączki" na jednym z rond w Gorzowie Wielkopolskim. Za drifterskie popisy lista nałożonych na niego kar może się powiększyć.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 22 u zbiegu ulic Myśliborskiej i Miłej w Gorzowie Wielkopolskim. Na nagraniu opublikowanym przez lubuską policję widać driftujący po rondzie samochód marki BMW. W tym czasie część aut próbujących przejechać przez skrzyżowanie oczekuje na wjazd, jednak nie decyduje się na podjęcie ryzyka. Po kilku okrążeniach z lewej strony kadru pojawia się radiowóz na sygnale. Interwencja policji przerwała popisy pirata drogowego.

Chciał uwiecznić drift na wideo

Za kierownicą bmw siedział 28-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego. - W rozmowie z policjantami przekazał, że wykonywał drift na drodze publicznej, bo chciał uwiecznić to na wideo. W żaden sposób nie mogło to tłumaczyć jego niebezpiecznej jazdy - komentuje oficer prasowy miejskiej policji podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz.

Okazało się, że drift na rondzie nie był pierwszym zatargiem z prawem zatrzymanego 28-latka. Policjanci ustalili, że mężczyzna był poszukiwany przez gorzowski sąd do odbycia ponad rocznej kary więzienia.

- Kierujący ma na swoim koncie szereg wykroczeń drogowych. W tym przypadku policjanci zdecydowali, by odstąpić od ukarania mandatem karnym i za drift skierować sprawę do sądu - informuje Jaroszewicz.

Funkcjonariusz podkreśla, że tego typu zachowania kierowców są skrajnie niebezpieczne. W wielu przypadkach interwencje kończą się wysokimi mandatami, nieraz sprawy kończą się w sądzie. Ten może orzec nie tylko zdecydowanie wyższą grzywnę, ale i zadecydować o zakazie prowadzenia pojazdów.

Autor:bp//rzw

Źródło: KMP w Gorzowie Wielkopolskim

Źródło zdjęcia głównego: KMP Gorzów Wielkopolski

Pozostałe wiadomości