Trwa kampania społeczna "Reaguj na przemoc wobec dzieci" przygotowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Z tej okazji m.in. Pałac Kultury i Nauki w Warszawie został podświetlony na czerwono. Pojawiło się na nim hasło "Dzieciństwo bez przemocy". "Ta akcja to nasz wspólny krok do budowania świadomości problemu krzywdzenia dzieci" - napisali organizatorzy.
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę prowadzi kampanię, której głównym elementem jest miniserial "Nieobojętni".
Łukasz Wojtasik z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę mówił w niedzielę we "Wstajesz i weekend" na antenie TVN24, że "z jednej strony pokutują takie stereotypy, że to nic nie zmieni, że nie należy się wtrącać w sprawy rodziny, że jeszcze tylko sobie przysporzymy kłopotów".
- Prowadzimy badania, które pokazują, że mimo wysokiej skali przemocy wobec dzieci, jedna czwarta osób, które czują dyskomfort, które chciałyby coś zrobić, nic nie robi. Przede wszystkim dlatego, że nie wiedzą, jak zareagować - powiedział.
"Głośno wzywamy do przeciwdziałania przemocy"
W niedzielę przy okazji kampanii między innymi Pałac Kultury i Nauki w Warszawie został podświetlony na czerwono. Pojawiło się na nim hasło "Dzieciństwo bez przemocy".
"To hasło towarzyszy nam każdego dnia w podejmowanych działaniach na rzecz ochrony dzieci, a dzisiaj w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci, jest wyświetlane na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie" - czytamy w poście Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę opublikowanym w mediach społecznościowych.
"Budynki podświetlone na czerwono znajdziecie również w Starogardzie Gdańskim, Lublinie, Olsztynie, Zakopanem, Rabce, Nowym Targu, Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Poznaniu, Rzeszowie i Grudziądzu" - dodano.
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wyjaśnia, że akcja "Dzieciństwo bez przemocy" to manifest 16 polskich organizacji zrzeszonych w Krajowej Koalicji zrzeszonych na rzecz Ochrony Dzieci.
"Ten manifest stanowi nasze jasne stanowisko - nie zgadzamy się na przemoc wobec dzieci, a wszelkie jej formy są nie do przyjęcia. Wszyscy realizujemy misję ochrony praw dzieci i głośno wzywamy do przeciwdziałania przemocy. Ta akcja to nasz wspólny krok do budowania świadomości problemu krzywdzenia dzieci, kształtowania postaw, uwrażliwiania społeczeństwa i angażowania w działania chroniące" - napisano.
Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych i chciałbyś uzyskać poradę lub wsparcie, tutaj znajdziesz listę organizacji oferujących profesjonalną pomoc. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia zadzwoń na numer 997 lub 112.
Źródło: tvn24.pl