Dymisja ministra finansów Jacka Rostowskiego? "Premier pomyśli o niej nie wcześniej niż w listopadzie"

Piechociński o ewentualnej dymisji Rostowskiego
Piechociński o ewentualnej dymisji Rostowskiego
tvn24
tvn24Dymisji Jacka Rostowskiego domaga się m.in. opozycja

Czy Donald Tusk zdymisjonuje ministra finansów Jacka Rostowskiego? Jeśli premier będzie chciał dokonać zmiany na tym stanowisku, to będzie o tym myślał nie wcześniej niż w listopadzie - powiedział wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński z PSL.

Piechociński zaznaczył, że teraz nie ma raczej mowy o odwołaniu Rostowskiego, bo rząd ma przed sobą jeszcze nowelizację tegorocznego budżetu, zaś do końca września ma wpłynąć do Sejmu projekt budżetu na 2014 r.

- Wycofanie architekta budżetu, a takim jest minister finansów, czy rozważanie jego dymisji jest nieracjonalne - powiedział Piechociński.

W jego opinii, jeśli premier będzie chciał dokonać zmiany na stanowisku ministra finansów, to będzie o tym myślał nie wcześniej niż w listopadzie

Jak stwierdził Piechociński, rekonstrukcja rządu jest na razie "konsultowana w mediach przed media".

Następcy Rostowskiego?

Reuters podał, że premier Donald Tusk może zdymisjonować Jacka Rostowskiego przy okazji szykowanej na jesień rekonstrukcji rządu.

Miałoby to - jak twierdzi agencja - pomóc odbudować zaufanie społeczne do PO przed wyborami.

Reuters podał nazwiska kandydatów na następcę Rostowskiego. Na pierwszym miejscu jest wymieniany Janusz Lewandowski, obecnie unijny komisarz ds. programowania finansowego i budżetu. Drugim z kandydatów ma być były premier i doradca ekonomiczny Donalda Tuska Jan Krzysztof Bielecki. Padło też nazwisko Dariusza Rosatiego.

Doniesieniom tym na antenie TVN24 zaprzeczył rzecznik rządu Paweł Graś. - Na razie nic nie wskazuje na to i nie ma żadnych przesłanek ku temu, by los pana ministra Rostowskiego był zagrożony - powiedział Graś

Autor: mac//gak / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości