Marek Belka o cenie za gaz: Będzie trochę wyższa. Koszt wspierania Ukrainy jest realny, musimy to na siebie brać

Autor:
akr/
tam
Źródło:
TVN24
Marek Belka o cenie za gaz: Będzie trochę wyższa. Koszt wspierania Ukrainy jest realny, musimy to na siebie brać
Marek Belka o cenie za gaz: Będzie trochę wyższa. Koszt wspierania Ukrainy jest realny, musimy to na siebie braćTVN24
wideo 2/17
TVN24Marek Belka o cenie za gaz: Będzie trochę wyższa. Koszt wspierania Ukrainy jest realny, to musimy na siebie brać

O wstrzymaniu przez Rosję przesyłu gazu do Polski mówił w "Faktach po Faktach" europoseł Marek Belka. - Rozumiem, że to jest tak, że będziemy kupować rosyjski gaz, tylko za pośrednictwem Niemiec - powiedział. Przyznał, że cena "będzie trochę wyższa niż dotychczas". - Ale cóż, nie ma co narzekać, czy wybrzydzać. Koszt wspierania Ukrainy w wojnie z Rosją jest realny i trudno - stwierdził.

Były premier i były prezes Narodowego Banku Polskiego, a obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Belka odniósł się w "Faktach po Faktach" na antenie TVN24 do wstrzymania przez Rosję dostaw gazu, między innymi do Polski.

- Mam nadzieję, że plany, które jako państwo posiadamy, polegające na rzeczywistym odejściu od gazu rosyjskiego i zastąpieniu go gazem norweskim, własnym i gazem skroplonym importowanym z dalszych odległości, że to się powiedzie - mówił. - Na razie, ja rozumiem, że to jest tak, że będziemy kupować rosyjski gaz, tylko za pośrednictwem Niemiec - dodał Belka.

OGLĄDAJ "FAKTY PO FAKTACH" W TVN24 GO >>>

Marek Belka o cenie za gaz: Będzie trochę wyższa. Koszt wspierania Ukrain jest realny i trudno

Gość TVN24 ocenił, że "to nie jest zresztą rzecz, którą należy krytykować". - My musimy mieć ten gaz dla potrzeb zarówno komunalnych, jak i przemysłowych - wyjaśniał Belka.

- Tylko nie biłbym w bębny i mówił, że się od tego rosyjskiego gazu uniezależniliśmy. Mam nadzieję, że to nastąpi rzeczywiście, ale w ciągu kilku miesięcy. Natomiast na dzisiaj będziemy go kupować dalej, tylko za pośrednictwem Niemiec - powiedział europoseł.

Przyznał, że cena gazu "będzie trochę wyższa niż dotychczas". - Ale cóż, nie ma co narzekać, czy wybrzydzać. Koszt wspierania Ukrainy w wojnie z Rosją jest realny i trudno. Musimy to na siebie brać - stwierdził Belka.

Autor:akr/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości