"Prounijna wizja Polski", zwycięstwo w cieniu "chaosu". Zagraniczne media o powołaniu rządu Donalda Tuska

Źródło:
Reuters, New York Times, BBC, Washington Post, Deutsche Welle, The Guardian, Le Monde, El Pais
Sejm zagłosował za rządem Tuska
Sejm zagłosował za rządem TuskaTVN24
wideo 2/3
Sejm zagłosował za rządem TuskaTVN24

Zagraniczne media piszą o udzieleniu wotum zaufania rządowi premiera Donalda Tuska. Agencja Reutera wskazała, że lider PO przedstawił "prounijną wizję Polski, która oznacza radykalne zmiany po ośmiu latach rządów nacjonalistów i sporów z Brukselą". Głosowanie zostało opóźnione po tym, jak skrajnie prawicowy poseł zgasił w Sejmie świece chanukowe – poinformował Deutsche Welle.

Sejm we wtorkowym głosowaniu udzielił wotum zaufania rządowi premiera Donalda Tuska. W związku z tym w środę o godz. 9 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się zaprzysiężenie jego rządu przez prezydenta Andrzeja Dudę. Wydarzenia w Polsce komentują zagraniczne media.

We wtorek rząd polskiego premiera Donalda Tuska uzyskał w parlamencie wotum zaufania – poinformowała agencja Reutera. Wskazała, że lider PO przedstawił "prounijną wizję Polski, która oznacza radykalne zmiany po ośmiu latach rządów nacjonalistów i sporów z Brukselą".

Agencja Reutera zwróciła uwagę, że Tusk przedstawiając plany swojego rządu, powiedział, że "Polska będzie zdecydowanym wsparciem dla Ukrainy, lojalnym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych i zaangażowanym członkiem sojuszu NATO".

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Sejm powołał rząd Donalda Tuska. Marszałek wręczył mu uchwałę

"The New York Times": człowiek o eklektycznej tożsamości wraca do władzy

Zaledwie kilka minut po triumfalnym powrocie Donalda Tuska jako przywódcy Polski jego wielki wróg wszedł na mównicę, aby oblać go kwasem – relacjonował poniedziałkowe obrady "The New York Times", odnosząc się do sytuacji, w której Jarosław Kaczyński nazwał go "niemieckim agentem".

Oskarżenie, będące jednym z wielu oszczerstw pod adresem Tuska, pojawiło się po zatwierdzeniu Tuska w roli premiera – zwrócono uwagę. "Atak odzwierciedlał bezkompromisowe podejście PiS-u do polskiej polityki po ośmiu latach rządów" – wskazano.

"W kraju, który od zakończenia drugiej wojny światowej był w dużej mierze monoetniczny i jednojęzyczny, Tusk wyróżnia się jako człowiek o eklektycznej tożsamości, zainteresowaniach i talentach językowych" - oceniono.

BBC: Tusk obiecuje poważne zmiany po rządach nacjonalistów

"Nowy premier Donald Tusk przedstawił swój program rządowy, obiecując poważne zmiany po ośmiu latach rządów nacjonalistów" – relacjonuje BBC. Brytyjska stacja wyjaśnia, że plany obejmują poprawę stosunków z Unią Europejską i zobowiązanie się do przywrócenia praworządności, co jest przedmiotem długotrwałego sporu z Brukselą.

"Obiecał kobietom lepszy dostęp do legalnej aborcji, pomimo różnic ideologicznych w jego koalicji" – podkreślono. BBC dodaje, że Tusk zadeklarował także wsparcie dla Ukrainy i bycie silnym sojusznikiem USA i NATO.

Brytyjska stacja zwróciła uwagę, że expose zostało wygłoszone po orzeczeniu Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, w którym stwierdzono, że Polska narusza prawa osób LGBT, odmawiając im prawnego uznania i ochrony.

"Washington Post": Tusk wzywa do zjednoczenia w obliczu rosyjskiej agresji

"The Washington Post" poinformował, że Donald Tusk w swoim inauguracyjnym przemówieniu wezwał skłóconą klasę polityczną do zjednoczenia, mówiąc że nie może sobie pozwolić na podziały, gdy Rosja toczy za granicą agresywną wojnę, a konflikt którego wielu się obawia, może rozprzestrzenić się, jeśli zwycięży Moskwa.

"Zadaniem nowego rządu, ale także nas wszystkich, jest głośne i stanowcze żądanie od całej społeczności zachodniej pełnej determinacji w pomaganiu Ukrainie w tej wojnie. Zrobię to od pierwszego dnia – powiedział Tusk na posiedzeniu, w którym uczestniczyli ambasador Ukrainy i byli prezydenci Polski, w tym antykomunistyczny bojownik o wolność Lech Wałęsa" – podkreślił "The Washington Post".

Amerykański dziennik dodał, że Tusk wyraził irytację faktem, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski musi w dalszym ciągu nawoływać światowych przywódców do dalszego wspierania walki Kijowa w wojnie, w której zginęło lub zostało rannych dziesiątki tysięcy Ukraińców.

Deutsche Welle: zwycięstwo Tuska w cieniu skandalu

Desygnowany na premiera Donald Tusk przedstawił swoje poparcie dla Unii Europejskiej i Ukrainy – informuje Deutsche Welle. Głosowanie zostało opóźnione po tym, jak skrajnie prawicowy poseł zgasił w Sejmie świece chanukowe.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Grzegorz Braun zgasił gaśnicą w Sejmie świece chanukowe

"We wtorek 66-letni Tusk podczas debaty w parlamencie wyraził zaufanie dla Unii Europejskiej" – poinformował DW. Niemiecki dziennik zacytował wypowiedź nowego polskiego premiera: "jesteśmy tym silniejsi, gdy silniejsza jest nie tylko Polska, ale i Unia Europejska".

DW zwrócił uwagę na zapowiedzi Tuska dotyczące poprawy stosunków Warszawy z Brukselą. "PiS wielokrotnie ścierał się z Brukselą w kwestiach związanych z praworządnością, a po reformie Unia Europejska wyrażała wątpliwości co do niezależności sądownictwa". "Aby te środki znów mogły płynąć, Warszawa będzie musiała cofnąć zmiany w sądownictwie" – napisało DW cytując wypowiedzi Donalda Tuska.

"The Guardian": Tusk przedstawił wizję nowej, postępowej Polski

Z kolei "The Guardian" stwierdził, że Tusk w swoim wystąpieniu w Sejmie "przedstawił swoją wizję nowej, postępowej Polski w sercu Unii Europejskiej". Brytyjski dziennik podkreślił, że nowy premier obiecał przywrócenie Polsce miliardów euro z funduszy unijnych zamrożonych w wyniku sporu między Brukselą a ustępującym rządem PiS.

"Jednak wkrótce po jego przemówieniu obrady pogrążyły się w chaosie, gdy skrajnie prawicowy poseł użył gaśnicy, aby zgasić świece chanukowe w parlamencie, co doprowadziło do wykluczenia go z posiedzenia" – poinformował "The Guardian".

Później parlamentarzyści poparli kandydaturę Tuska większością 248 do 201 głosów, po tym jak szeroka koalicja partii opozycyjnych zdobyła większość w październikowych wyborach parlamentarnych – relacjonuje "The Guardian".

"Le Monde": trudne zadanie Tuska po latach rządów populistów

"Le Monde" podkreśla, że przed byłym przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem stoi trudne zadanie sprawowania władzy po ośmiu latach pod rządami populistów.

Francuski dziennik zwrócił uwagę, że po zaskakującym dla zachodnich demokracji zwycięstwie w wyborach, doszło do szerokiej koalicji w polskim parlamencie, w której składzie znalazły się ruchy polityczne od radykalnej lewicy po umiarkowanych konserwatystów.

"Polska wygrała mimo obaw powtórzenia się scenariusza tureckiego lub węgierskiego. Zdołała wyprzeć autorytarny populizm ucieleśniany przez Prawo i Sprawiedliwość", a ojcem tego sukcesu jest Donald Tusk, który wrócił do władzy po latach – napisano.

"El Pais": Tusk stosunkowo postępowy, ale nie rewolucjonista

"Po siedmiu latach w Brukseli nowy premier wraca do polskiego rządu z misją demontażu nieliberalnego systemu zbudowanego przez narodowo-populistyczną partię PiS" – napisał "El Pais".

Hiszpański dziennik wyjaśnia, że w polskim kontekście politycznym Donald Tusk jest stosunkowo postępowy w porównaniu do PiS, ale nie jest rewolucjonistą. "Ostatnim razem, gdy był premierem, Tusk opowiadał się za liberalnymi zasadami gospodarczymi, ale zajmował twarde stanowisko w sprawie uchodźców" – stwierdzono.

"El Pais" ocenia, że Tusk "dla wielu Polaków jest wrogiem publicznym numer jeden, a dla innych bohaterem". Wskazano na wypowiedź posła PiS Pawła Jabłońskiego, rysującego Tuska jako polityka "pozbawionego skrupułów, aroganckiego i dyktatorskiego".

Autorka/Autor:asty//mrz

Źródło: Reuters, New York Times, BBC, Washington Post, Deutsche Welle, The Guardian, Le Monde, El Pais

Pozostałe wiadomości

Przez dwa miesiące w roku jest tyle pracy, że nie wiadomo, w co ręce włożyć. Potem mają "szyje jak u żyrafy", wyglądając majowego weekendu, bo brakuje pieniędzy po zimie. Dla firm funkcjonujących w turystyce nie ma niczego pośrodku. Niektóre się zamykają, część szuka pomysłu, jak przetrwać w trakcie tak zwanego niskiego sezonu.

Najpierw "ostra jazda", potem "szyja jak u żyrafy"

Najpierw "ostra jazda", potem "szyja jak u żyrafy"

Źródło:
tvn24.pl

W Opocznie świadek zauważył mężczyznę, który płonął na jednej z ulic. Po chwili ugasił jego ubrania i zadzwonił na służby. Poszkodowany z ranami oparzeniowymi śmigłowcem LPR trafił do szpitala w Warszawie.

Mężczyzna płonął na ulicy. Pomógł mu świadek

Mężczyzna płonął na ulicy. Pomógł mu świadek

Źródło:
tvn24.pl

Sudańskie służby bezpieczeństwa nakazały wszystkim cudzoziemcom opuszczenie stolicy kraju Chartumu i jego okolic w ciągu dwóch tygodni. Powodem są nasilające się walki w mieście.

Cudzoziemcy mają dwa tygodnie, żeby wyjechać z miasta

Cudzoziemcy mają dwa tygodnie, żeby wyjechać z miasta

Źródło:
PAP

Sąd w Nowym Meksyku umorzył sprawę przeciwko Alecowi Baldwinowi oskarżonemu o nieumyślne spowodowanie śmierci operatorki Halyny Hutchins. W październiku 2021 roku została postrzelona na planie westernu "Rust". Ranny został wówczas reżyser filmu Joel Souza.

Sąd zdecydował, Alec Baldwin się rozpłakał

Sąd zdecydował, Alec Baldwin się rozpłakał

Źródło:
PAP

Nie żyje Stanisław Wielgus, pilot doświadczalny, konstruktor i instruktor lotniczy. Jego kariera trwała nieprzerwanie 56 lat. Zmarł w piątek w wieku 97 lat. Wielgus w czasie II wojny światowej był łącznikiem Armii Krajowej, walczył z partyzantce.

Stanisław Wielgus nie żyje. Pilot i konstruktor miał 97 lat

Stanisław Wielgus nie żyje. Pilot i konstruktor miał 97 lat

Źródło:
dlapilota.pl

Białoruskie organy ścigania przygotowują się do przeprowadzenia operacji pod fałszywą flagą w strefie przygranicznej z Ukrainą - podał ukraiński resort obrony. Jak dodał, za ich pomocą władze w Mińsku chcą zademonstrować swoje możliwości Chinom, z którymi Białoruś prowadzi manewry wojskowe.

Chcą pokazać Chinom swoje możliwości, planują operacje przy ukraińskiej granicy

Chcą pokazać Chinom swoje możliwości, planują operacje przy ukraińskiej granicy

Źródło:
PAP

Pożar hal firmy działającej w Malcu nieopodal Oświęcimia. Z ogniem walczy ponad 200 strażaków. Dach jednej z hal runął. - W tym momencie trwa gaszenie drugiej hali, bo ogień przedostał się na nią. Bronimy też trzeciej - przekazał rzecznik małopolskiej straży pożarnej.

Pożar pod Oświęcimiem. Dach jednej z hal runął, gaszą drugą, bronią trzeciej

Pożar pod Oświęcimiem. Dach jednej z hal runął, gaszą drugą, bronią trzeciej

Źródło:
tvn24.pl, PAP, TVN24

Burzowa noc w Warszawie. Straż pożarna odnotowała ponad 170 interwencji w związku z pogodą - przekazał oficer prasowy miejskiej straży pożarnej. Jak mówił, na ulicy Popiełuszki na jadący samochód spadło drzewo. Strażacy wyciągnęli cztery osoby. - Dla nas ta noc jeszcze się nie skończyła - zaznaczył. Zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Tak wygląda Warszawa po burzach

Tak wygląda Warszawa po burzach

Źródło:
TVN24

Strażacy wydostali cztery osoby z auta, na które podczas burzy przewróciło się drzewo. Nagranie z interwencji zamieścili w sieci.

Na jadący samochód spadło drzewo. W środku cztery osoby

Na jadący samochód spadło drzewo. W środku cztery osoby

Źródło:
tvnwarszawa.pl

21-letni Jakub W. podejrzany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojej matki i usiłowanie zabójstwa ojca w Sławęcinie (Podkarpacie) był w chwili popełnienia czynu niepoczytalny - orzekli biegli. Prokuratura będzie wnioskować do sądu o umorzenie postępowania i skierowanie Jakuba W. do szpitala psychiatrycznego.

Zadał matce 69 ciosów nożem. Nie trafi do więzienia

Zadał matce 69 ciosów nożem. Nie trafi do więzienia

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Mechanizmy funkcjonujące w poprzednich latach w Narodowym Instytucie Wolności to niemal kalka tego, co działo się w Funduszu Sprawiedliwości - mówił w Sejmie wiceminister do spraw społeczeństwa obywatelskiego Marek Krawczyk. Podkreślił, że złożono już doniesienia do prokuratury wobec dotychczasowego kierownictwa NIW, ale spodziewane są kolejne doniesienia.

"Nielegalne, ręczne sterowanie wynikami konkursów". Wiceminister o Narodowym Instytucie Wolności

"Nielegalne, ręczne sterowanie wynikami konkursów". Wiceminister o Narodowym Instytucie Wolności

Źródło:
PAP

Prędkości, przy jakich operuje pilot takiego samolotu na niedużej wysokości nad ziemią, to jest mniej więcej 50-70 metrów na sekundę. Kichnięcie to przelecenie kilkudziesięciu metrów. Margines błędu jest bardzo mały - mówił w TVN24 pilot Piotr Czuban, komentując piątkową katastrofę w Gdyni. Jak dodał, pilotowi prawdopodobnie "zabrakło lotniczego szczęścia, które było potrzebne przez ułamek sekundy".

"Ułamek sekundy decyduje". Co mogło wydarzyć się chwilę przed tragedią w Gdyni

"Ułamek sekundy decyduje". Co mogło wydarzyć się chwilę przed tragedią w Gdyni

Źródło:
TVN24

Bałkany od początku tygodnia mierzą się z kolejną tego lata falą gorąca. W całej Chorwacji obowiązują alerty najwyższego stopnia. W Bułgarii upały spowodowały duży wzrost zagrożenia pożarowego, według straży pożarnej codziennie wybucha co najmniej 10 kolejnych, przy granicy z Turcją spłonęło kilkanaście domów.

Czerwony alert w Chorwacji, wiele pożarów i spalone domy w Bułgarii

Czerwony alert w Chorwacji, wiele pożarów i spalone domy w Bułgarii

Źródło:
PAP

Rząd szykuje ograniczenie sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych. Część krajów Unii Europejskiej już je wprowadziło, bądź zupełnie zakazało sprzedaży napojów alkoholowych na stacjach paliw. Napojów alkoholowych nie można kupić na stacjach benzynowych między innymi w Szwecji i na Litwie. Władze Francji, Słowenii i Portugalii zdecydowały o zakazie sprzedaży alkoholu w nocy.

Szykują się zmiany na stacjach paliw. Tak to wygląda w innych krajach

Szykują się zmiany na stacjach paliw. Tak to wygląda w innych krajach

Źródło:
PAP

Sobota to kolejny niebezpieczny pogodowo dzień. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtownymi burzami i intensywnymi opadami deszczu na znacznym obszarze Polski. W kilku województwach obowiązują również ostrzeżenia w związku z upałami.

Jest i będzie niebezpiecznie. Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia

Jest i będzie niebezpiecznie. Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia

Źródło:
IMGW

Podczas burzy w Tomaszowie Mazowieckim (województwo łódzkie) w piątek wiatr zerwał dach i zniszczył elewację centrum handlowego przy placu Kościuszki. Nikt nie został poszkodowany - przekazała straż pożarna. Strażacy w regionie interweniowali blisko 500 razy.

Nawałnica zdemolowała centrum handlowe

Nawałnica zdemolowała centrum handlowe

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl

Przez Polskę przeszły burze z ulewnym deszczem, silnym wiatrem i gradem, powodując liczne zniszczenia. Strażacy w piątek i w nocy z piątku na sobotę interweniowali ponad 3000 razy, dwie osoby zostały lekko ranne. W województwie śląskim wiatr zerwał 13 dachów. Szczególnie niebezpiecznie było w Tomaszowie Mazowieckim (Łódzkie), gdzie w wyniku nawałnicy porwało dach i zniszczyło elewację centrum handlowego.

"Trzask, huk i dach wylądował na samochodzie. Sufit spadł"

"Trzask, huk i dach wylądował na samochodzie. Sufit spadł"

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl, PAP, TVN24

Upadek rosyjskiej gospodarki nie jest jeszcze spektakularny, ale jest rzeczywisty. Strategia Zachodu działa. Jedyne, co musimy zrobić, to utrzymać kurs, naprawiając jednocześnie luki - podkreślał Radosław Sikorski, przemawiając w American Enterprise Institute. Szef MSZ mówił o mitach dotyczących Rosji i komentował słowa Donalda Trumpa w sprawie NATO.

Sikorski: jeśli to zrobimy, w ciągu 12-24 miesięcy Rosja dojdzie do ściany

Sikorski: jeśli to zrobimy, w ciągu 12-24 miesięcy Rosja dojdzie do ściany

Źródło:
PAP

Tylko 20 procent kobiet w Polsce wykrywa wcześnie nowotwory piersi, a ta wczesna diagnostyka jest w zasadzie kluczem do wyleczenia - mówiła w TVN24 Marta Bednarek z Fundacji Rak'n'Roll. Podkreśliła, że mammografia jest jednym z badań, do których nie ma problemów z dostaniem się i jest bezpłatna. Bednarek oceniła, że wprowadzenie jej do pakietu badań medycy pracy jest dobrym pomysłem.

Mammografia w pakiecie? "Naszym zdaniem bardzo dobry pomysł"

Mammografia w pakiecie? "Naszym zdaniem bardzo dobry pomysł"

Źródło:
TVN24
Co pogoda robi nam z mózgiem?

Co pogoda robi nam z mózgiem?

Źródło:
Magazyn TVN24
Premium

Do poważnego wypadku doszło w Kozienicach. Kierujący audi 18-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wskutek czego, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie parku w Kozienicach - ustalili policjanci. 17-letnia pasażerka trafiła do szpitala.

Prawo jazdy miał od 10 dni, 17-letnia pasażerka w szpitalu

Prawo jazdy miał od 10 dni, 17-letnia pasażerka w szpitalu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu zarzuciła byłej dyrektorce poznańskiego zoo popełnienie kolejnego oszustwa na szkodę samorządu. Zarzuty usłyszały także trzy inne osoby, które miały z nią współpracować przy fałszowaniu faktur. Dwoje podejrzanych przyznało się do winy.

Była dyrektorka zoo usłyszała kolejne zarzuty 

Była dyrektorka zoo usłyszała kolejne zarzuty 

Źródło:
PAP

Romach Giertych przekazał, że "przyjmuje z pokorą karę" nałożoną na niego za absencję podczas głosowania w sprawie dekryminalizacji pomocy w aborcji. Projekt ustawy określił jednak "niechlujnym, nierozsądnym". W "#BezKitu" odpowiedziała mu posłanka KO Kinga Gajewska. O projekcie ustawy oraz wyniku głosowania mówili także Krzysztof Ciecióra (PiS) oraz ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica).

Giertych "przyjmuje karę z pokorą". Odpowiada posłanka KO

Giertych "przyjmuje karę z pokorą". Odpowiada posłanka KO

Źródło:
TVN24, PAP

- Pismo potwierdzające uchylenie immunitetu Marcina Romanowskiego zostało podpisane przez marszałka Sejmu Szymona Hołownię i wysłane do prokuratury - przekazał w programie "#BezKitu" nieoficjalnie dziennikarz TVN24 Radomir Wit.

TVN24 nieoficjalnie: pismo w sprawie Romanowskiego wysłane z Sejmu do prokuratury

TVN24 nieoficjalnie: pismo w sprawie Romanowskiego wysłane z Sejmu do prokuratury

Źródło:
TVN24

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najgłośniejszych filmowych premierach tego tygodnia. Na wielki ekran trafił między innymi horror "Kod zła" z Nicolasem Cage'em. Prowadząca program wspomniała o Międzynarodowym Festiwalu Filmowym mBank Nowe Horyzonty we Wrocławiu i Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl

Malwina Galas, Bartosz Gers i Mateusz Piszczatowski zostali laureatami konkursu "Młode Concilium", współorganizowanego przez Fundację Collegium Civitas. Ich prace opowiadały o demokracji przyszłości. - Najdłuższe było szukanie materiału - przyznała zdobywczyni pierwszego miejsca. Galas przyznała, że w temacie, który opisała, odnalazła "pasję".

"Znalazłam w tym pasję". Znamy laureatów konkursu "Młode Concilium"

"Znalazłam w tym pasję". Znamy laureatów konkursu "Młode Concilium"

Źródło:
tvn24.pl

Robert "Killer" Jeł zginął tragicznie podczas wykonywania lotu treningowego samolotem M-346 Bielik na lotnisku 43 Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich-Dołach - przekazano na profilu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. "Wspaniały żołnierz, mąż i ojciec. Człowiek, który Ojczyźnie oddał to, co najważniejsze" - napisał wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Odszedł na "wieczną wartę". Robert "Killer" Jeł zginął w wypadku samolotu

Odszedł na "wieczną wartę". Robert "Killer" Jeł zginął w wypadku samolotu

Źródło:
TVN24

Na lotnisku w Gdyni rozbił się samolot Wojska Polskiego. M-346 Bielik uderzył w płytę lotniska i stanął w płomieniach. Publikujemy nagranie z momentu rozbicia się maszyny, otrzymane na Kontakt 24.

Nagranie z momentu katastrofy samolotu w Gdyni

Nagranie z momentu katastrofy samolotu w Gdyni

Źródło:
TVN24/PAP

Dyrektor Generalny Lasów Państwowych złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie narażenia firmy na szkodę w wysokości 84 milionów złotych oraz wyrządzenia szkody w kwocie 2,6 miliona złotych - poinformowały w piątek Lasy Państwowe. Jak podano, chodzi o zakup i okoliczności produkcji nowych mundurów dla pracowników.

Lasy Państwowe zawiadamiają prokuraturę. Chodzi o nowe mundury

Lasy Państwowe zawiadamiają prokuraturę. Chodzi o nowe mundury

Źródło:
PAP

Premier Donald Tusk podczas środowego okrągłego stołu z wydawcami poświęconego kwestii zmian w prawie autorskim przekazał, że rząd "znajdzie satysfakcjonujące rozwiązania jeszcze w obecnym lipcowym cyklu senackim".

Ważna zapowiedź premiera w sprawie zmian w prawie autorskim

Ważna zapowiedź premiera w sprawie zmian w prawie autorskim

Źródło:
tvn24.pl

"Doppelgänger. Sobowtór", "Godzilla i Kong: Nowe imperium" czy "Król Zanzibaru" - to tylko kilka tytułów, jakie w ostatnich dniach dodano do biblioteki platformy streamingowej Max. Wśród nowości znalazły się także cenione komedie, dramaty i wciągające dokumenty. Co warto obejrzeć?  

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Źródło:
tvn24.pl