Donald Tusk gościem "Faktów po Faktach"

Źródło:
TVN24
Tusk: każde najmniejsze zaniechanie kosztuje życie Polaków
Tusk: każde najmniejsze zaniechanie kosztuje życie PolakówTVN24
wideo 2/10
Tusk: Każde najmniejsze zaniechanie kosztuje życie PolakówTVN24

Gościem piątkowego wydania "Faktów po Faktach" w TVN24 był Donald Tusk - były premier i przewodniczący Rady Europejskiej, obecny przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej. Relacja z rozmowy w tvn24.pl

OGLĄDAJ "FAKTY PO FAKTACH" W INTERNECIE W TVN24 GO

Gościem piątkowego wydania "Faktów po Faktach" był były premier i przewodniczący Rady Europejskiej, aktualny przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk.

Tak relacjonowaliśmy rozmowę:

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 19:59

  Zakończyła się rozmowa Katarzyny Kolendy-Zaleskiej z Donaldem Tuskiem. Dziękujemy za uwagę, spokojnego wieczoru.

 • 19:58

  Tusk: Chciałem też powiedzieć, że docierają do mnie sygnały z wielu miejsc, że prokuraturę wykorzystuje się w celach politycznych, a jedną z ofiar tego procesu jest Sławomir Nowak. Mija już 9 miesięcy, on siedzi w areszcie. Nie oceniam merytorycznie działań sądu i prokuratury, ale on zasługuje na sprawiedliwy proces. Otrzymuję informację, że Nowak jest przetrzymywany, aby go złamać i zmusić do składania politycznych zeznań. To czyni z niego de facto więźnia politycznego. Leży mi to na sercu, bo to mój były podwładny. Tak dalej być nie może.

 • 19:56

  Tusk o funduszu odbudowy: Nie wiem, kiedy będzie głosowanie, bo nie wiem, czy jest gotowy projekt pod to głosowanie. Pośpiech nie jest tu problemem. Opozycja powinna w sposób twardy i solidarny wymagać, aby PiS przedstawił wiarygodny projekt programu odbudowy. Wiarygodny w tym sensie, że pieniądze nie będą rozkradane, tak jak są rozkradane.

 • 19:55

  Tusk: Wiem, ile ludzi w Polsce kompletnie sobie nie radzi, bo nie dostało żadnej pomocy albo minimalną pomoc.

 • 19:54

  Tusk: Skala nadużyć finansowych przekracza także moje wyobrażenie i moją wiedzę o PiS-ie. A to, że dzieję się to w pandemii, nabiera szczególnie odrażającego charakteru. Nie dziwię się, że ludzie sa zdenerwowani, zaniepokojeni.

 • 19:53

  Tusk: Zniknęło elementarne zaufanie między Polakami i Polaków do władzy. To utrudnia walkę z pandemią.

 • 19:51

  Tusk: Nie będę już delikatny wobec PiS-u i Jarosława Kaczyńskiego.

 • 19:51

  Tusk: Miałem nadzieję, że przez długie lata, kiedy minie żal, a przede wszystkim dzisiaj, kiedy pożegnaliśmy ponad 700 Polaków, a wczoraj blisko 1000 osób (z powodu COVID-19), że może w tej sytuacji przerwą ten ponury spektakl. Nie, oni dalej kontynuują polityczną zbrodnię, zimną wojnę domową.

  Tusk nawiązał tu do liczby zgonów osób zakażonych COVID-19. W codziennych raportach resort zdrowia zaraportował ich 954 w czwartek i 638 w środę.

 • 19:49

  Tusk: Prezydent Lech Kaczyński, także w rozmowie ze mną w cztery oczy, podkreślał, po tak zwanym incydencie gruzińskim, że od czasu, gdy pilot odmówił prezydentowi lotu do Tibilisi, on sam będzie podejmował decyzję, kiedy będzie latał rządowym samolotem, bo jest głównodowodzącym. To Pałac Prezydencki odpowiadał za lot do Smoleńska.

 • 19:48

  Tusk: Politycy nie powinni próbować narzucać narracji w sprawie katastrofy smoleńskiej. Byłem powściągliwy. Ale chciałem dziś powiedzieć: przyczyna została wyjaśniona, a polityczne okoliczności były dość oczywiste - piloci byli poddani presji politycznej.

  Tusk: nie jest to przyczyna katastrofy, ale nie ulega wątpliwości, że piloci, którzy popełnili błędy w czasie próby lądowania, byli poddawani presji

 • 19:47

  Tusk: Nie ulega wątpliwości, że piloci, którzy popełnili błędy w czasie próby lądowania, byli poddawani presji. To wynika ze wszystkich dostępnych materiałów.

 • 19:47

  Tusk: Nie mogę już słuchać jątrzenia i niemoralnego wykorzystywania tej katastrofy przez oskarżenia polityczne.

 • 19:46

  Tusk: Polityczne spekulacje przekroczyły umiar, zostały zbudowane na fundamentalnych kłamstwach. Kłamstwem smoleńskim jest teza, że oddaliśmy Rosji śledztwo. Polska prokuratura do dziś prowadzi śledztwo. Polska komisja smoleńska przedłuża i będzie przedłużała śledztwo.

 • 19:45

  Tusk: Prawda o katastrofie smoleńskiej została wyjaśniona. Wyjaśniła to komisja niezłożona z polityków. Raport wyjaśnił przyczyny. Pozostały wątpliwości o charakterze politycznym. Staraliśmy się unikać spekulacji politycznych.

 • 19:44

  Tusk: Wszyscy bez wyjątku wiedzieliśmy, jak wielka tragedia spotkała polski naród. Bardzo szybko okazało się, że dla grupy politycznych, ktoś powie, szaleńców, ktoś - cyników, postanowiło zrobić z tego polityczną wojnę. Za tę polityczną wojnę domową oni (rząd PiS- red.) odpowiadają.

 • 19:43

  Tusk o jutrzejszej rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem: Należałoby oczekiwać od rządzących, bezpośrednio od Jarosława Kaczyńskiego, bo o Antonim Macierewiczu wolę nie mówić, aby przerwali ten ponury spektakl, czyli grę Smoleńskiem. Jest w tym coś przykrego. Ja też tam straciłem przyjaciół.

  Tusk: należałoby oczekiwać od rządzących i bezpośrednio od Jarosława Kaczyńskiego, aby przerwali ten ponury spektakl, czyli grę Smoleńskiem

 • 19:41

  Tusk: Dzisiaj jedyne, na co było stać prezydenta, to powiedzenie "jest nieżle". Brakuje tu biało-czerwonego szalika i powiedzenia "Polacy, nic się nie stało". A stało się.

  Tusk zacytował tu słowa trenera Kazimierza Górskiego: "To skoro było tak dobrze, to dlaczego było tak źle?"

 • 19:40

  Tusk o wypowiedzi prezydenta po spotkaniu w BBN: Jego słowa to właściwie słowa zawstydzające, tu nie ma co komentować.

  CZYTAJ WIĘCEJ O WYPOWIEDZI ANDRZEJA DUDY: Prezydent: premier i minister zdrowia poinformowali mnie, że sytuacja w kraju nie jest zła

 • 19:39

  Tusk: Statystyki są jednoznaczne, na stole są dane. Prawda nie leży pośrodku, jak mówił kiedyś Władysław Bartoszewski, tylko leży tam, gdzie leży. Kiedy byłem premierem, ilość łóżek szpitalnych wzrosła i to w taki sposób, ponad tysiąc łóżek szpitalnych. W czasie rządów PiS-u ta ilość łóżek szpitalnych, bo to taki najbardziej konkretny wymiar, wyraźnie zmalała. Rząd ma wyraźnie inne priorytety, ministrowie byli zainteresowani brudnymi interesami. Dzisiaj zapomnieliśmy o ponurych zdarzeniach z byłym ministrem zdrowia.

 • 19:37

  Tusk: Każde najmniejsze zaniechanie kosztuje życie dziesięciu, stu, tysiąca Polaków. Nie ma państwa, które idealnie radziłoby sobie z pandemią. Jednak brak dyscypliny naszego rzadu na początku epidemii był uderzający.

  Tusk: każde najmniejsze zaniechanie kosztuje życie Polaków

 • 19:36

  Tusk: Wysiłek medyków nie wystarczy, państwo musi zadbać o fundamentalne kwestie.

 • 19:34

  Tusk: Jest wielki wysiłek i poruszający patriotyzm lekarzy, pielęgniarek, pracowników systemu ochrony zdrowia. Jestem tym poruszony, sam tego doświadczyłem.

 • 19:34

  Tusk: Przypomnę głośne oświadczenie senatora (Stanisława) Karczewskiego, że nie testowano tysięcy Polakow, którzy wrócili z Wielkiej Brytanii. On wtedy powiedział, że rząd obawiał się hejtu, utraty popularności.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Karczewski: byłby hejt, gdyby testowano Polaków wracających w grudniu do kraju

 • 19:33

  Tusk: Dlaczego wciąż robimy tak mało testów na koronawirusa? Wyprzedziliśmy Gabon, jesteśmy na ostatnich miejsach światowego rankingu.

 • 19:32

  Tusk: Dlaczego w Polsce z powodu covidu umiera najwięcej ludzi w Europie?

  Tusk: dlaczego w Polsce z powodu covidu umiera najwięcej ludzi w Europie?

 • 19:32

  Tusk: Od wicepremiera do spraw bezpieczeństwa, od faktycznego zarządcy naszego kraju (Jarosława Kaczyńskiego - red.) chciałbym się dowiedzieć, jak stało się możliwe, że po kilkunastu miesiącach pandemii, Polska jest na szczycie najtragiczniejszych rankingów.

 • 19:30

  Tusk: Wspólnotę trzeba chronić, a nie atakować.To właśnie z Unii będziemy otrzymywali długoterminową pomoc finansową. Byłbym bardzo ostrożny w krytycznym ocenianiu Unii. Skupiłbym się na tym, co w Polsce można zrobić lepiej.

 • 19:30

  Tusk: Bogu dzięki zamówienie szczepionek nie było w rękach Jarosława Kaczyńskiego.

  Tusk: Bogu dzięki zamówienie szczepionek nie było w rękach Jarosława Kaczyńskiego

 • 19:29

  Tusk: Wstępnie można jednak ocenić te działania. Polityka zdrowotna jest ciągle w rękach rządów narodowych. Na kupienie szczepionek przez Unię można było narzekać, ale z punktu widzenia Polski, w kwestii unijnego zamówienia na szczepionki, to możemy mówić o szczęściu. Przy prywatnym zamawianiu wygrywałyby największe, najbogatsze państwa. Uniknliśmy szczepionkowego nacjonalizmu. Unia nie jest doskonała, ale zapewniła elementarną solidarność.

 • 19:27

  Tusk o roku pandemii: Jesteśmy ciągle w środku tego sztormu. Dlatego byłoby o wiele za wcześnie na ocenę działań Unii Europejskiej i Polski.

  Tusk: jesteśmy ciągle w środku sztormu epidemii

 • 19:26

  Zapraszamy na relację z rozmowy.

 • 19:22

  "Fakty po Faktach" będzie można na żywo zobaczyć na antenie TVN24 i w internecie.

 • 19:20

  Dzień dobry! W TVN trwają "Fakty", a my rozpoczynamy relację w oczekiwaniu na "Fakty po Faktach" w TVN24. Dziś gościem będzie były premier, a obecnie szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk.

Autorka/Autor:akw/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

W gminie Barczewo w województwie warmińsko-mazurskim na posesji, na której są dwie hodowle psów, znaleziono zwłoki pogryzionej siedmiolatki. Jak podaje młodszy aspirant Jacek Wilczewski z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, dziewczyna znała właściciela hodowli i była zaznajomiona z psami.

Siedmioletnia dziewczynka zagryziona przez psy

Siedmioletnia dziewczynka zagryziona przez psy

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Komornik sądowy zajął rachunek bankowy Macieja Wąsika, europosła Prawa i Sprawiedliwości. To egzekucja prawomocnego wyroku sądu, który nakazał politykowi zapłatę 30 tysięcy złotych zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych Fundacji Otwarty Dialog i kierujących nią Ludmiły Kozłowskiej i Bartosza Kramka.

"Zostaliśmy powiadomieni przez komornika o zajęciu rachunku bankowego pana Macieja Wąsika"

"Zostaliśmy powiadomieni przez komornika o zajęciu rachunku bankowego pana Macieja Wąsika"

Źródło:
PAP

Poseł Koalicji Obywatelskiej Roman Giertych poinformował w czasie wtorkowego posiedzenia zespołu do spraw rozliczeń rządów PiS, że w piątek spotka się z ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym Adamem Bodnarem. Tematem mają być rozliczenia rządów PiS i "plan przyspieszenia", który zaprezentował Giertych.

Giertych chce przyspieszyć rozliczanie PiS-u. Ma plan

Giertych chce przyspieszyć rozliczanie PiS-u. Ma plan

Źródło:
TVN24

Lufthansa ogłosiła, że do kosztów każdego biletu będzie doliczać dodatkową opłatę, która w zależności od dystansu i typu biletu może wynieść od jednego do nawet 72 euro. Powodem, jak przekonuje niemiecki przewoźnik, są unijne regulacje środowiskowe, których wdrażanie nowa opłata ma częściowo sfinansować.

Linia lotnicza wprowadza dodatkową opłatę. Nawet 72 euro więcej za bilet

Linia lotnicza wprowadza dodatkową opłatę. Nawet 72 euro więcej za bilet

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Mój pogląd w tej sprawie jest jasny i niezmienny. Współczułbym Polsce takiego prezydenta, który pod wpływem sondaży albo komentarzy zmienia swoje poglądy - mówił Szymon Hołownia pytany o to, jak zagłosuje w sprawie projektu dotyczącego aborcji. Marszałek Sejmu oświadczył przy tym, że jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji. Mówiąc zaś o wyborach prezydenckich zaznaczył, że nie jest rozstrzygnięte, czy "w ogóle zdecyduje się w tym wyścigu wystartować". - Różne mogą być opcje - dodał.

Szymon Hołownia: jestem jaki jestem

Szymon Hołownia: jestem jaki jestem

Źródło:
TVN24

Nadchodzą upały. Temperatura przed weekendem sięgnie aż 33 stopni Celsjusza w cieniu. W prognozie na kolejne dni widać też gwałtowne burze z ulewami.

Pogoda na 5 dni. Żar poleje się z nieba, pogoda znów będzie groźna

Pogoda na 5 dni. Żar poleje się z nieba, pogoda znów będzie groźna

Źródło:
tvnmeteo.pl

W jednym z klubów w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie) miało dojść do molestowania seksualnego sześciu dziewczynek w wieku ośmiu i dziewięciu lat. Zarzuty usłyszał 46-latek, który – zgodnie z ustaleniami prokuratury – miał zwabić dzieci do osobnego pomieszczenia. Grozi mu od dwóch do 15 lat więzienia. 

Dziewczynki miały być molestowane na imprezie urodzinowej. Zarzuty dla 46-latka

Dziewczynki miały być molestowane na imprezie urodzinowej. Zarzuty dla 46-latka

Źródło:
tvn24.pl

Janina Goss i Wojciech Jasiński nie otrzymali absolutorium od zwyczajnego walnego zgromadzenia Orlenu. Łącznie absolutorium nie uzyskało dziesięciu członków rady nadzorczej.

Przyjaciółka Kaczyńskiego i były polityk PiS bez absolutorium

Przyjaciółka Kaczyńskiego i były polityk PiS bez absolutorium

Źródło:
PAP

Siedem osób, w tym personel medyczny, usłyszało zarzuty dotyczące korupcji, fałszowania dokumentacji lekarskiej i utrudniania śledztwa. Miało dochodzić do tego w jednym ze szpitali w Poznaniu.

Fałszywe dokumentacje medyczne i korupcja w jednym z poznańskich szpitali

Fałszywe dokumentacje medyczne i korupcja w jednym z poznańskich szpitali

Źródło:
Kontakt 24

Władze Barcelony podjęły decyzję, zgodnie z którą w 2028 roku w mieście nie będzie już mieszkań na wynajem dla turystów. Burmistrz Jaume Collboni zapowiedział, że właściciele ponad dziesięciu tysięcy takich lokali utracą pozwolenia na działalność. Powodem jest kryzys mieszkaniowy.

Barcelona wprowadzi zakaz wynajmu mieszkań turystom. Podano termin

Barcelona wprowadzi zakaz wynajmu mieszkań turystom. Podano termin

Źródło:
CNN, BBC

Motocyklista, który w Słupsku został w niedzielę potrącony przez samochód, jest policjantem, wykładowcą w szkole policyjnej. Lekarze walczą o jego życie. 35-letni kierowca samochodu został zatrzymany i ma usłyszeć zarzuty. Ich treść będzie zależała od tego, co sądowy biegły powie o treści filmiku, który mężczyzna zamieścił w mediach zaraz po zdarzeniu.

Motocyklista walczy o życie, a kierowca publikuje bulwersujący film. Nagrania z miejsca wypadku

Motocyklista walczy o życie, a kierowca publikuje bulwersujący film. Nagrania z miejsca wypadku

Źródło:
TVN24, tvn24.pl

Benedyktyńska robota - tak o rozwiązaniu zagadki śmierci 39-letniej Natalii z Gortatowa pod Poznaniem mówi dziennikarz "Gazety Wyborczej" Piotr Żytnicki, który dotarł do ustaleń śledczych. Według niego kobieta przed śmiercią zostawiła wskazówkę, według której jeśli coś miałoby się jej stać, o zbrodnię należy podejrzewać jej męża. W trakcie pracy nad sprawą funkcjonariusze usypiali czujność mężczyzny, zarządzając poszukiwania w zupełnie innym miejscu niż to, w którym pracowali śledczy.

Natalia bała się o życie, przed śmiercią zostawiła ważną wskazówkę

Natalia bała się o życie, przed śmiercią zostawiła ważną wskazówkę

Źródło:
TVN24, "Gazeta Wyborcza"

Upały w tym tygodniu nadciągną do Polski. Synoptycy zapowiadają tak zwane tropikalne noce, w czasie których trudno będzie nam wypocząć po gorącym dniu. W weekend temperatura w części kraju w nocy nie spadnie poniżej 23 stopni Celsjusza.

Czeka nas seria tropikalnych nocy

Czeka nas seria tropikalnych nocy

Źródło:
tvnmeteo.pl, IMGW

Głosowanie nad wnioskiem o uchylenie immunitetu Michała Wosia odbędzie się w piątek. Z kolei wnioski o odebranie immunitetu i tymczasowe aresztowanie Marcina Romanowskiego trafiły dopiero dziś do sejmowej komisji regulaminowej. Jak przekazała reporterka TVN24 Agata Adamek, głosowanie nad wnioskami może odbyć się na kolejnym posiedzeniu Sejmu w dniach 10-12 lipca.

Kiedy Sejm zagłosuje nad uchyleniem immunitetów byłych wiceministrów sprawiedliwości?

Kiedy Sejm zagłosuje nad uchyleniem immunitetów byłych wiceministrów sprawiedliwości?

Źródło:
TVN24

- Bardzo chętnie obejmę tę funkcję, ale w tym celu trzeba zmienić umowę rządową. Tam muszą się znaleźć narzędzia, żeby realizować lewicowy program. Dziś ich tam nie ma - powiedział lider partii Razem Adrian Zandberg o propozycji objęcia stanowiska wicepremiera. Zaznaczył, że nie zamierza być "wicepremierem bezobjawowym".

Zandberg wicepremierem? "Bardzo chętnie, ale..."

Zandberg wicepremierem? "Bardzo chętnie, ale..."

Źródło:
PAP

Podczas prac sezonowych najwięcej może zarobić pracownik budowlany. Osoby powyżej 26. roku życia mogą liczyć na wynagrodzenie 25-35 złotych netto za godzinę, a młodsi 50 złotych - wynika z raportu Personnel Service. Drugim najlepiej płatnym zawodem jest instruktor kitesurfingu.

Nawet 50 złotych za godzinę. Oni mogą zarobić najwięcej

Nawet 50 złotych za godzinę. Oni mogą zarobić najwięcej

Źródło:
PAP

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy osoby z prywatnych uczelni w Gdańsku, Wrocławiu oraz Toruniu - podało CBA w komunikacie. Wśród zatrzymanych jest dwóch rektorów. W tle sprawy są korzyści majątkowe na kwotę co najmniej 630 tysięcy złotych.

Akcja w Gdańsku, Wrocławiu i Toruniu. CBA zatrzymało dwóch rektorów

Akcja w Gdańsku, Wrocławiu i Toruniu. CBA zatrzymało dwóch rektorów

Źródło:
tvn24.pl

Zwyczajne walne zgromadzenie Orlenu nie udzieliło absolutorium z wykonania obowiązków w roku obrotowym 2023 byłemu prezesowi Danielowi Obajtkowi. Oznacza to, że Obajtek nie otrzyma zmiennej części wynagrodzenia, czyli premii, przysługującej za 2023 rok.

Obajtek bez potężnego zastrzyku finansowego z Orlenu. Jest decyzja

Obajtek bez potężnego zastrzyku finansowego z Orlenu. Jest decyzja

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu byłego szefa MON Mariusza Błaszczaka. To wniosek z powództwa prywatnego byłego dowódcy operacyjnego rodzajów sił zbrojnych generała Tomasza Piotrowskiego.

Jest wniosek o uchylenie immunitetu Mariusza Błaszczaka

Jest wniosek o uchylenie immunitetu Mariusza Błaszczaka

Źródło:
TVN24, Wirtualna Polska, PAP

Policja otworzyła ogień do demonstrantów szturmujących parlament w Nairobi, stolicy Kenii. 10 osób zginęło, a co najmniej 50 zostało rannych. Doszło do pożaru budynku - informuje Reuters. Protesty w stolicy wybuchły po uchwaleniu ustawy o nowych podatkach. Demonstracje odbywają się też w innych miastach. W kraju pojawiły się zakłócenia w łączności internetowej.

Ogłosili nowe podatki. Parlament zapłonął

Ogłosili nowe podatki. Parlament zapłonął

Źródło:
Reuters, BBC, PAP

Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakazy aresztowania byłego ministra obrony Rosji Siergieja Szojgu i szefa sztabu generalnego Walerija Gierasimowa.  

Jest nakaz aresztowania Szojgu i Gierasimowa

Jest nakaz aresztowania Szojgu i Gierasimowa

Źródło:
PAP, Reuters, RIA Nowosti

Siły ukraińskie zaatakowały skład amunicji w graniczącym z Ukrainą obwodzie woroneskim w Rosji - przekazał wywiad wojskowy w Kijowie. Po ataku na terenie składu wybuch pożar, doszło też do detonacji pocisków.

Atak na skład amunicji w Rosji. "Wygląda na to, że będzie eksplodował jeszcze przez długi czas"

Atak na skład amunicji w Rosji. "Wygląda na to, że będzie eksplodował jeszcze przez długi czas"

Źródło:
PAP

Ośmiu członków załogi statku, który uderzył w most Key Bridge w Baltimore i doprowadził do jego zawalenia, wróciło do domów. Wcześniej marynarze trzy miesiące spędzili na kontenerowcu, ponieważ nie wolno im było go opuścić. Oczekiwano od nich "pomocy w dochodzeniu", nie mieli też potrzebnych dokumentów.

Ich statek uderzył w most w Baltimore. Co się stało z załogą kontenerowca

Ich statek uderzył w most w Baltimore. Co się stało z załogą kontenerowca

Źródło:
BBC

W Grecji od 1 lipca w sektorze prywatnym zacznie obowiązywać sześciodniowy tydzień pracy - informuje portal Greek Reporter. Dodaje, że nie dotyczy to pracowników branży gastronomicznej i turystycznej.

Wprowadzają sześciodniowy tydzień pracy od lipca

Wprowadzają sześciodniowy tydzień pracy od lipca

Źródło:
PAP

Żeby zaliczać się do klasy średniej najwięcej trzeba zarabiać w Krakowie, Gdańsku i Warszawie. Na drugim biegunie mamy Białystok, Gorzów Wielkopolski i Kielce. Eksperci przestrzegają jednak, że same zarobki to nie wszystko - o tym, kto może zaliczać się do klasy średniej, decydują jeszcze inne czynniki. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Kto może zaliczać się do klasy średniej? Eksperci: zarobki to nie wszystko

Kto może zaliczać się do klasy średniej? Eksperci: zarobki to nie wszystko

Źródło:
TVN24

Powodzie doprowadziły do poważnego uszkodzenia zapory w stanie Minnesota. Jak przekazały lokalne władze, tama Rapidan jest w stanie "nieuchronnej awarii" - chociaż nie doszło jeszcze do jej całkowitego przerwania, wezbrana rzeka przelała się obok niej. Fale zmyły także część infrastruktury przesyłowej.

Tama na skraju pęknięcia. "Stan nieuchronnej awarii"

Tama na skraju pęknięcia. "Stan nieuchronnej awarii"

Źródło:
CNN, Reuters, MPR News
Śmierć w leśnej głuszy, bez świadków. Dlaczego przy wycince drzew ginie tak wielu ludzi?

Śmierć w leśnej głuszy, bez świadków. Dlaczego przy wycince drzew ginie tak wielu ludzi?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

- Zacząłem się bać schodzić po kawę. Unikałem rozmów z ludźmi, bo nie chciałem, żeby to pytanie padło. Uświadomiłem sobie, że muszę powiedzieć na głos, jak jest - mówi Piotr Jacoń, dziennikarz TVN24, ojciec transpłciowej córki. Właśnie ukazała się jego druga książka "Wiktoria. Transpłciowość to nie wszystko". Z Piotrem Jaconiem rozmawia Natalia Szostak.

Piotr Jacoń: Myśleliśmy, że nasze życie się skończyło. Dziś ledwie ten dzień pamiętamy

Piotr Jacoń: Myśleliśmy, że nasze życie się skończyło. Dziś ledwie ten dzień pamiętamy

Źródło:
tvn24.pl