Tusk o dotacjach od Czarnka. "Wiecie, im się naprawdę już w… głowach poprzewracało"

Autor:
js
Źródło:
tvn24.pl
Donald Tusk o dotacjach od Czarnka. "Wiecie, im się naprawdę już w…głowach poprzewracało"
Donald Tusk o dotacjach od Czarnka. "Wiecie, im się naprawdę już w…głowach poprzewracało"Twitter/Donald Tusk
wideo 2/10
Twitter/Donald TuskDonald Tusk o dotacjach od Czarnka. "Wiecie, im się naprawdę już w…głowach poprzewracało"

Szef PO Donald Tusk opublikował nagranie, w którym odniósł się do sprawy dotacji przeznaczanych przez resort edukacji Przemysława Czarnka na zakup nieruchomości dla organizacji zbliżonych do PiS. - Marzyliście kiedyś o willi albo wygodnym apartamencie? I to za darmo? Na pewno - mówi.

W opublikowanym w piątek po południu na Twitterze nagraniu Tusk mówi: - Marzyliście kiedyś o willi albo wygodnym apartamencie? I to za darmo? Na pewno. I jest ktoś, kto spełnia takie marzenia. Pan minister Czarnek. Ale tylko koleżkom z PiS-u.

CZYTAJ WIĘCEJ: Willa plus. Publiczne pieniądze dla organizacji bliskich PiS. Lista >>>

- Właśnie w ostatnich dniach rozdał im 40 milionów waszych publicznych pieniędzy, żeby kupili sobie właśnie takie wille i apartamenty. I dokładnie w tym samym czasie ten minister Czarnek nauczycielom, błagającym go choćby o minimalne podwyżki, powiedział: mamy wojnę, więc musimy poczekać - dodaje.

- A premier Morawiecki zareagował: zamierzam podziękować za to panu ministrowi. Wiecie, im się naprawdę już w… głowach poprzewracało - mówi na końcu nagrania przewodniczący PO.

"Willa plus". Dotacje od Czarnka na zakup nieruchomości

Dziennikarze tvn24.pl opisali, jak pieniądze z funduszu ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka trafiały do organizacji zbliżonych do PiS. Wielomilionowe dotacje przeznaczane były na zakup nowych siedzib.

Jednocześnie wiele organizacji zajmujących się edukacją oraz placówek dydaktycznych nie otrzymało z budżetu resortu ani złotówki. Ponad połowa z 46 nagrodzonych organizacji dostała wcześniej negatywne opinie na temat swoich wniosków. 

CZYTAJ: Komisja: po co im te wille? I 8 z 12 ocenia na NIE. Czarnek i tak sypie kasą

CZYTAJ TAKŻE POWIĄZANE PUBLIKACJE: >>> Willa Plus. 10 rzeczy, które trzeba wiedzieć o publicznych milionach rozdawanych przez ministra Czarnka >>> Nie dostali na paintball ani na okulary za 35 tys. zł sztuka, będzie gotowanie jak u mamy. Edukacja w willi plus >>> Miała być willa od ministerstwa, to będzie, choć inna. Fundacja założona przez Dworczyka zmieniła zdanie

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:js

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/Donald Tusk

Pozostałe wiadomości