TVN24 | Polska

"Wstawaj samuraju". Morawiecki publikuje mema, nawiązuje do popularnej gry

TVN24 | Polska

Autor:
ft//now
Źródło:
PAP
Morawiecki: to bardzo dobry budżet dla Polski
Morawiecki: to bardzo dobry budżet dla PolskiTVN24
wideo 2/7
TVN24Morawiecki: to bardzo dobry budżet dla Polski

Premiera polskiej gry Cyberpunk 2077 jest zdecydowanie popularniejsza niż jakiekolwiek negocjacje - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu w tym tygodniu uczestniczył w szczycie Rady Europejskiej, na którym między innymi negocjowano pakiet finansowy Unii Europejskiej. W tym samym czasie na rynek trafiła polska gra Cyberpunk 2077, do której nawiązał szef rządu.

"Szczyt Rady Europejskiej już za nami. Wielki sukces finansowy i dla rozwoju gospodarczego. Ale widzę, że nie samą polityką żyje internet - premiera polskiej gry Cyberpunk 2077 jest zdecydowanie popularniejsza niż jakiekolwiek negocjacje, nawet te warte 770 miliardów! Pozdrawiam wszystkich graczy!" - napisał w sobotę na Facebooku Mateusz Morawiecki.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Premier do wpisu na portalu społecznościowym dołączył grafikę nawiązującą do gry, z napisem: "Wstawaj samuraju. Mamy budżet unijny do wydania".

Mateusz Morawiecki o Cyberpunk 2077facebook.com/MorawieckiPL

Cyberpunk 2077 na rynku

Gra Cyberpunk 2077 wyprodukowana została przez polskie studio CD Projekt. Produkt warszawskiej firmy, znanej dotąd głównie z serii gier opartych na cyklu powieści o Wiedźminie, jest uznawany przez krytyków za najbardziej oczekiwaną grę roku.

CZYTAJ WIĘCEJ. Recenzje po premierze gry Cyberpunk 2077 >>>

Gra nawiązuje do fabularnej gry karcianej z 1988 roku o tym samym tytule oraz gatunków powieści science-fiction Williama Gibsona, przedstawiających hiperkapitalistyczną i anarchiczną wizję przyszłości. W produkcję programu zaangażowano aktora Keanu Reevesa, który gra głównego bohatera z oryginalnej gry, rockmana-terrorystę Johnny'ego Silverhanda.

Prezes CD Projekt o grze Cyberpunk 2077
Prezes CD Projekt o grze Cyberpunk 2077TVN24 BiS

Autor:ft//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości