Co z tymi więzieniami CIA?

Aktualizacja:
 
Czy istniały tajne wiezienia CIA w Polsce?TVN24

Prawie wszyscy polscy politycy wciąż zaprzeczają, żeby tajne więzienia CIA w Polsce istniały. Jednak sprawa, która rozpoczęła się w 2005 roku wraz z ujawnieniem tej informacji przez dziennik "Washington Post", powraca. Czy w Szymanach przetrzymywany był Chalid Szejk Mohammed, oskarżony o przygotowywanie zamachów z 11 września, któremu grozi kara śmierci?

Po raz pierwszy domysły, że więzienia CIA mogły być w Polsce pojawiły się w 2005 roku w „Washington Post”, kiedy to jego dziennikarka Dana Priest oskarżyła "kraje wschodnioeuropejskie" o to, że na ich terenie istniały nielegalne więzienia. Nie podała ona wtedy o jakie państwa chodzi. Kilka dni później zrobiła to organizacja Human Rights Watch. Tymi krajami miały być Polska i Rumunia.

Również w 2005 roku szwajcarski senator i były prokurator Dick Marty został mianowany szefem komisji Rady Europy. Miał wyjaśnić zarzuty istnienia tajnych więzień CIA na terenie Europy. W 2006 roku opublikował on raport ze śledztwa, w którym twierdził, że zdemaskował światową pajęczynę służącą CIA do nielegalnego przewożenia i przetrzymywania więźniów podejrzanych o terroryzm. Miało w niej uczestniczyć dobrowolnie 14 państw - członków Rady Europy.

Rada Europy: tajnie więzienia istniały

W czerwcu 2007 roku Rada Europy przyjęła raport dotyczący więzień CIA, w którym stwierdzono m.in., że w Polsce i w Rumuni CIA miała w latach 2003-2005 tajne więzienia, gdzie przetrzymywano osoby podejrzane o terroryzm.

Z dokumentu wynikało, że były prezydent Aleksander Kwaśniewski "wiedział i aprobował" rolę Polski w tajnych operacjach CIA. Poinformowani byli o nich także ówcześni wysocy rangą funkcjonariusze państwowi: minister obrony narodowej Jerzy Szmajdziński, szef WSI Marek Dukaczewski i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Marek Siwiec.

"Tajnych więzień CIA nie było"
"Tajnych więzień CIA nie było"TVN24

W styczniu 2007 pojawiły się informacje o tym, że lotnisko w Szymanach w północno-wschodniej Polsce było wykorzystywane przez CIA w globalnej operacji tajnego przewożenia więźniów, głównie z Afganistanu i Iraku do innych krajów, w których - według organizacji obrony praw człowieka - byli narażeni na tortury, oraz do sławetnej bazy w Guantanamo.

Z kolei Amnesty International w 2007 roku wezwała polskie władze do przeprowadzenia śledztwa w sprawie domniemanych tajnych więzień CIA, które miałyby się znajdować na terenie Polski.

22 czerwca 2008 roku "New York Times" napisał, że tajny ośrodek koło lotniska w Szymanach był najważniejszym tajnym więzieniem CIA dla terrorystów z al Kaidy.

Kto mógł przebywać w Szymanach?

W tajnym więzieniu w Polsce miało, według "New York Times", przebywać przynajmniej dwóch znanych terrorystów. Pierwszy z nich to Chalid Szejk Mohammed, jeden z mózgów ataku na Amerykę z 11 września 2001 roku. Złapany w Pakistanie w 2003 roku, przez Pakistan miał dotrzeć do Polski. Ostatecznie trafił do Guantanamo, gdzie będzie odpowiadał za śmierć prawie 3000 ludzi, terroryzm, dostarczanie sprzętu i wsparcia zamachowcom, którzy zniszczyli World Trade Center.

Drugim prominentnym terrorystom, który miał trafić do Polski, był Abu Zubajda - szef logistyki Al-Kaidy. Podobnie jak Mohammed złapany w Pakistanie, ostatecznie skończył w amerykańskim więzieniu na Kubie. Gdzieś między 2002 a 2005 roku miał trafić do Polski, gdzie był przesłuchiwany.

Politycy zaprzeczają...

Od samego początku całej sprawie zaprzeczają polscy politycy. Aleksander Kwaśniewski zarówno w 2005 roku jak i teraz zaprzecza istnieniu tajnych więzień CIA. CZYTAJ WIĘCEJ Zbigniew Wasserman, mówi z kolei, że kiedy on był ministrem, takich więzień w Polsce nie było. CZYTAJ WIĘCEJ

Doniesienia o istnieniu tajnych więzień dementowali też szef były szef MON Radosław Sikorski i Stefan Meller - w latach 2005-2006 szef MSZ. Swój sceptycyzm wyrazili m.in. były szef Urzędu Ochrony Państwa Gromosław Czempiński oraz Daniel Rotfeld - szef polskiej dyplomacji w 2005 roku.

Roman Giertych: nie zamierzam łamać prawa mówiąc o więzieniach
Roman Giertych: nie zamierzam łamać prawa mówiąc o więzieniachTVN24

W ogóle o tej sprawie nie wypowiada się Roman Giertych, który swego czasu był szefem komisji ds. służb specjalnych, zajmującej się m.in. tajnymi więzieniami. Sam nadał temu tematowi klauzulę "ściśle tajne" i - jak powiedział w "Magazynie 24 godziny" - nie zamierza łamać własnych postanowień. - Mówienie na ten temat to jest po prostu przestępstwo i w związku z tym nie zamierzam tego robić - skwitował Giertych.

... a Talibowie byli w Klewkach

Tymczasem w mediach pojawiły się informacje o oficjalnym dokumencie, który ma potwierdzać istnienie więzień CIA w Polsce. Dostęp do niego mieli mieć ponoć ministrowie w rządzie PiS. Ale czy tylko, tej partii, czy też poprzednich i następnego rządu? Nie wiadomo, bo istnienie dokumentu, o którym wspomina jedynie lider "Samoobrony" Andrzej Lepper wciąż pozostaje w sferze domysłów, a dziennikarzom nie udało się do niego dotrzeć. CZYTAJ WIĘCEJ

Szef Samoobrony mówi, że wprawdzie sam takiego dokumentu nie widział, ale wszyscy o istnieniu więzień wiedzieli. - Nic mi o takim dokumencie nie wiadomo. Być może widzieli nie wszyscy ministrowie, może ministrowie resortów siłowych, myśmy jako "Samoobrona" nie mieli do nich dostępu - mówi w rozmowie z portalem tvn24.pl Andrzej Lepper. Szef Samoobrony dodaje jednak, że "oficjalnie to na pewno nie było, ale lądowania były, to wszyscy wiemy". Według byłego wicepremiera "wszystko wskazywało na to, że samoloty z Afganistanu w Szymanach i Klewkach lądowały".

Klewki zresztą stały się sławne za sprawą Leppera już w 2001 roku, po ataku na WTC, kiedy to mówił on o lądujących tam Talibach i występującym wągliku. Nikt wtedy nie dał mu wiary jego słowom, a sam szef Samoobrony stał się obiektem żartów.

Pinior: więzienia najprawdopodobniej były

Jednym z nielicznych, którzy skłaniają się ku poglądowi, że więzienia CIA w Polsce istniały jest europoseł Józef Pinior. Według niego, ośrodki takie w Polsce najprawdopodobniej były i stanowiły złamanie reguł demokracji. CZYTAJ WIĘCEJ

Kto wiedział?

- Może prezydent nie wiedzieć, premier, bo ich tam nie było, ale służby powinny go poinformować o tym, że tymi samolotami przewożono więźniów, że dzień dwa przebywali, czy byli torturowani - mówi Lepper.

Inne państwa też się wypierają

Inne europejskie państwa, na których terenie miały rzekomo znajdować się więzienie CIA, też zaprzeczają. Czesi potwierdzili co prawda, że Amerykanie zwracali się do nich z prośbą o ich utworzenie, ale Praga odmówiła.

Prezydent Rumunii, Traian Basescu zaprzeczył, że kiedykolwiek takie więzienia na terenie jego ojczyzny istniały, a słowacki prezydent, Ivan Gasparovic wykluczył możliwość, żeby podobne ośrodki umiejscowione były na Słowacji. Podkreślił, że nawet gdyby Centralna Agencja Wywiadowcza o to prosiła, nie wyraziłby na to zgody.

Sprawa wraca jak bumerang

Kilka tygodni temu sprawę tajnych więzień CIA znów wzięła na celownik prokuratura. Od kilku tygodni zajmuje się Biuro Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej, a nadzoruje je bezpośrednio Prokurator Krajowy Marek Staszak.

CZYTAJ WIĘCEJ O WZNOWIENIU ŚLEDZTWA

kj, jak, kaw, Sekcja Dokumentacji i Analiz ram

Źródło: tvn24.pl, policja KSP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Pojedynek wyrównany, wynik trudny do przewidzenia. Donald Trump walczy o to, by ponownie rządzić jednym z najważniejszych krajów świata. Czego można się po nim spodziewać? Niektórzy twierdzą, że być może najgorsze jest to, że nie wiadomo. Warto jednak przyjrzeć się temu, co mówi i obiecuje. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Obietnice czy groźby? "Może zrobić różne rzeczy"

Obietnice czy groźby? "Może zrobić różne rzeczy"

Źródło:
TVN24

Zarówno Donald Trump, jak i Kamala Harris na finiszu kampanii zapowiadają zwycięstwo. O tym, kto ostatecznie wygra ten wyjątkowo zacięty wyścig zdecydują Amerykanie. Na ich werdykt Donald Trump oczekiwał będzie w Palm Beach na Florydzie, a Kamala Harris na Uniwersytecie Howarda w Waszyngtonie, swojej macierzystej uczelni. We wtorek o godzinie 23:00 w TVN24 i TVN24 GO rusza program "Czas decyzji. Ameryka wybiera".

Gdzie Harris i Trump spędzą wieczór wyborczy

Gdzie Harris i Trump spędzą wieczór wyborczy

Źródło:
PAP

W poniedziałek doszło do awarii w przedsiębiorstwie chemicznym Anwil we Włocławku. Jak przekazała spółka, część pracowników została ewakuowana. "Nie ma zagrożenia dla mieszkańców miasta" - poinformowano w komunikacie zamieszczonym w mediach społecznościowych włocławskiego urzędu miasta.

Awaria w zakładach chemicznych. Ewakuowano część pracowników

Awaria w zakładach chemicznych. Ewakuowano część pracowników

Źródło:
tvn24.pl

Amerykanie wybierają prezydenta. Komisja śledcza do spraw inwigilacji systemem Pegasus złożyła wniosek o doprowadzenie Zbigniewa Ziobry. Z kolei Paweł S. dowie się we wtorek, czy jego areszt zostanie utrzymany. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć we wtorek 5 listopada.

Amerykanie głosują, Paweł S. czeka na decyzję, Rosja oferuje ryż

Amerykanie głosują, Paweł S. czeka na decyzję, Rosja oferuje ryż

Źródło:
PAP, TVN24

Minister budownictwa, transportu i infrastruktury Serbii Goran Vesić zapowiada, że poda się do dymisji w związku z tragedią na dworcu kolejowym w Nowym Sadzie. Z kolei prezydent Serbii Aleksandar Vuczić zaproponował zorganizowanie referendum w sprawie swojej dymisji.

Minister zapowiada rezygnację. Prezydent referendum w sprawie swojej dymisji

Minister zapowiada rezygnację. Prezydent referendum w sprawie swojej dymisji

Źródło:
PAP

- Antoni Macierewicz za każdym razem, jak jest u władzy, to powoduje jakiś skandal, który szkodzi Polsce - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych. Dodał, że "trzeba przerwać ten chocholi taniec". Mówił też o wtorkowych wyborach prezydenckich w USA.

Sikorski o sprawie Macierewicza. "Trzeba przerwać ten chocholi taniec"

Sikorski o sprawie Macierewicza. "Trzeba przerwać ten chocholi taniec"

Źródło:
TVN24

Donald Trump kończy swoją kampanię prezydencką wiecem w Michigan, który jest jednym ze stanów wahających się. Tymczasem niektóre jego wypowiedzi rodzą obawy, że w przypadku kiedy wynik wyborów okazałby się dla niego niekorzystny, może dążyć do jego podważenia. O takim scenariuszu pisze brytyjski "The Guardian".

Trump kończy kampanię i co dalej? Mówi o "bandzie nieuczciwych ludzi"

Trump kończy kampanię i co dalej? Mówi o "bandzie nieuczciwych ludzi"

Źródło:
TVN24, Fakty TVN, PAP

Amerykańska policja podjęła szereg działań związanych z wyborami prezydenckimi. Przed budynkami rządowymi, w tym Białym Domem, pojawił się płot, a właściciele lokalnych biznesów zabezpieczają swój dobytek w obawie przed wybuchem zamieszek. Służby zapewniają jednak, że nie ma powodu do niepokoju.

Tak Waszyngton szykuje się na wybory

Tak Waszyngton szykuje się na wybory

Źródło:
PAP

O sile "zwykłych ludzi" i oddolnych inicjatyw, tempie kampanii i jej "ogromnych zaskoczeniach", specyfice walki o wyborców, ale także o motywacjach zwolenników Donalda Trumpa oraz o różnorodnej grupie republikańskich wyborców mówili w "Tak jest" reporterka "Faktów" TVN Arleta Zalewska oraz dziennikarz Radia 357 Michał Żakowski, którzy śledzą wyborczy wyścig w USA.

"Cisi wyborcy" mogą zdecydować. "Postawią krzyżyk zgodnie z własnym sumieniem"

"Cisi wyborcy" mogą zdecydować. "Postawią krzyżyk zgodnie z własnym sumieniem"

Źródło:
TVN24

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pracuje nam przepisami umożliwiającymi ponowne przeliczenie przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych emerytur i rent rodzinnych przyznanych w czerwcu w latach 2009-2019. Według zapowiedzi wniosek o przeliczenie świadczenia będzie można złożyć od 1 czerwca 2025 roku.

Ponowne przeliczenie stu tysięcy emerytur. Trzeba będzie złożyć wniosek

Ponowne przeliczenie stu tysięcy emerytur. Trzeba będzie złożyć wniosek

Źródło:
PAP

- W konstytucji jest jasny zapis, że wszyscy są równi wobec prawa, również Zbigniew Ziobro. Dlatego podjęliśmy decyzję o tym, że wystąpimy pierwszy raz w historii o zatrzymanie i doprowadzenie świadka przed komisję śledczą - powiedziała w "Kropce nad i" szefowa komisji do spraw Pegasusa Magdalena Sroka. Członek tego gremium Tomasz Trela ocenił, że "gdyby Zbigniew Ziobro nie miał nic na sumieniu, przyszedłby przed komisję".

"Ziobro dalej myśli, że może wszystko. Otóż, panie ministrze, tak nie jest"

"Ziobro dalej myśli, że może wszystko. Otóż, panie ministrze, tak nie jest"

Źródło:
TVN24

Magazyny energii oraz montaż mikroinstalacji wiatrowych będą objęte ulgą termomodernizacyjną - wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Jednocześnie nowe przepisy wykluczą możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej w przypadku zakupu i montażu kotłów olejowych i gazowych.

Piece na gaz wypadają z listy. Zmiany w popularnej uldze

Piece na gaz wypadają z listy. Zmiany w popularnej uldze

Źródło:
PAP, tvn24.pl

- Zmiana daty startu systemu kaucyjnego ze stycznia na październik 2025 roku to kompromisowe, realne rozwiązanie - ocenili uczestnicy poniedziałkowej dyskusji na Forum Rynku Spożywczego i Handlu. Przedstawiciel jednego z operatorów systemu zwrócił jednak uwagę, że przesunięcie terminu oznacza koszty finansowe.

Tusk podaje nowy termin. "Dostaliśmy jedenaście miesięcy"

Tusk podaje nowy termin. "Dostaliśmy jedenaście miesięcy"

Źródło:
PAP

Pod Pomiechówkiem znaleziono 17 monet. Pochodzą z XVI i XVII wieku z terenów Saksonii, Brandenburgii i Niderlandów. Ich wartość to około pół miliona złotych - oceniają znalazcy. - To jest chyba jeden z największych tego typu skarbów odkrytych do tej pory w Polsce - komentuje archeolog Piotr Duda.

Szukali rzymskiej drogi, znaleźli stare monety warte pół miliona złotych

Szukali rzymskiej drogi, znaleźli stare monety warte pół miliona złotych

Źródło:
PAP

Czy kładąc się spać w powyborczą noc, Amerykanie będą znać nazwisko swojego kolejnego prezydenta? Historia pokazuje, że jest to możliwe - tak było np. z wyborem Baracka Obamy w 2012 roku. Dużo bardziej prawdopodobne jest jednak, że na wynik będziemy musieli zaczekać. Wiele godzin, a może nawet dni. Do kiedy?

Kiedy poznamy wyniki wyborów w USA?

Kiedy poznamy wyniki wyborów w USA?

Źródło:
BBC, CNN, NBC, tvn24.pl

Pod względem kulturowym i politycznym to bardziej znaczące nawet od poparcia Beyonce i Taylor Swift dla Kamali Harris. To było na innym poziomie - tak wpływowy portal Politico komentuje poparcie udzielone kandydatce demokratów przez portorykańskiego rapera znanego jako Bad Bunny. Portal zwrócił uwagę, że gwiazdor nie ograniczył się tylko do udzielenia poparcia, ale zaangażował się z własnym przekazem w "kluczowym momencie wyścigu" prezydenckiego.

Politico: jego poparcie dla Kamali Harris ważniejsze niż Beyonce i Taylor Swift

Politico: jego poparcie dla Kamali Harris ważniejsze niż Beyonce i Taylor Swift

Źródło:
Politico, tvn24.pl

Dostawy 600-700 tysięcy ton ryżu rocznie, wypłaty w wysokości około 200 milionów dolarów, a także dostęp do technologii kosmicznych - to według południowokoreańskich mediów ofiaruje Rosja Korei Północnej w zamian za żołnierzy i sprzęt wojskowy do walki z Ukrainą. Kreml może także zaoferować reżimowi w Pjongjangu wsparcie wojskowe w razie zaostrzenia napięcia na Półwyspie Koreańskim - pisze dziennik "The Korean Herald".

Ryż za żołnierzy i sprzęt. Co zyska reżim?

Ryż za żołnierzy i sprzęt. Co zyska reżim?

Źródło:
PAP

Czterech nastolatków zostało rannych, w tym dwóch poważnie, w ataku z użyciem między innymi siekiery na pokładzie kolejki podmiejskiej - poinformowała paryska policja. Zarówno cztery ranne osoby, jak i zatrzymany niedługo później jeden z napastników, są w wieku 16-17 lat.

Atak w kolejce podmiejskiej z użyciem siekiery, kija i miecza, rannych czterech nastolatków

Atak w kolejce podmiejskiej z użyciem siekiery, kija i miecza, rannych czterech nastolatków

Źródło:
Guardian, BFMTV, Tribune de Geneve

Stacja TVN24 w październiku była najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w kraju z 5,83 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. "Fakty" TVN były najchętniej wybieranym serwisem informacyjnym, a portal tvn24.pl najczęściej czytanym serwisem internetowym stacji telewizyjnej.

Świetne wyniki TVN24, tvn24.pl i "Faktów" TVN. Dziękujemy!

Świetne wyniki TVN24, tvn24.pl i "Faktów" TVN. Dziękujemy!

Źródło:
tvn24.pl

Prokuratura poinformowała, że śledztwo w sprawie zabójstwa Jolanty Brzeskiej zostało umorzone. Powodem jest "brak danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu zabronionego".

Śledztwo w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej umorzone

Śledztwo w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej umorzone

Źródło:
tvn24.pl

Rząd wprowadzi bony na ubrania z drugiej ręki i dopłaty dla przedsiębiorców chcących otworzyć sklep typu second hand, a to wszystko po to, by zapobiegać zmianom klimatycznym - tak przynajmniej sądzą internauci i przypisują ową zapowiedź wiceministrze klimatu Urszuli Zielińskiej. Tylko że ta nigdy takich słów nie wypowiedziała.

Bony na zakupy w lumpeksach? Tego ministra nie zapowiadała

Bony na zakupy w lumpeksach? Tego ministra nie zapowiadała

Źródło:
Konkret24
Diagnoza, recepta i lekarstwo. Doktor Trump chce drugiej operacji

Diagnoza, recepta i lekarstwo. Doktor Trump chce drugiej operacji

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Jak dotąd to demokraci chętniej korzystali z możliwości wczesnego głosowania, jednak w 2024 roku korzystają z niego tłumnie również wyborcy republikańscy. Analizujący dane naukowcy zastanawiają się, co oznacza to dla wyborów prezydenta USA. I jeden wniosek jest oczywisty.

Ponad 78 milionów wyborców już oddało swój głos. Analitycy wiedzą, co to oznacza dla wyborów

Ponad 78 milionów wyborców już oddało swój głos. Analitycy wiedzą, co to oznacza dla wyborów

Źródło:
NYT, Forbes, ABC News, Bipartisal Policy Center

Jolanta i Natalia Romiszewski to matka i córka, mieszkają w Pensylwanii. W nadchodzących wyborach prezydenckich Jolanta popiera kandydata republikanów Donalda Trumpa, a Natalia - demokratkę Kamalę Harris. Czy przedwyborcza polaryzacja odbija się na ich relacjach? O tym rozmawiała z nimi dziennikarka "Faktów" TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Matka głosuje na Trumpa, córka na Harris. "Jest mi smutno"

Matka głosuje na Trumpa, córka na Harris. "Jest mi smutno"

Źródło:
tvn24

Amerykański system wyborczy sprawia, że w stanach kluczowych (wahających się) rozstrzyga się przyszłość całego kraju. Jak wyglądają ostatnie sondaże i średnia sondażowa w Pensylwanii, Karolinie Północnej, Georgii, Michigan, Arizonie, Wisconsin i Nevadzie?

Kto prowadzi w stanach kluczowych? Co mówi nam średnia sondaży

Kto prowadzi w stanach kluczowych? Co mówi nam średnia sondaży

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Przez całą noc z 5 na 6 listopada oraz następnego dnia dziennikarze TVN i TVN24 będą na bieżąco relacjonować wydarzenia związane z wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. We wtorek o godzinie 23:00 w TVN24 i TVN24 GO rusza program "Czas decyzji. Ameryka wybiera".

"Czas decyzji. Ameryka wybiera". Wydanie specjalne w TVN24

"Czas decyzji. Ameryka wybiera". Wydanie specjalne w TVN24

Źródło:
tvn24.pl

Równolegle z kampanią kandydatów na prezydenta Stanów Zjednoczonych trwa ostra walka dezinformacyjna w sieci, której głównym celem już teraz jest podważenie wyniku głosowania. Stąd w mediach społecznościowych pojawią się przekazy o tym, że "maszyny do głosowania odmówiły wybrania Donalda Trumpa" czy "jeden pan głosował 29 razy". Pokazujemy, dlaczego są nieprawdziwe.

"Głosował 29 razy", "głosowałem w dwóch miejscach". Dezinformacja przed wyborami

"Głosował 29 razy", "głosowałem w dwóch miejscach". Dezinformacja przed wyborami

Źródło:
Konkret24

Wynik wyborów w Stanach Zjednoczonych będzie miał wpływ nie tylko na gospodarkę USA, ale również będzie wiązał się z konsekwencjami dla rynków całego świata - zwracają uwagę analitycy Credit Agricole.

Wynik "będzie wiązał się z globalnymi konsekwencjami". Cztery scenariusze

Wynik "będzie wiązał się z globalnymi konsekwencjami". Cztery scenariusze

Źródło:
tvn24.pl

Tomasz Jakubiak, juror popularnego programu kulinarnego "MasterChef", opowiedział w "Dzień dobry TVN" o swoim życiu z nowotworem. - To było strasznie trudne, że nie mogę zaprowadzić dziecka do przedszkola, nie mogę pójść na spacer, nie mogę pójść z kumplami na kawę - przyznał. Według jego żony Anastazji, życie jest teraz "zupełnie inne". - On na zewnątrz jest bardzo silny i wszystkim chce pokazać, że walczy - mówiła. Dodała, że mimo wszystko pojawia się "kruchość, lęk, strach".

"Już było tak, że nie byłem w stanie dojść z łazienki do sypialni". Tomasz Jakubiak o chorobie

"Już było tak, że nie byłem w stanie dojść z łazienki do sypialni". Tomasz Jakubiak o chorobie

Źródło:
Dzień Dobry TVN