Było już czerwone światło, ale nie zatrzymał się i staranował rogatki. Po chwili nadjechał pociąg

Autor:
pop
Źródło:
tvn24.pl
Staranował rogatki, chwilę później nadjechał pociąg
Staranował rogatki, chwilę później nadjechał pociągLubuska policja
wideo 2/7
Lubuska policjaStaranował rogatki, chwilę później nadjechał pociąg

Na czerwonym świetle, z dużym impetem wjechał w opuszczone już całkowicie rogatki, wyłamując je. Chwilę później przejechał pociąg. 55-letni kierujący ciężarówką został ukarany mandatem w wysokości trzech tysięcy złotych i 15 punktami karnymi.

W piątek, 10 marca, na drodze krajowej nr 92 w rejonie miejscowości Lutol Suchy w powiecie międzyrzeckim doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Kierujący samochodem ciężarowym z dużym impetem wjechał w opuszczone już rogatki na przejeździe kolejowym.

Kierowca wjechał na czerwonym świetleLubuska policja

Nie potrafił powiedzieć, dlaczego

- Sygnalizator pokazywał migające już czerwone światło, nakazujące zatrzymanie - informuje  komunikacie podinspektor Marcin Maludy, oficer prasowy lubuskiej policji. - Chwilę później przejechał pociąg. 55-letni kierujący może zatem mówić o dużym szczęściu. W konfrontacji z nadjeżdżającym z dużą prędkością pociągiem nie miałby dużych szans na wyjście z tego zdarzenia bez szwanku. Mogło również dojść do katastrofy. Kierowca nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego tak się zachował – dodaje.

Zniszczone rogatkiLubuska policja

Mandat i punkty karne

Zgodnie z nowym taryfikatorem 55-letni kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości trzech tysięcy złotych i 15 punktów karnych 

Kierowca został ukarany mandatem i punktami karnymiLubuska policja

Zbliżając się pojazdem do przejazdu kolejowego pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności. Przed wjechaniem na tory musimy upewnić się, czy nie zbliża się pojazd szynowy. Ponadto kierującemu, na przejeździe kolejowym zabrania się - objeżdżania opuszczonych zapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone; - wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy; - wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim; - omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd.

ZOABACZ: Symulacja zderzenia lokomotywy z autem w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny Przejazd".

Symulacja zderzenia lokomotywy z autem przeprowadzona w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny przejazd"
Symulacja zderzenia lokomotywy z autem przeprowadzona w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny przejazd"PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Autor:pop

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska policja

Pozostałe wiadomości