Policja kontroluje Szydłobus po debacie. "Wygląda na to, że pani Teresa dała radę"

Policja kontroluje Szydłobus po debacie. "Wygląda na to, że pani Teresa dała radę"
Policja kontroluje Szydłobus po debacie. "Wygląda na to, że pani Teresa dała radę"
tvn24
tvn24Policja po debacie skontrolowała autobus Szydło

To, co się wydarzyło, jest najlepszym dowodem, jakie standardy obowiązują w PO. Policja dokonała "prewencyjnej pokazówki" - powiedział w "Jeden na jeden" Joachim Brudziński z PiS, który skomentował zatrzymanie do kontroli Szydłobusu po wieczornym starciu Kopacz-Szydło.

W poniedziałek wieczorem premier Ewa Kopacz i wiceprezes PiS Beata Szydło zmierzyły się w przedwyborczej "Rozmowie o Polsce". Jak poinformował na Twitterze Krzysztof Łapiński z PiS, po wyjeździe spod gmachu telewizji policja zatrzymała do kontroli Szydłobus. Jak dodał, otrzymała zgłoszenie, że autobus jest przeładowany.

"Prewencyjna pokazówka"

Tę sytuację skomentował Joachim Brudziński z PiS. Jak powiedział, to co się wydarzyło, jest najlepszym dowodem na to, jakie standardy obowiązują w PO. - Czy można sobie wyobrazić sytuację, że w demokratycznym państwie po debacie policja zatrzymuje autobus głównej konkurentki urzędującej pani premier i kontroluje pod pretekstem jakiegoś zagrożenia czy niebezpieczeństwa? - dodał.

Stwierdził, że policja dokonała "prewencyjnej pokazówki". - Wygląda na to, że pani Teresa (Piotrowska, szefowa MSW - red.) dała radę - powiedział.

Jak dodał, wierzy w to, że funkcjonariusze policji oraz innych służb mundurowych na szczęście odliczają dni do 25 października. - Zdecydowana większość funkcjonariuszy liczy na to, że po 25 października będzie rząd i premier, która rzeczywiście zadba o tych, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo - powiedział Brudziński.

Policja tłumaczy

- Już po zakończeniu debaty w telewizji, do krakowskiej policji zadzwonił mężczyzna z informacją, że autobusem wykorzystywanym przez sztab wyborczy PiS przewożona jest nadmierna ilość pasażerów. Zawsze weryfikujemy takie zgłoszenia. To nasz obowiązek i nie ma w tej sytuacji nic nadzwyczajnego - tłumaczy asp. szt. Mariusz Mrozek, rzecznik prasowy stołecznej policji.

Jak opowiada, zgłoszenie przekazano warszawskim funkcjonariuszom, którzy zastali autobus zaparkowany na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. W środku nie było polityków, tylko kierowca, który zapewnił funkcjonariuszy, że zawsze zabiera przepisową liczbę pasażerów. - Na tym nasze czynności zakończyły się - mówi Mrozek.

Rzecznik stołecznej policji o kontroli Szydłobusu
Rzecznik stołecznej policji o kontroli Szydłobusutvn24

Kopacz "położyła debatę"

Joachim Brudziński odniósł się również do starcia Ewy Kopacz z Beatą Szydło w "Rozmowie o Polsce". Podziękował sztabowcom premier i jej samej. Jego zdaniem szefowa rządu była faworytką, "wyposażoną w wiedzę". Mimo to - jego zdaniem - "położyła debatę".

Jak powiedział, wszyscy, którzy śledzili starcie, zobaczyli spokojną, merytoryczną, panującą nad emocjami i wiarygodną Beatę Szydło. Natomiast - jego zdaniem - Kopacz była rozedrgana, histeryczna. Zwrócił uwagę, że "przykrym" momentem pojedynku było sformułowanie "ta kobieta", których użyła Kopacz mówiąc o kandydatce PiS na premiera. Jego zdaniem zostało to podsunięte premier przez jej sztabowców. - Chcę głęboko wierzyć, że nie były to słowa płynące z serca pani premier Ewy Kopacz - powiedział Brudziński.

Jak podkreślił, po spotkaniu Kopacz z Szydło towarzyszy przekonanie, że PiS musi nadal ciężko pracować. Brudziński pytany o to, czy nie nużyła go formuła wczorajszego starcia, powiedział, że "życzy sobie, żeby do polskiej polityki zawitało jak najwięcej nudy". Dodał , że polskiej polityce towarzyszą złe emocje.

Brudziński szefem MSW?

Brudziński skomentował również doniesienia „Newsweeka”, który napisał, że Brudziński jest jednym z kandydatów na objęcie stanowiska ministra spraw wewnętrznych po ewentualnej wygranej przez PiS w wyborach parlamentarnych - Jest to równie prawdopodobne jak to, że będę ambasadorem w Burundi - stwierdził.

Autor: js/tr / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Raporty:
Pozostałe wiadomości