- Jestem zaskoczony, bo chodzi o osobę nietuzinkową, człowieka zasłużonego dla Polski i polskich przemian, autora znanej akcji, która uratowała agentów amerykańskich, odznaczonego najwyższymi odznaczeniami - mówił w "Kropce nad i" Leszek Miller, pytany o reakcję na wiadomość o postawieniu korupcyjnych zarzutów Gromosławowi C.
Gen. Gromosław C. oraz cztery inne osoby zostały we wtorek zatrzymane przez CBA. Cz. usłyszał już zarzuty. W sprawie chodzi o milionowe łapówki przy prywatyzacji LOT-u i Stoenu. W przypadku byłego szefa UOP-u zarzuty mają dotyczyć tylko sprawy Stoenu.
Nie wyobrażam sobie, by Gromosław Cz. brał łapówki i prał brudne pieniądze. Liczę, że rzecz zostanie jak najszybciej wyjaśniona miller
Jak powiedział w TVN24 Miller, zatrzymanie generała to "sensacyjne wydarzenie". Sam Miller, który był premierem w czasie prywatyzacji Stoenu, broni się, mówiąc, że żaden minister z jego rządu nie poniósł uszczerbku. - Nie wyobrażam sobie, by Gromosław C. brał łapówki i prał brudne pieniądze. Liczę, że rzecz zostanie jak najszybciej wyjaśniona - zaznaczył.
Porozumienie na lewicy?
Szef klubu SLD był pytany także o to, czy możliwe jest porozumienie na lewicy między SLD a Ruchem Palikota. Zdaniem Millera, Palikot jest "bardziej ukierunkowany na struktury liberalne niż socjaldemokratyczne i to nas oddala". Zdaniem Millera, Palikot wysyła sygnał, że wolałby się sytuować w sferze liberałów. - Ale można się zastanowić nad wielkim spotkaniem lewicy w przyszłym roku i wypracować porozumienie, które by się przydało w wyborach do PE. Kwaśniewski byłby dobrym patronem tego ruchu - uważa polityk.
Miller komentował również skład nowego rządu. Jego zdaniem, stoi on "w rozkroku", który może być niebezpieczny. - Bieguny są oddalone, co może zagrażać spójności Rady Ministrów - powiedział. Jak dodał, może pojawić się problem z opiniowaniem projektów poselskich, bo w rządzie są głosy i Arłukowicza, i Gowina. - Wiadomo, że to będą wykluczające się opinie. Stanowisko rządu jest zwykle drogowskazem dla grup parlamentarnych - stwierdził. Jak zauważył rząd, żeby rządzić musi mieć wsparcie koalicjanta, tymczasem PSL zaczyna się z niektórych postulatów wycofywać. - PSL zawsze miał tendencję, żeby być jednocześnie w opozycji i w rządzie - zauważył.
Mam radę dla wszystkich, którzy są (za legalizacją marihuany): niech zaczną ją podawać swoim dzieciom Miller
Za podniesieniem składki, przeciw opodatkowaniu kopalin
Jak zapowiedział Miller, SLD będzie za podniesieniem składki rentowej i zniesieniem becikowego dla bogatszych rodzin. Klub będzie natomiast przeciwko opodatkowaniu kopalin i wydłużeniu wieku emerytalnego. - To przenosi się na rynek pracy, blokuje się miejsca dla nowych pokoleń, a po drugie bylibyśmy zwolennikami orientowania się na staż pracy i okresy ubezpieczeniowe, bo inna jest sytuacja osoby, która zaczyna pracować w wielu 18 lat, a inna osoby, która zaczyna w wieku 25 lat - powiedział.
Kto zakrywa twarz zdradza nieczyste intencje miller
Dodał również, że jest przeciwko legalizacji marihuany. - Mam radę dla wszystkich, którzy są: niech zaczną ją podawać swoim dzieciom - ocenił. Stwierdził też, że opowiada się za zakazem zakrywania twarzy podczas demonstracji. - Kto zakrywa twarz zdradza nieczyste intencje - uznał. Według niego, winy za zadymy z 11 listopada należy szukać w magistracie warszawskim.
Pytany o decyzję sądu, który wydał decyzję ws. emblematów NOP, powiedział, że symbol "zakaz pedałowania", tak potępiany teraz przez Janusza Palikota, ukazał się w 2006 roku na okładce jego magazynu "Ozon". - Jeżeli Janusz Palikot teraz przeciwko niemu protestuje, to musi przyznać, że to on go wymyślił - zaznaczył Miller. W jego opinii jednak, sąd się pospieszył i beztrosko wydał stwierdzenie w tej sprawie. - To było stanowisko na wyrost - podkreślił.
Źródło: tvn24
Źródło zdjęcia głównego: TVN24