Biernacki za Gowina to "bardzo przemyślany ruch premiera"

Biernacki za Gowina to "bardzo przemyślany ruch premiera"
Biernacki za Gowina to "bardzo przemyślany ruch premiera"
tvn24
tvn24Grzegorz Schetyna ocenił zmiany w rządzie

Marek Biernacki za Jarosława Gowina to kalkulacja polityczna i bardzo dobrze przemyślany przez premiera ruch - uważa wiceszef PO Grzegorz Schetyna. - Minister Biernacki to symbol środowiska konserwatywnego, bardzo sprawny poseł, były minister - powiedział Schetyna w "Faktach po Faktach" w TVN24.

Według Schetyny środowisko konserwatywne w PO "są bardzo wyraziste i chcą podkreślać swoją obecność". - Marek Biernacki może nie jest tak bardzo ofensywny i obecny w mediach, ale jest bardzo wyrazistym politykiem, z wielkim doświadczeniem - powiedział Schetyna.

Jego zdaniem "wszyscy w PO przyjęli z ulgą to wskazanie i tę propozycję" ministerialną. - Trzeba dać równowagę i prawo podmiotowej obecności - podkreślił polityk.

Woda z ogniem

Schetyna przypomniał, że u podstaw powstania PO legła "zasada połączenia ognia i wody". - Środowisko konserwatywne i liberalne. Udało się to zrobić. PO jest taką partią, w której dominują te dwa żywioły i jest to wielka wartość - powiedział polityk.

- Świat się zmienia, są nowe wyzwania. Kiedy w 2001 roku ktoś powiedziałby o związkach partnerskich i koniecznej debacie, to wszyscy mówili, że jest wiele ważniejszych rzeczy. Dziś trzeba o tym rozmawiać, bo to jest problem społeczny - podkreślił.

Ruch wyprzedzający

Czy premier przygotowywał ruch z Biernackim wcześniej - jak donosiły media? - Nie mam takiej wiedzy. Tworzenie rządu, przygotowanie takiej decyzji musi być wyprzedzone przygotowaniem takiej decyzji. Nie wiem czy to trwało dwa miesiace, dwa tygodnie czy dwa dni, ale to jest dobra i dobrze przemyślana decyzja, która nie zawiodła nikogo w PO i spełniła oczekiwania - powiedział Schetyna.

Autor: mn//gak / Źródło: tvn24.pl, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości