TVN24 | Polska

Pożar w Białym Dunajcu. W akcji ponad 20 zastępów straży pożarnej

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
aa/
tam
Źródło:
TVN24
Pożar w Białym Dunajcu
Pożar w Białym Dunajcu Marcin Szkodziński/ TVN24
wideo 2/3
Marcin Szkodziński/ TVN24Pożar w Białym Dunajcu

23 zastępy straży pożarnej, przez kilka godzin, walczyły z pożarem w Białym Dunajcu (Małopolska). Ogień zajął budynek gospodarczy i mieszkalny. Jak informują służby, nikt nie został poszkodowany.

Około godziny 5.20 straż pożarna w Zakopanem otrzymała zgłoszenie dotyczące pożaru budynków mieszkalno-gospodarczych na osiedlu Gile.

- Już w chwili otrzymania tego zgłoszenia mieliśmy informację, że mamy tu do czynienia z pożarem otwartym, czyli takim, gdzie płomienie wydostają się już z budynku. Ogień objął zabudowę o dość skomplikowanej budowie. Można powiedzieć, że budynki składały się w kształt litery C. Pożar prawdopodobnie rozpoczął się w tej części gospodarczej i rozprzestrzeniał się w kierunku części mieszkalnej - tłumaczy st. kpt. Andrzej Król-Łęgowski, oficer prasowy zakopiańskiej straży pożarnej.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Pali się budynek gospodarczo-mieszkalnyMarcin Szkodziński / TVN 24

Pożar gasiły 23 zastępy straży pożarnej

Na miejscu, przez kilka godzin, z żywiołem walczyły 23 zastępy straży pożarnej. - To budynek pięciokondygnacyjny. Osoby zamieszkujące tę nieruchomość ewakuowały się przed przyjazdem straży pożarnej. Nie doznały żadnych obrażeń. Akcja się zakończyła, straty są spore - mówił po godzinie 10 rzecznik straży pożarnej.

Straż pożarna o pożarze w Białym Dunajcu
Straż pożarna o pożarze w Białym DunajcuPonad 20 zastępów straży pożarnej walczy z pożarem w Białym Dunajcu (Małopolska). Ogień zajął budynek gospodarczy i mieszkalny. Jak informują służby, nikt nie został poszkodowany. TVN24
Do zdarzenia doszło w Białym DunajcuGoogle Maps

Autor:aa/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Marcin Szkodziński / TVN 24

Pozostałe wiadomości