Działalność białego miasteczka w Warszawie zawieszona w związku z tragedią. "Ogłaszamy czas ciszy, zadumy i żałoby"

Autor:
momo//rzw
Źródło:
PAP
Część białego miasteczka została otoczona policyjną taśmą
Część białego miasteczka została otoczona policyjną taśmąTVN24
wideo 2/4
TVN24Część białego miasteczka została otoczona policyjną taśmą

W związku z tragedią, jaka wydarzyła się w sobotę, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu działalności białego miasteczka do niedzielnego wieczoru - poinformował wieczorem w sobotę komitet protestacyjno-strajkowy pracowników ochrony zdrowia.

W sobotę przed południem podczas konferencji prasowej komitetu protestacyjno-strajkowego w Warszawie, na terenie białego miasteczka przy al. Ujazdowskich doszło do tragicznego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż doszło do samookaleczenia, a mężczyzna, który tego dokonał - zmarł.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Interwencja policji w białym miasteczkuTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Protestujący zawieszają działalność białego miasteczka

Komitet protestacyjno-strajkowy informował początkowo w oświadczeniu, że mężczyźnie udzielono natychmiastowej pomocy i trafił do szpitala, a w związku z zaistniałą sytuacją zdecydowano o zrezygnowaniu z sobotnich wydarzeń. Podkomisarz Rafał Retmaniak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji podawał, że mężczyzna z obrażeniami twarzy został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

- W miasteczku dziś wydarzyła się tragedia, która poruszyła nas wszystkich - uczestników, tragedia która poruszyła także wiele osób spoza miasteczka. W związku z tym podjęliśmy decyzję o tym, że do jutra do wieczora zawieszamy działalność białego miasteczka w tej formie, którą prowadziliśmy do tej pory, a w miasteczku ogłaszamy czas ciszy, zadumy i żałoby - powiedział dziennikarzom w sobotę wieczorem Piotr Pisula z Porozumienia Rezydentów. Dodał, że wszelkie dalsze informacje zostaną przekazane w niedzielę wieczorem.

"Białe Miasteczko 2.0" istnieje od 11 września, powstało po manifestacji pracowników ochrony zdrowia w pobliżu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Akcja nawiązuje do "białego miasteczka" pielęgniarek z 2007 roku.

Autor:momo//rzw

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości