Kucharska-Dziedzic: prezydent pokazuje Pałac Prezydencki jako ostatni szaniec, gdzie są jeszcze wpływy PiS

Autor:
ks/
tam
Źródło:
TVN24
Kucharska-Dziedzic: prezydent Pałac Prezydencki pokazuje jako ostatni szaniec, gdzie są jeszcze jakiekolwiek wpływy PiS
Kucharska-Dziedzic: prezydent Pałac Prezydencki pokazuje jako ostatni szaniec, gdzie są jeszcze jakiekolwiek wpływy PiSTVN24
wideo 2/4
TVN24Kucharska-Dziedzic: prezydent Pałac Prezydencki pokazuje jako ostatni szaniec, gdzie są jeszcze jakiekolwiek wpływy PiS

Wyborcy zdecydowali 15 października, że chcą w Polsce zmiany i chcą tej zmiany szybko. Pan prezydent Duda mówi, że ma prawo - i ma prawo - przedłużać ten proces, ale to jest sztuczne przedłużanie - mówił w "Faktach po Faktach" poseł Michał Kobosko (Polska 2050, Trzecia Droga). - Prezydent "mówi do swoich zwolenników: ja tu będę bronił interesów PiS do krwi ostatniej, a potem o mnie pamiętajcie, jak mi się skończy kadencja" - stwierdziła posłanka Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic.

Prezydent Andrzej Duda mimo deklaracji Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy o zawiązaniu koalicji powierzył misję utworzenia rządu Mateuszowi Morawieckiemu. Dotychczasowa opozycja demokratyczna może liczyć w nowym Sejmie na 248 spośród 460 mandatów, a PiS - na 194.

Kucharska-Dziedzic: prezydent mówi do swoich zwolenników, że będzie bronił interesów PiS

Sprawę skomentowała w "Faktach po Faktach" posłanka Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic. - Albo pan prezydent w ten sposób rozumuje, że jednakowoż nie był w stanie powstrzymać utworzenia rządu Donalda Tuska, chociaż bardzo, bardzo się starał, zrobił wszystko, żeby Donald Tusk nie przejął władzy, albo pan Andrzej Duda zwyczajnie pokazuje ostatnie szańce, czyli swój Pałac Prezydencki pokazuje jako ostatni szaniec, gdzie jeszcze jakiekolwiek wpływy są Prawa i Sprawiedliwości - powiedziała.

Anita Kucharska-Dziedzic i Michał Kobosko w "Faktach po Faktach" TVN24

- I mówi do swoich zwolenników: ja tu będę bronił interesów Prawa i Sprawiedliwości do krwi ostatniej, a potem o mnie pamiętajcie, jak mi się skończy kadencja - dodała.

Kobosko: To są głupstwa, prawdę mówiąc. To jest zabieranie czasu nas wszystkich

Michał Kobosko (Polska 2050, Trzecia Droga) stwierdził, że powołanie rządu Donalda Tuska "i tak nastąpi". Misję stworzenia rządu powierzoną Mateuszowi Morawieckiemu przez prezydenta określił jako "kompletnie fikcyjną". - To jest ostatnia misja Pinokia polskiej polityki, pana premiera Morawieckiego, który teraz usiłuje nas przekonywać, że on z kimś rozmawia o tworzeniu koalicji - dodał.

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ W TVN24 GO >>>

- Wydaje się, że z nikim tak naprawdę nie rozmawia. Nagle wyciąga nasze wspólne postulaty programowe z kampanii, mówi, że to są jego postulaty, czyli pożycza, mówiąc elegancko, nasze postulaty i mówi, że będzie klecił jakąś "koalicję polskich spraw". No to są głupstwa, prawdę mówiąc. To jest zabieranie czasu nas wszystkich - mówił.

- Tu nie chodzi o to, że opozycja się tak spieszy do władzy, że tylko przebieramy nogami, tylko że wyborcy zdecydowali 15 października, że chcą w Polsce zmiany i chcą tej zmiany szybko. Pan prezydent Duda mówi, że ma prawo - i ma prawo - przedłużać ten proces, ale to jest sztuczne przedłużanie tego procesu. Donald Tusk mu nie odpowiada, no wiemy to od lat, nie powiedział nic nowego, ale takie są brutalne realia i pan prezydent także musi się do nich dostosować - stwierdził Kobosko.

Kucharska-Dziedzic: w sprawie wicemarszałków uważaliśmy, że trzeba się trzymać pewnych standardów

Goście "Faktów po Faktów" zostali zapytani o to, czy jest szansa na to, że większość w Senacie poprze Marka Pęka jako kandydata PiS do prezydium izby. - Podobne były zarzuty wobec pana Pęka, jak wobec pani marszałkini Witek. Chodziło o zwyczajnie nieetyczne zachowania - powiedziała Kucharska Dziedzic.

Stwierdziła, że Pęk "ma za sobą naganę ze strony komisji etyki". - Dobrze byłoby, żeby marszałkowie, wicemarszałkowie, żeby prezydium to byli ludzie, którzy nigdy się nie sprzeniewierzyli postawie posła - dodała.

- Na Lewicy słychać jednakowo chęć, żeby powrócić do pewnych standardów. I żeby ludzie, którzy reprezentują posłów, posłanki, senatorów, senatorki, to byli ludzie, do których nie ma co do ich zachowania, ich postawy, żadnych zastrzeżeń. Tak samo myśmy głosowali przeciwko pani marszałkini Witek, jak i panu senatorowi Pękowi. Ale także przeciwko wicemarszałkowi (Sejmu - red.) obecnemu, panu (Krzysztofowi - red.) Bosakowi. Uważaliśmy, że trzeba się trzymać jednak pewnych standardów - podkreśliła posłanka Lewicy.

Kobosko: miejsce w prezydiach czeka na przedstawicieli PiS

Do sprawy odniósł się także Michał Kobosko. - Po pierwsze uważamy niezmiennie, że jest miejsce w prezydium Sejmu dla przedstawiciela, czy przedstawicielki PiS-u. I jest miejsce w prezydium Senatu dla przedstawiciela, czy przedstawicielki PiS-u. I to jest dla nas dość naturalne. Nie jest tak, że każdy, kto zostanie zgłoszony, zostanie automatycznie przez większość w obu izbach (zaakceptowany - red.) - stwierdził.

- Trzeba mieć jednak odrobinę zaufania. Ja w pewien sposób rozróżniam przypadki pani Witek i pana Pęka. Ponieważ pan marszałek Pęk nie był szefem, nie był głową, jeżeli chodzi o wyższą izbę parlamentu. Reprezentował mniejszość senacką PiS-u. I to jednak inna sytuacja niż pani marszałek Witek, która "twarzowała" otwartemu, bezczelnemu łamaniu regulaminu, łamaniu zasad funkcjonowania izby niższej - dodał.

- I ja drugi raz, gdybym miał głosować nad zgłoszoną jej kandydaturą, zagłosowałbym tak samo. Zagłosowałbym przeciw. Co do pana marszałka Pęka? Nie wiem, czy dojdzie do takiej zmiany. Ja widzę miejsce do rozmowy na temat zmiany tej decyzji - przyznał.

Opozycja na czele komisji ds. służb specjalnych? "We wtorek ujawnimy i poinformujemy"

Kobosko podkreślił, że na wtorkowym posiedzeniu Sejmu posłowie mają zająć się wyborem składów poszczególnych komisji sejmowych, w tym ich przewodniczących. Jak zaznaczył, rozmowy na ten temat trwają i prowadzą je przewodniczący klubów parlamentarnych. Polityk podkreślił, że to decyzje ważne.

Prowadzący rozmowę Grzegorz Kajdanowicz zwrócił uwagę, że był zwyczaj, iż między innymi przewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych zmieniali się rotacyjnie i zwyczajowo tej komisji przewodniczyli posłowie opozycji. Jak dodał, ta sytuacja zmieniła się, gdy rządziło PiS. Kobosko został zapytany, czy Polska 2050 chce powrotu do poprzedniego zwyczaju.

- To była jedna ze złych rzeczy, które wprowadził PiS, precedens bardzo zły. My rozmawiamy w tej chwili o rozdziale i decyzjach dotyczących komisji i także ta komisja, powrót do pewnych dobrych praktyk, jest tematem naszej rozmowy. Proszę pozwolić, że to we wtorek ujawnimy i poinformujemy, jakie decyzje zapadną - powiedział Kobosko.

Zaślepka materiału TVN24GO
Michał Kobosko, Anita Kucharska-Dziedzic, prof. Marek Migalski w "Faktach po Faktach"
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ks/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

W Poznaniu trwa policyjna obława po napadzie, do którego doszło w centrum miasta. Osoba uprawniona do posiadania broni palnej oddała kilka strzałów - poinformował rzecznik wielkopolskiej policji młodszy inspektor Andrzej Borowiak.

Obława po napadzie w centrum Poznania. "Wszystkie służby postawione na nogi"

Obława po napadzie w centrum Poznania. "Wszystkie służby postawione na nogi"

Autor:
ads/kg
Źródło:
PAP

Ewidentnie ta płyta została złamana w celu zacierania śladów, w nieprzypadkowym terminie - mówił Krzysztof Brejza, poseł Koalicji Obywatelskiej, który był inwigilowany Pegasusem. Dane z ataku na jego telefon znajdowały się na płycie, która została złamana.

"Ewidentnie złamana w celu zacierania śladów". Brejza: płyty same nie pękają

"Ewidentnie złamana w celu zacierania śladów". Brejza: płyty same nie pękają

Autor:
ads/kg
Źródło:
TVN24

To jest po prostu jedna wielka kompromitacja i chyba tak się powinna nazywać ta komisja - mówił Cezary Tomczyk (KO), komentując pomyłki w raporcie komisji "lex Tusk". - Ci panowie chyba liczyli, że będą do końca świata bezkarni, że do końca świata będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość i mogą działać w dowolny sposób - mówił o członkach komisji Dariusz Klimczak (PSL-Trzecia Droga).

Błędy w raporcie komisji Cenckiewicza. "Jedna wielka kompromitacja. I chyba tak się powinna nazywać ta komisja"

Błędy w raporcie komisji Cenckiewicza. "Jedna wielka kompromitacja. I chyba tak się powinna nazywać ta komisja"

Autor:
ks /kg
Źródło:
TVN24

Na ciele zamordowanego piłkarza nie było DNA Dariusza N., skazanego za to zabójstwo w pierwszym procesie. Bilingi nie wykazały, żeby jego telefon logował się w okolicy miejsca zbrodni. Zabójca był wśród kibiców, wracających pociągiem z meczu. Dwaj z nich zeznali w drugim procesie, że skazanego nie było ani na tym meczu, ani w pociągu. Czy okaże się, że sześć lat spędził w areszcie niewłaściwy człowiek?

Wracał z meczu, zabił piłkarza, nagrały go kamery. Kibice zaprzeczyli w sądzie, że to był oskarżony o zabójstwo

Wracał z meczu, zabił piłkarza, nagrały go kamery. Kibice zaprzeczyli w sądzie, że to był oskarżony o zabójstwo

Autor:
mag/PKoz
Źródło:
tvn24.pl

Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec czterech andrychowskich policjantów. Chodzi o sprawę 14-letniej Natalii, która kilka godzin leżała półprzytomna w centrum miasta. Dziewczynka zmarła w szpitalu. Dziś odbędzie się jej pogrzeb.

14-latka zmarła w centrum miasta. Kontrola w policji wykazała "uchybienia proceduralne"

14-latka zmarła w centrum miasta. Kontrola w policji wykazała "uchybienia proceduralne"

Autor:
wini/PKoz
Źródło:
TVN24 Kraków

We wtorek na cmentarzu w Andrychowie (woj. małopolskie) odbędzie się pogrzeb 14-letniej Natalii, która kilka godzin leżała półprzytomna na mrozie w centrum miasta. Ojciec dziewczynki przekazał podziękowania dla ratowników medycznych, którzy uczestniczyli w ratowaniu życia jego córki. Udostępnił też kilka zdjęć dziecka.

Pogrzeb nastolatki z Andrychowa. "Jej dziedzictwo pozostanie w naszych sercach"

Pogrzeb nastolatki z Andrychowa. "Jej dziedzictwo pozostanie w naszych sercach"

Autor:
wini/PKoz
Źródło:
TVN24 Kraków / PAP

Płyta DVD z danymi z pierwszego ataku Pegasusa na telefon Krzysztofa Brejzy (KO) została złamana, a jej odczyt nie był możliwy - wynika z ustaleń Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Potwierdzają to także zdjęcia tej płyty, do których dotarli nasi reporterzy. Małżeństwo Brejzów zwraca uwagę, że do jej zniszczenia doszło tuż po tym, gdy wystąpili do śledczych o zabezpieczenie wszystkich nośników z danymi, które z ich urządzeń "zassał" szpiegowski program.  

Operacja "Jaszczurka". Złamana płyta z Pegasusa 

Operacja "Jaszczurka". Złamana płyta z Pegasusa 

Autor:
Maciej
Duda,
Łukasz
Ruciński
Źródło:
"Superwizjer" TVN

14-letnia Wiktoria Saługa, podopieczna ośrodka leczniczo-rehabilitacyjnego w Kamieńcu obok Tarnowskich Gór, zaginęła w poniedziałek wieczorem. Wyszła na spacer z innymi wychowankami i opiekunem. Gdy oddaliła się od grupy, opiekun odprowadził wszystkich do ośrodka i wrócił po Wiktorię. Ale dziewczynki już nie było. Trwają poszukiwania.

Zaginęła 14-latka w spektrum autyzmu. "Opiekun odprowadził czwórkę innych dzieci i wrócił szukać Wiktorii"

Zaginęła 14-latka w spektrum autyzmu. "Opiekun odprowadził czwórkę innych dzieci i wrócił szukać Wiktorii"

Aktualizacja:
Autor:
mag,
ads//mrz
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie eksplozji w domu na terenie hrabstwa Arlington w USA. Do wybuchu doszło, gdy funkcjonariusze pojawili się na miejscu z nakazem przeszukania budynku. Wcześniej zamieszkały w nim mężczyzna miał kilkadziesiąt razy wystrzelić racę. Mieszkańcy okolicy mówią o "potężnym huku".

Policjanci chcieli przeszukać dom, budynek wyleciał w powietrze

Policjanci chcieli przeszukać dom, budynek wyleciał w powietrze

Autor:
wac//az
Źródło:
CBS News, ENEX, tvn24.pl

Jedno z najniebezpieczniejszych przejść dla pieszych w Warszawie czekają zmiany. Na ulicy Stawki drogowcy planują doświetlić pasy oraz wprowadzić przed nimi azyle. Kierowcy będą jeździć po dwóch pasach, zamiast obecnych czterech.

Tu bezpieczeństwo ocenili na zero. Będą zmiany na groźnym przejściu

Tu bezpieczeństwo ocenili na zero. Będą zmiany na groźnym przejściu

Autor:
b/ral
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Aktualną sytuację w policji komentował w "Rozmowie Piaseckiego" senator Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, były szef MSW. Polityk odniósł się też do powyborczej koalicji i kształtu potencjalnego przyszłego rządu Donalda Tuska.

Zmiany w policji. Grzegorz Schetyna: szykuje się większa ucieczka z tego okrętu

Zmiany w policji. Grzegorz Schetyna: szykuje się większa ucieczka z tego okrętu

Autor:
pp//mrz
Źródło:
TVN24, PAP

Szef dolnośląskiej policji chce wyróżnić pracownika ochrony wrocławskiego ogrodu zoologicznego za pomoc w zatrzymaniu Maksymiliana F., podejrzanego o postrzelenie policjantów. - Spostrzegawczość i czujność pracownika zoo pośrednio przyczyniły się do namierzenia sprawcy - przekazał aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Natomiast zapowiedziana przez komendanta głównego policji nagroda w wysokości 100 tysięcy złotych ma zostać podzielona pomiędzy policjantów biorących udział w akcjach poszukiwawczych i ratowniczych.

Pomoc była, ale tylko "pośrednia". 100 tysięcy nagrody do podziału między policjantów

Pomoc była, ale tylko "pośrednia". 100 tysięcy nagrody do podziału między policjantów

Autor:
bż/gp
Źródło:
tvn24.pl

Astronautka NASA Jasmin Moghbeli uchwyciła na zdjęciu moment spalania się rosyjskiego statku kosmicznego Progress MS-23 w atmosferze ziemskiej. Widowisko porównała do fajerwerków. Było ono widoczne przez około 2-3 minuty, jak poinformowała astronautka w mediach społecznościowych.  

Tak płonął rosyjski statek kosmiczny

Tak płonął rosyjski statek kosmiczny

Autor:
jdw
Źródło:
TASS, Live Science, TVN24.pl

Dwóch polskich żołnierzy stacjonujących na granicy z Białorusią pobiło się. Jeden z nich z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi dział do spraw wojskowych Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ (woj. podlaskie).

Dwóch polskich żołnierzy pobiło się na granicy z Białorusią. "Jeden z nich doznał obrażeń ciała"

Dwóch polskich żołnierzy pobiło się na granicy z Białorusią. "Jeden z nich doznał obrażeń ciała"

Autor:
mm/PKoz
Źródło:
tvn24.pl

Będziemy nadal wspierać Ukrainę – powiedział holenderski admirał Rob Bauer, przewodniczący Komitetu Wojskowego Sojuszu Północnoatlantyckiego. Jeżeli Rosja wkroczy na terytorium kraju NATO, to szybko tego pożałuje - podkreślił.

Szef Komitetu Wojskowego NATO: jeżeli Rosja wkroczy do kraju Sojuszu, to szybko tego pożałuje

Szef Komitetu Wojskowego NATO: jeżeli Rosja wkroczy do kraju Sojuszu, to szybko tego pożałuje

Autor:
asty
Źródło:
PAP

Uprawomocnił się wyrok na rektora uczeni medycznej, który odpowiadał przed sądem za zniszczenie zabytku. Mirosław C. został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniu. Zasądzono też karę finansową.

Rektor uczelni medycznej skazany za zniszczenie zabytku

Rektor uczelni medycznej skazany za zniszczenie zabytku

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zastrzelony żubr to ma być szkoda nieistotna. Myśliwy nie poniesie kary?

Zastrzelony żubr to ma być szkoda nieistotna. Myśliwy nie poniesie kary?

Tomasz
Słomczyński
Autor:
Tomasz
Słomczyński
Źródło:
tvn24.pl
Premium

Prokuratura w najbliższych dniach zmieni Maksymilianowi F. zarzuty z usiłowania zabójstwa na zabójstwo. Mężczyzna jest podejrzany o postrzelenie w głowę dwóch policjantów z Wrocławia. Mimo starań lekarzy funkcjonariusze zmarli w szpitalu.

Prokuratura zmieni zarzuty Maksymilianowi F.

Prokuratura zmieni zarzuty Maksymilianowi F.

Autor:
pk/PKoz
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Do Sejmu trafił we wtorek rządowy projekt noweli ustawy o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe. Po zmianach limit budżetu na program Bezpieczny kredyt 2 procent w 2024 roku może przekroczyć 1,8 miliarda złotych wobec obecnych 941 milionów złotych - wynika z informacji na stronie Izby Niższej.

Jeszcze więcej na dopłaty do kredytów mieszkaniowych. Projekt trafił do Sejmu

Jeszcze więcej na dopłaty do kredytów mieszkaniowych. Projekt trafił do Sejmu

Autor:
mp/ams
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes

W Strefie Gazy może pojawić się "jeszcze bardziej przerażający scenariusz", na który organizacje humanitarne nie będą w stanie zareagować – ostrzegła koordynatorka ONZ ds. pomocy humanitarnej dla terytoriów palestyńskich. "The Wall Street Journal" donosi, że Izrael przygotował plany zalania systemu tuneli Hamasu pod Strefą Gazy wodą pompowaną z Morza Śródziemnego. Z kolei New York Times", opierając się na analizie materiałów wizualnych i opinie ekspertów, informuje że Hamas podczas ataków 7 października skierował rakietę na bazę, gdzie przechowywane są rakiety zdolne do przenoszenia głowic jądrowych.

"The Wall Street Journal": Izrael planuje zalać tunele Hamasu pod Strefą Gazy wodą z Morza Śródziemnego.

"The Wall Street Journal": Izrael planuje zalać tunele Hamasu pod Strefą Gazy wodą z Morza Śródziemnego.

Autor:
asty
Źródło:
PAP

5 grudnia o godzinie 17 w całej Polsce zawyją policyjne syreny w hołdzie dwóm policjantom z Wrocławia, którzy zmarli po postrzeleniu przez Maksymiliana F. "Pokażmy jedność i pamięć o naszych poległych Kolegach" - czytamy w komunikacie policji.

Nie żyją dwaj policjanci. W całej Polsce zawyją syreny

Nie żyją dwaj policjanci. W całej Polsce zawyją syreny

Autor:
pk/PKoz
Źródło:
tvn24.pl, PAP

"Udzieliliśmy pomocy medycznej pacjentowi w zakresie, na jaki pacjent pozwolił", a "ratownicy stali się ofiarami agresji" - tak Pogotowie Ratunkowe w Legnicy odnosi się do okoliczności śmierci Gabriela Seweryna w Głogowie (woj. dolnośląskie). W wydanym oświadczeniu czytamy, że zespoły ratownictwa medycznego nie odmawiają pomocy nawet w przypadku agresji pacjenta, jednak wymagają wtedy asysty policji. "Taka sytuacja miała miejsce podczas opisywanego zdarzenia" - poinformowało pogotowie.

Oświadczenie pogotowia po śmierci Gabriela Seweryna. "Bezpieczeństwo ratowników najwyższym priorytetem"

Oświadczenie pogotowia po śmierci Gabriela Seweryna. "Bezpieczeństwo ratowników najwyższym priorytetem"

Autor:
bp,
mag/tok
Źródło:
tvn24.pl

Ojciec wraz z grupą znajomych porwał 14-letnią córkę dla okupu, który chciał wymusić od jej matki. W związku z poszukiwaniami, w które zaangażowały się społeczeństwo i służby Macedonii Północnej, jeden z porywaczy – w celu "ukrycia dowodów" - podjął decyzję o zabiciu dziewczynki. Sąd wydał nakaz aresztowania ojca zamordowanej.

Ojciec zlecił porwanie swojej córki dla okupu. Jeden z porywaczy "w panice" zamordował 14-latkę

Ojciec zlecił porwanie swojej córki dla okupu. Jeden z porywaczy "w panice" zamordował 14-latkę

Autor:
asty//mrz
Źródło:
PAP

Zgodnie z zapowiedziami lotnisko w Monachium, na południu Niemiec, zawiesiło we wtorek rano operacje lotnicze z powodu opadów marznącego deszczu. Do godziny 12 nie będzie startów i lądowań w stolicy Bawarii.

Opady śniegu i marznący deszcz paraliżują ruch. Niemieckie lotnisko zawiesza działalność

Opady śniegu i marznący deszcz paraliżują ruch. Niemieckie lotnisko zawiesza działalność

Autor:
mp/ams
Źródło:
PAP

Ciało 15-latka odnaleziono w zbiorniku wodnym w Bochotnicy (woj. lubelskie). Młody mężczyzna udał się w poniedziałek po południu na ryby. W lodzie był wykuty przerębel. Zwłoki nastolatka spod lodu wydobyli strażacy.

Nastolatek wyszedł po szkole na ryby. W lodzie był wykuty przerębel, ciało wydobyli strażacy

Nastolatek wyszedł po szkole na ryby. W lodzie był wykuty przerębel, ciało wydobyli strażacy

Autor:
ek
/ prpb
Źródło:
PAP

Cyklon Michaung uderzył w indyjski stan Andhra Pradesh we wtorek w godzinach porannych czasu lokalnego. Jeszcze przed nadejściem żywiołu ulewne deszcze przyczyniły się do śmierci 9 osób, w tym dziecka. W Ćennaj, stolicy pobliskiego stanu Tamilnadu, woda porywała samochody. Wstrzymano tam pracę lotniska, zamknięto szkoły, biura i fabryki. W regionie ewakuowano tysiące ludzi.  

Woda porywała samochody, zginął czterolatek. Potem uderzył cyklon

Woda porywała samochody, zginął czterolatek. Potem uderzył cyklon

Autor:
jdw
/kg
Źródło:
Reuters, PAP, BBC, Hindustan Times

Nowy brytyjski minister spraw wewnętrznych James Cleverly przedstawił w poniedziałek pięciopunktowy plan, który ma znacząco ograniczyć legalną imigrację do Wielkiej Brytanii. Jego najważniejsze punkty to podniesienie minimalnej pensji wymaganej do otrzymania wizy pracowniczej i zniesienie możliwości ściągania członków rodzin przez pracowników opieki.

Trudniej o legalną imigrację na Wyspy. Londyn ma specjalny plan

Trudniej o legalną imigrację na Wyspy. Londyn ma specjalny plan

Autor:
JW/ams
Źródło:
PAP

W Wenecji koło teatru La Fenice doszło do wypadku z udziałem azjatyckich turystów – grupa płynąc gondolą zbyt mocno wychyliła się za burtę, w efekcie czego łódź się przewróciła. Sceny, którym towarzyszyły wrzaski, wołanie o pomoc i próba wejścia do gondoli, pokazały w poniedziałek włoskie media.

W Wenecji turyści wychylali się z gondoli, żeby zrobić atrakcyjne zdjęcia. Skończyli w wodzie

W Wenecji turyści wychylali się z gondoli, żeby zrobić atrakcyjne zdjęcia. Skończyli w wodzie

Autor:
asty//mrz
Źródło:
PAP

Na policję w Wągrowcu (woj. wielkopolskie) przyszły trzy kobiety, które znalazły list z wołaniem o pomoc na parapecie okna. Autor podał adres pod którym można go znaleźć. Po przyjechaniu na miejsce, okazało się, że to 8-letnia dziewczynka wraz z koleżanką napisały go dla zabawy.

Dla zabawy napisały list z wołaniem o pomoc. Skończyło się na policyjnej rozmowie

Dla zabawy napisały list z wołaniem o pomoc. Skończyło się na policyjnej rozmowie

Autor:
MR/PKoz
Źródło:
tvn24.pl, KPP Wągrowiec

Przy stacji Legionowo Piaski pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej potrącił chłopaka, który prowadził rower przez przejazd kolejowy. Są utrudnienia w kursowaniu pociągów na odcinku Legionowo - Wieliszew.

Przechodził z rowerem przez tory, nie zauważył pociągu

Przechodził z rowerem przez tory, nie zauważył pociągu

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwie mieszkanki gminy Żarnów koło Opoczna (woj. łódzkie) dokarmiają od początku października bociana, który nie odleciał na zimowisko. Ptak ma uszkodzone skrzydło. Kobiety od kilku tygodni proszą wiele instytucji o pomoc w złapaniu ptaka. Niestety, do dzisiaj się to nie udało.

Próbują złapać bociana od października. "Przysłali na miejsce dwóch hydraulików"

Próbują złapać bociana od października. "Przysłali na miejsce dwóch hydraulików"

Autor:
pk/PKoz
Źródło:
tvn24.pl

Kilkunastoletnia uczennica szkoły w Indonezji urodziła dziecko w klasie podczas egzaminu. Według rodziny i władz szkoły "nic nie wskazywało" na to, że uczennica jest w ciąży. Przedstawiciel miejscowej policji poinformował o wszczęciu dochodzenia w sprawie.

Uczennica urodziła podczas egzaminu. Władze szkoły: nic nie wskazywało, że jest w ciąży 

Uczennica urodziła podczas egzaminu. Władze szkoły: nic nie wskazywało, że jest w ciąży 

Autor:
wac//az
Źródło:
Detikjatim, Times of India

Po raz osiemnasty będziemy także biegali. W zdrowym ciele zdrowy duch - mówił na antenie TVN24 Jurek Owsiak. - Mamy cały program "Policz się z cukrzycą" - dodał lider WOŚP - Czyli biegając, kupując te pakiety, kupujemy pompy insulinowe. I obsługujemy cały program skierowany do kobiet, które chcą urodzić dziecko i to dziecko rodzą zdrowe.

Jurek Owsiak: mamy program dla kobiet z cukrzycą, które chcą urodzić dziecko

Jurek Owsiak: mamy program dla kobiet z cukrzycą, które chcą urodzić dziecko

Autor:
ks
Źródło:
TVN24

Rosja odbudowuje swoje zapasy rakietowe, w tym strategiczne - powiedział rzecznik ukraińskich Sił Powietrznych Jurij Ihnat. Jak dodał, Rosja ma teraz więcej dronów Shahed.

Rzecznik ukraińskich Sił Powietrznych: Rosja dysponuje obecnie 870 rakietami różnych typów

Rzecznik ukraińskich Sił Powietrznych: Rosja dysponuje obecnie 870 rakietami różnych typów

Autor:
asty//mrz
Źródło:
PAP

W wypadku autobusu, do którego doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w Tajlandii, zginęło co najmniej 14 osób, a 32 zostały ranne.

Kierowca autobusu stracił kontrolę i wjechał w drzewo. Nie żyje co najmniej 14 osób

Kierowca autobusu stracił kontrolę i wjechał w drzewo. Nie żyje co najmniej 14 osób

Autor:
ads//mrz
Źródło:
PAP, BBC

Dziennikarze tvn24.pl, TVN i TVN24 są wśród nominowanych do tegorocznych nagród Grand Press. Nominacje otrzymali: Justyna Suchecka, Piotr Szostak, Wojciech Bojanowski, Filip Folczak, Olga Orzechowska, Maciej Duda, Łukasz Ruciński, Michał Fuja, Grzegorz Głuszak, Marcin Jakóbczyk, Piotr Świerczek, Robert Zieliński, Olga Mildyn, Ewa Galica, Marcin Gutowski, Edyta Krześniak, Piotr Jacoń, Adam Diehl, Piotr Karczewski, Michał Przedlacki, Łukasz Frątczak, Dariusz Kubik i Grzegorz Łakomski.

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl