Polska

Agent Tomek emerytury już nie dostaje

Polska

TVN24Według ustawy Agent Tomek nie musiał rezygnować z emerytury

Tomasz "Agent Tomek" Kaczmarek, świeżo upieczony poseł PiS, nie będzie już pobierał emerytury. Wypłacanie emerytury Kaczmarkowi, który jest byłym policjantem i byłym funkcjonariuszem CBA, zawiesił Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA.

- Zgodnie z przepisami świadczenie zostało zawieszone - powiedziała dziś rzeczniczka Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Małgorzata Woźniak. Dodała, że po odwieszeniu emerytura zostanie zwaloryzowana.

Nie musiał rezygnować z emerytury

W ubiegłym tygodniu Woźniak mówiła, że wniosek Kaczmarka wpłynął do Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA pod koniec października. Kaczmarek poinformował w nim o rezygnacji ze swojej emerytury na czas sprawowania mandatu posła.

Zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora Kaczmarek nie musiał podejmować takiej decyzji i mógł pobierać emeryturę razem z uposażeniem poselskim.

Najbardziej znany polski agent

35-letni Kaczmarek, znany jako "Agent Tomek", od 2006 r. był funkcjonariuszem Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Rozpracowywał m.in. oskarżoną o korupcję byłą posłankę PO Beatę Sawicką. Przyczynił się także do zatrzymania podejrzanej o korupcję Weroniki Marczuk - prokuratura umorzyła śledztwo w jej sprawie z powodu braku znamion przestępstwa.

Kaczmarek startował w wyborach do Sejmu z ostatniego miejsca świętokrzyskiej listy PiS. Uzyskał 4332 głosy - szósty wynik na liście - i obok piątki innych polityków ugrupowania zdobył mandat poselski.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości