"Wszystkie ręce na pokład!". Nowy minister zdrowia o swojej nominacji

Autor:
kb//now
Źródło:
PAP, TVN24
Adam Niedzielski i Zbigniew Rau. Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej przedstawił nowych ministrów
Adam Niedzielski i Zbigniew Rau. Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej przedstawił nowych ministrówTVN24
wideo 2/21
TVN24Adam Niedzielski i Zbigniew Rau. Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej przedstawił nowych ministrów

"Pandemię pokonamy tylko razem. Wszystkie ręce na pokład!" - napisał nowy minister zdrowia Adam Niedzielski. Komentując swoją nominację, stwierdził, że "to wielki kredyt zaufania i ogromna odpowiedzialność". Jednocześnie obiecał otwartość, współpracę i determinację. Wcześniej premier Mateusz Morawiecki ocenił, że nowi ministrowie "będą stanowić silny fundament naszej drużyny wzmacniającej Polskę".

"To wielki kredyt zaufania i ogromna odpowiedzialność. Dziękuję Panu Premierowi, ale również wszystkim, którzy nie szczędzili dziś ciepłych słów. Obiecuję ze swojej strony otwartość, współpracę i determinację, ale pandemię pokonamy tylko razem. Wszystkie ręce na pokład!" - napisał Niedzielski na Twitterze.

"Będą stanowić silny fundament naszej drużyny wzmacniającej Polskę"

Odniósł się w ten sposób do słów premiera Mateusza Morawieckiego, który stwierdził z kolei w mediach społecznościowych w czwartek późnym wieczorem, że jest przekonany, że nowi ministrowie zdrowia i MSZ "będą stanowić silny fundament naszej drużyny wzmacniającej Polskę".

Wcześniej na konferencji prasowej w czwartek wieczorem premier uzasadniał swą decyzję o powołaniu Niedzielskiego, szefa Narodowego Funduszu Zdrowia, na szefa resortu zdrowia tym, że jest on wybitnym specjalistą, "który zna specyfikę funkcjonowania administracji publicznej, zna niedoskonałości i trudności w funkcjonowaniu wielkich instytucji takich jak ZUS, NFZ i ministerstwa, i wie, gdzie szukać tych nieefektywności".

Adam Niedzielski i Zbigniew Rau. Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej przedstawił nowych ministrów
Adam Niedzielski i Zbigniew Rau. Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej przedstawił nowych ministrówTVN24

Kim jest Adam Niedzielski?

Adam Niedzielski od 2019 roku był prezesem NFZ. Zastąpi na stanowisku ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który we wtorek podał się do dymisji.

Niedzielski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na dwóch kierunkach: ekonomia oraz metody ilościowe i systemy informacyjne. W 2003 roku uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych nadany przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN.

Karierę zawodową zaczynał w Ministerstwie Finansów. Pracował także w Najwyższej Izbie Kontroli, Ministerstwie Sprawiedliwości i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kim jest Adam Niedzielski? >>>

Autor:kb//now

Źródło: PAP, TVN24

Pozostałe wiadomości