TVN24 | Polska

Rezolucja "w rocznicę wprowadzenia de facto zakazu aborcji w Polsce". Jest projekt

TVN24 | Polska

Autor:
ads\mtom
Źródło:
tvn24.pl
Rok od wyroku Trybunału ws. aborcji
Rok od wyroku Trybunału ws. aborcjiTVN24
wideo 2/6
TVN24Rok od wyroku Trybunału ws. aborcji

Europosłowie pięciu grup w europarlamencie przygotowali projekt rezolucji w związku z "rocznicą wprowadzenia de facto zakazu aborcji w Polsce". Głosowanie nad przyjęciem rezolucji ma się odbyć w czwartek 11 listopada.

Pod koniec października, na poprzedniej sesji, odbyła się debata pod tym samym tytułem, na której eurodeputowani dyskutowali o sytuacji kobiet w Polsce i o wyroku Trybunału Konstytucyjnego pod kierownictwem Julii Przyłębskiej z 22 października 2020 roku zaostrzającym przepisy aborcyjne.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Jak informuje korespondent TVN24 w Brukseli Maciej Sokołowski, projekt rezolucji został zgłoszony przez przedstawicieli pięciu grup w Parlamencie Europejskim - Europejskiej Partii Ludowej, Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów, liberalnego Odnówmy Europę, Zielonych oraz Lewicy.

W liczącej kilkanaście stron proponowanej rezolucji znalazł się szczegółowy opis sytuacji w Polsce, wezwania władz Polski, by zmieniły przepisy aborcyjne oraz wezwania do Komisji Europejskiej, by wsparła kobiety w Polsce, zapewniając równy dostęp do usług medycznych. Na posiedzeniu europarlamentu deputowani będą mogli jeszcze zgłosić poprawki do projektu.

CZYTAJ CAŁY PROJEKT REZOLUCJI

Głosowanie nad przyjęciem rezolucji ma się odbyć w czwartek 11 listopada.

Autor:ads\mtom

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kiev.Victor / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości