A2 przejezdna w całości. Otworzyli odcinek C

Aktualizacja:
Widziane z Błękitnego24
Widziane z Błękitnego24
tvn24
tvn24Autostrada A2 uzyskała pełną przejezdność

Po godz. 23.00 pierwsi kierowcy wjechali na odcinek C autostrady A2, w kierunku Poznania. Najwytrwalsi kierowcy czekali przed szlabanem nawet kilka godzin. Wcześniej pozwolenie na użytkowanie wydał wojewódzki inspektorat budowlany. - Stolica Polski ma dziś połączenie z europejską siecią autostrad - powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

- Od dzisiaj kierowcy, w tym kibice jadący na pierwsze w historii Polski Mistrzostwa Europy w piłce nożnej mogą korzystać z całej autostrady A2 pomiędzy Warszawą a Łodzią - poinformowała rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken.

Drogowcy o otwarciu odcinka C
Drogowcy o otwarciu odcinka Ctvn24

Ostatnie prace

Oddawany właśnie do użytku odcinek C ma 20 km długości i przebiega przez gminy Wiskitki, Baranów i Jaktorów. W nocy z poniedziałku na wtorek wykonawca skończył układać ostatnią warstwę asfaltu na tym odcinku.

Decyzja wojewódzkiego inspektoratu budowlanego zobowiązuje więc inwestora do wykonania do 15 października 2012 roku robót wykończeniowych i budowlanych uwzględniających ochronę środowiska, m.in. wykonanie ekranów akustycznych oraz dokończenie przebudowy rowów melioracyjnych.

Wojewódzki inspektor wydał także pozwolenie na użytkowanie trzech wiaduktów nad odcinkiem C1 oraz jednego nad odcinkiem C2.

Ostatni fragment autostrady

Autostrada A2 w województwie mazowieckim ma 45 km długości, a jej budowa podzielona była na trzy części: odcinek C (powiat żyrardowski oraz grodziski), odcinek środkowy D (powiat grodziski oraz pruszkowski) oraz odcinek E (powiat pruszkowski).

W środę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w czwartek 7 czerwca 91-kilometrowy odcinek A2 Stryków-Konopa będzie przejezdny na całej długości.

Nieukończony odcinek C blokował użytkowanie A2. Kierowcy nie mogliby korzystać z sąsiednich odcinków B i D, bo nie było z nich zjazdu.

Cała przejezdna
Cała przejezdnatvn24

Autor: jk, pk//kdj / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Błękitny 24

Pozostałe wiadomości