Ładny mundurek poszukiwany!

Rozpoczął się rok szkolny, a wraz z nim do wszystkich podstawówek i gimnazjów placówek oświatowych całego kraju zawitały, czy może raczej, powinny zawitać mundurki. Uczniowie zgodnie z oczekiwaniami buntują się: mundurki są okropne!

Gudzowaty: Jest dalszy ciąg "taśm Oleksego"

- Oleksy namawiał mnie do składania fałszywych zeznań w sprawie syna Leszka Millera - ujawnił Aleksander Gudzowaty radiu RMF FM. Były szef SLD mówi, że to "fragment szerszej akcji" przeciwko niemu.

Eksmisja byłych betanek za miesiąc

Komornik przystąpi do eksmisji byłych betanek z Kazimierza Dolnego 10 października - informuje rzeczniczka Krajowej Rady Komorniczej. Zakon opłacił koszty eksmisji i wskazał pomieszczenia zastępcze dla eksmitowanych.

Lepper się rozchorował, bo nie chce stracić immunitetu?

Andrzej Lepper nie stawił się przed komisją regulaminową Sejmu, która miała opiniować wniosek o uchylenie mu immunitetu. Przedstawił zwolnienie lekarskie. - A jeszcze wczoraj wieczorem był zdrowy i występował w programie "Teraz My" - zwracają uwagę politycy PiS.

Kaczmarka rozpracował de'billing

Szybka konferencja prokuratury w sprawie Janusza Kaczmarka była możliwa dzięki komputerowemu programowi de'billing, "banalnie prostemu" wynalazkowi prokuratorów i informatyków - donosi "Rzeczpospolita".

Borusewicz: Havel zaszkodził Polsce

- Zasugerował, że nasz kraj jest niedemokratyczny, a słowa poszły świat - w ten sposób skomentował w "Sygnałach Dnia" wczorajszą wypowiedź byłego prezydenta Czech Bogdan Borusewicz. Havel stwierdził, że na wybory w Polsce powinni przyjechać niezależni obserwatorzy.

Tymochowicz: Jestem niewygodny dla wielu osób

- Zajmuję się bardzo niebezpieczną pracą, dlatego spodziewałem się takich akcji i chęci przejrzenia wszystkich moich komputerów - komentuje w TVN24 swoje wczorajsze zatrzymanie Piotr Tymochowicz, specjalista od wizerunku i doradca m.in. Andrzeja Leppera.

Łyżwiński głoduje

Najsłynniejszy ostatnio polski aresztant rozpoczął protest. Informację o odmowie przyjmowania posiłku posła Stanisława Łyżwińskiego potwierdziła Rzeczpospolitej służba więzienna.

Putra: PiS nie boi się Ojca Dyrektora

- Biorę sobie słowa kardynała Dziwisza do serca i analizuję, jak każdy katolik - tak wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra skomentował krytyczne słowa krakowskiego duchownego wobec Radia Maryja. Unikał jednak opowiedzenia się po którejś ze stron kościelnego konfliktu.

Szczecin: pomysł na bezpieczeństwo dla pieszych

W Szczecinie przejścia dla pieszych zostaną dodatkowo oznakowane, aby były lepiej widoczne. Słupki pod znakami zostaną pokryte odblaskową folią w biało - niebieskie, odblaskowe pasy. Takie rozwiązanie podpatrzono w Szwecji.

Seksafera ma szerszy zasięg

- Nie tylko pan Łyżwiński był zamieszany w seksaferę - ujawnia premier Kaczyński w wywiadzie dla "Słowa Polskiego - Gazety Wrocławskiej".

Wypadek na przejeździe kolejowym

W miejscowości Trzebień (powiat świecki) koło Bydgoszczy samochód osobowy wjechał pod osobowy pociąg pospieszny relacji Gdynia - Poznań. Dwie osoby są ciężko ranne.

Znowu prokuratorskie śledztwo ws. przeszczepów

23-letni Arkadiusz Derdzikowski mimo dwukrotnego przeszczepu serca zmarł. Zabiegu dokonywał słynny zespół warszawskiego Instytutu Kardiologii, w skład którego wchodził Grzegorz Religa - syn ministra zdrowia Zbigniewa Religi.

Postrzeliła kolegę

W miejscowości Nowa Sól dziewczyna postrzeliła kolegę. Niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii. Dziewczyna czuje się winna, jednak nie wezwała karetki.

Lepper o premierze, układzie i prostytutkach

- To Jarosław Kaczyński stworzył układ - oświadczył Andrzej Lepper w programie TVN "Teraz my" i zarzucił twórcom Porozumienia Centrum malwersacje finansowe. Lepper, mimo wcześniejszych zapowiedzi, dowodów na nieuczciwość braci Kaczyńskich jednak nie przedstawił.

Komorowski chce zwiększyć szanse na samorozwiązanie Sejmu

- Platforma Obywatelska chce zaproponować innym klubom wycofanie uzasadnień z ich wniosków o samorozwiązanie Sejmu - zdradził wiceszef PO, Bronisław Komorowski. Takie wnioski złożyły PO właśnie, oraz PiS i SLD - ich uzasadnienia znacznie się różnią i wicemarszałek obawia się, że tylko z tego powodu któraś partia może zagłosować przeciwko.

Wassermann: Kaczmarek nie zawsze kłamał

- Ze zdroworozsądkowego punktu widzenia, rozmowa Janusza Kaczmarka z Krauze była najważniejsza - powiedział w Magazynie TVN24 Zbigniew Wassermann. - Dlaczego właśnie tu kłamał? - zastanawiał się koordynator służb specjalnych.

Havel: wybory w Polsce pod okiem obserwatorów

-Szybkie wybory w Polsce, na które powinni zostać zaproszeni międzynarodowi obserwatorzy - to według goszczącego w Polsce byłego prezydenta Czech Vaclava Havla dobry scenariusz dla Polski.

Spełnione marzenia sześciolatki

Sześcioletnia Madzia urodziła się bez rączek i bez nóżek, ale - jak mówią rodzice - od dawna chciała uczyć się w szkole z innymi dziećmi. Marzenia sześciolatki udało się spełnić - dziś rozpoczęła swoją przygodę z nauką.

Kard. Dziwisz: zmienić zarządy Radia Maryja i TV Trwam

Kardynał Stanisław Dziwisz zabrał głos w sprawie Radia Maryja. Metropolita apeluje o zmianę zarządów Radia Maryja i TV Trwam. Fragmenty przełomowego wystąpienia, do którego dotarł '"Tygodnik Powszechny" pokazały "Fakty". Publikuje je też "Rzeczpospolita".

RPO pyta ministra Ziobrę o podsłuchy

Janusz Kochanowski chce znać liczbę składanych do ministra sprawiedliwości wniosków o zastosowanie "kontroli operacyjnej", czyli m.in. podsłuchów. Rzecznik chciałby także wiedzieć, ile zgód i odmów wydał prokurator generalny i sądy w tej kwestii.

LPR: Kaczmarek nie wycofał swojej kandydatury

Doniesienia "Wprost" o tym, że Janusz Kaczmarek chce wycofać swoje nazwisko z wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu są nieprawdziwe - mówi portalowi tvn24.pl Szymon Pawłowski z LPR.

Zdrojewski: To, co zrobił Ziobro przelało czarę goryczy

- To, co minister Ziobro zrobił w sobotę było bezprecedensowe, on straszył opozycję - mówił w "Magazynie 24 godziny" Bogdan Zdrojewski z PO. Wcześniej Platforma poinformowała, że złoży doniesienie o popełnienie przestępstwa przez ministra sprawiedliwości.

Żyrardów już przejezdny

Krajowa droga nr 50 w Żyrardowie jest już przejezdna. Protestujący mieszkańcy, którzy poprzez blokadę drogi chcą wymóc na władzach przyspieszenie budowy obwodnicy, zakończyli swój protest.

Tymochowicz zwolniony do domu

Policja przeszukała komputery Piotra Tymochowicza i - po wstępnych oględzinach - nie znalazła w nich treści pornograficznych. Tymochowicz został więc zwolniony do domu. Śledztwo jednak trwa.

Gosiewski: zapowiedzi Leppera to tylko brudna gra

- Lepper koncentruje uwagę na różnych tematach, zamiast wyspowiadać się prokuratorowi. Prowadzi brudną grę - tak skwitował wicepremier Przemysław Gosiewski zapowiedź Leppera, że dziś w programie "Teraz My" w TVN ujawni "pewne fakty, które pokażą że bracia Kaczyńscy od początku działali niezgodnie z prawem".