- Szef CBA chciał naruszyć wiarygodność rządzących sprawą, o której nikt nie może nic powiedzieć, bo ma klauzulę tajności. To nieetyczna pułapka – oburzała się w „Faktach po faktach” Julia Pitera. Natomiast Zbigniew Wassermann uważa, że sprawa zmian w ustawie hazardowej musi mieć swoją wagę, skoro poinformowano o niej najważniejsze osoby w państwie.

CBA ostrzega premiera, prezydenta, Sejm i Senat, że skarb państwa mógł stracić nawet 500 milionów na zmianach w ustawie o grach i zakładach wzajemnych. - Ta sytuacja może przebić aferę Rywina - ocenił Zbigniew Wassermann z PiS. - Nie wiemy czy jest w ogóle jakieś zagrożenie - kontrował Sebastian Karpiniuk (PO).

Podczas prac remontowo-budowlanych na stadionie Legii przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie, robotnicy znaleźli bombę - informuje serwis legia.com. Jest to prawdopodobnie niewybuch z czasów II wojny światowej. Na miejsce zostali wezwani saperzy.

Przed kilkoma miesiącami ksiądz w Sokółce upuścił podczas mszy konsekrowany komunikant. Teraz, na Podlasiu mówi się tylko o jednym - wydarzył się wtedy cud. Hostia została - jak każe liturgia - umieszczona w wodzie, ale nie rozpuściła się w niej. Po kilku dniach miała się pojawić w niej czerwona plamka. Według lekarzy, to "fragment tkanki mięśnia sercowego".

Choć pieniędzy i czasu na własne życie brak, to pan Andrzej z Krakowa się nie zraża. Prowadzi pogotowie jeżowe, bo jak mówi: - Nikt im do tej pory nie pomagał.

"Poseł Mularczyk jest na pograniczu dobrego smaku", a "Karpiniuk jaki jest, każdy widzi" - spór między przedstawicielem PO i PiS w komisji śledczej ds. nacisków się zaostrza. Sebastian Karpiniuk zagroził Arkadiuszowi Mularczykowi komisją etyki.

Pięciu chłopaków z Koronowa k. Bydgoszczy, którzy prześladowali i molestowali seksualnie 17-letnią Ewelinę usłyszało wyroki. Sąd skazał ich na kary dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat. Do prześladowania dziewczyny doszło trzy lata temu, gdy uczyła się w szkole zawodowej.

Szef zachodniopomorskiej policji Tadeusz Pawlaczyk musi pożegnać się ze stanowiskiem. - Rozpoczęta już została związana z tym procedura - poinformował rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski. Przyczyny zwolnienia? Według KGP: "utrata zaufania" do komendanta.

Wszystkie puszki ze szwedzkim mięsem, w których posiadaniu jest obecnie Główny Inspektorat Weterynarii, zostaną zutylizowane. Nie posiadają one bowiem pełnej dokumentacji. Zastępca Głównego Inspektora Weterynarii Krzysztof Jażdżewski w rozmowie z tvn24.pl powiedział, że takie - wcześniej zapowiadane - polecenie zostało już oficjalnie wydane inspektoratom powiatowym.

Mężczyzna, który w nocy z poniedziałku na wtorek pchnął nożem 21- letniego mężczyznę na dworcu w Poznaniu trafił do aresztu. Wcześniej usłyszał zarzut zabójstwa. Nożownik to recydywista, może mu więc grozić dożywocie.

Trzy uszkodzone auta i ponad 25 ton węgla na jezdni to skutki zdarzenia do jakiego doszło na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Zagrody w lubelskiem. Kierująca oplem kobieta przy wyprzedzaniu zderzyła się z cysterną i tirem.

Pies nie chciał wrócić z podwórka do domu. Wściekły właściciel złapał zwierzę i uderzył nim kilka razy o metalowy słup. Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem przestępcy grozi teraz kara do dwóch lat więzienia.

Dziesięć osób podejrzanych o hurtowy handel narkotykami zatrzymało na terenie czterech województw Centralne Biuro Śledcze. Wcześniej w tej sprawie aresztowano już pięć osób, a policja zapowiada dalsze zatrzymania. Wszystkim podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

- Prezydent jest głęboko zaniepokojony i zbulwersowany sprawą ustawy o grach. Rozważa też spotkanie w tej sprawie z prezydiami Sejmu i Senatu – poinformował prezydencki minister Paweł Wypych. Według niego analogie z aferą Rywina są uzasadnione.

Policja reklamuje swoje mundury, choć ocenia, że skala wad jest "niewielka". Sami policjanci jednak się skarżą. Odpadają zapinki z kieszeni spodni, odkleja się napis "policja", butów nie można zamoczyć. Zdarzają się odparzenia, bo mundury zrobione są ze sztucznego materiału.

Jarosław Kaczyński ma na łamach prasy przeprosić byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka za to, że nazwał go "agentem śpiochem" układu i obarczył winą za brak finalizacji niektórych śledztw - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie. Ma też wpłacić 10 tys. na konto Caritasu.

Głośny huk, wstrząs i ładunek pyłu, który wystrzela z otworu górniczego. W kopalni doświadczalnej "Barbara" w Mikołowie specjaliści z Głównego Instytutu Górnictwa zorganizowali kontrolowany wybuch pyłu węglowego.

Choć przegrał wybory na sekretarza Rady Europy, Donald Tusk nie da mu się z powrotem zaszyć w leśniczówce. Premier ma w przyszłym tygodniu rozmawiać z Włodzimierzem Cimoszewiczem o innych możliwościach wykorzystania go przez Polskę na arenie międzynarodowej

Janusz Palikot o powrocie na stanowisko szefa komisji "Przyjazne Państwo" może tylko pomarzyć. Wbrew medialnym doniesieniom, klub parlamentarny PO nie cofnął mu kary za wypowiedź o "sprostytuowaniu się" byłej minister Grażyny Gęsickiej.

- Gdyby Włodzimierz Cimoszewicz zechciał kandydować na prezydenta, byłoby dobrze. Ale najlepszy kandydat to taki, który chce kandydować - mówi Katarzyna Piekarska z SLD, które zdaje się mieć problem z wyłonieniem osoby, która weźmie udział w wyborach. Cimoszewicz twierdzi, że startować nie zamierza, a lewica deklaruje, że w takim razie da mu spokój.