Śmierć psa, porażonego prądem w centrum Katowic, uchroniła przed niebezpieczeństwem ludzi. Zwierzę w poniedziałek wieczorem weszło na znajdującą się na chodniku pokrywę studzienki, która była pod napięciem.

Czy to koniec Komisji Majątkowej, która przyznawała Kościołowi odebrane mu majątki? Rząd za dwa tygodnie zajmie się projektem ustawy, która zakłada likwidację Komisji. - Potrzebne są dodatkowe ekspertyzy prawne - zastrzegł rzecznik rządu Paweł Graś.

Szef PiS Jarosław Kaczyński ma zwrócić się do republikańskich kongresmenów z USA o pomoc w wyjaśnieniu przyczyn katastrofy smoleńskiej - dowiedziała się PAP ze źródeł w PiS. Do USA jego list zawieźć mają Anna Fotyga i Antoni Macierewicz.

Bojowy hełm, a na nim... różowe stringi. W takim kamuflażu latał na pokładzie śmigłowca w Afganistanie Maciej Zegarski, asystent szefa MSZ Radosława Sikorskiego. Fotografią pochwalił się sam Zegarski na swoim facebookowym profilu. Dziś wszystkich, którzy mogli się poczuć urażeni przeprosił.

- Widać, że swoisty kryzys wokół 36. pułku się pogłębia - skomentował doniesienia TVN24 o nieprawidłowościach w tej jednostce prezydent Bronisław Komorowski. Zapowiedział, że sprawa będzie przedmiotem analizy MON i Kancelarii Prezydenta.

Odsłonięcie pomnika na Powązkach oraz spotkanie rodzin ofiar z prezydentową Anną Komorowską i premierem Donaldem Tuskiem odbędą się 10 listopada, siedem miesięcy po katastrofie smoleńskiej. Jarosław Kaczyński nie wybiera się na żadne z tych uroczystości. PiS planuje marsz z pochodniami pod Pałac.

11 osób trafiło do szpitala po wypadku, do jakiego doszło wczesnym popołudniem w Kaczanowie (woj. wielkopolskie). W Forda Ka uderzył transporter marki Mercedes.

Zarzut nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji przedstawiła we wtorek łódzka prokuratura 62-letniemu Ryszardowi C., który w łódzkiej siedzibie PiS zastrzelił Marka Rosiaka, asystenta europosła Janusza Wojciechowskiego i ranił nożem drugiego pracownika. Prokuratura chce też wysłać go na obserwację psychiatryczną.

- To jest negowanie wszystkiego - skomentowała rezygnację Jarosława Kaczyńskiego z udziału w RBN posłanka PO Małgorzata Kidawa-Błońska. Poseł SLD Stanisław Wziątek mówi z kolei o "lekceważeniu" rady i prezydenta. - Bez wzajemnego zaufania nie możemy współpracować - odpowiada Zbigniew Romaszewski z PiS.

Antoni Macierewicz z PiS złożył do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez ministra MSWiA Jerzego Millera. Szef zespołu ds. katastrofy smoleńskiej zarzuca mu m.in. poświadczenie nieprawdy ws. zapisów z czarnych skrzynek rozbitego Tu-154M.

Niemal 25 tysięcy litrów podróbki popularnego napoju orzeźwiającego przechwycili policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w Rzeszowie. Policja szacuje, że z wytwórni wyjechało łącznie nawet kilkanaście tirów z ładunkiem podrobionych napojów. Na razie nie podaje wysokości strat.

Śledztwo ws. śmiertelnego postrzelenia 45-letniego mężczyzny w podwarszawskich Jankach wszczęła pruszkowska prokuratura. Sprawca - obywatel Turcji - nadal jest poszukiwany.

Prewencyjne zakazywanie publikacji, bez podania czasowych ram jego obowiązywania, jest niezgodne z konstytucją - orzekł w poniedziałek Trybunał Konstytucyjny przychylając się tym samym do wniosku tragicznie zmarłego Rzecznika Praw Obywatelskich Janusza Kochanowskiego. Trybunał odroczył też na 15 miesięcy wykonanie wyroku ws. sądowego zakazu publikacji.

Sukcesem zakończyła się akcja Centralnego Biura Śledczego i policji z Nowego Sącza. Zatrzymano 17 członków grupy "Zulusa" z jej liderami na czele. To sukces, tym bardziej, że grupa ta dążyła do zdominowania rynku narkotyków na Sądecczyźnie.

Dwóch starszych mężczyzn najpierw ukradło pewnej Niemce torebkę, a potem zażądało za nią okupu w wysokości 200 euro. Rabusiów zatrzymała policja, grozi im osiem lat więzienia.

Wytwarzali i sprzedawali dopalacze, teraz mogą spędzić 10 lat w więzieniu. Stołeczni policjanci zatrzymali siedmiu mężczyzn, u których znaleźli 20 kg substancji psychoaktywnych.

Partia jest jak pędzący super ekspress. Ale nie zwykły, jak na polskich torach widzimy, ale "dobry, wspaniały, rozpędzony, nowoczesny pociąg". O jakiej partii mowa? O PiS - w oczach posłanki Beaty Kempy.

Jak się lata za wysoko, to można spaść - takie przesłanie Nelli Rokita przekazała w "Faktach po Faktach" swoim niedawnym partyjnym koleżankom - Joannie Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiecie Jakubiak. Przywołała przy tym - choć z drobnym przejęzyczeniem - legendę o... Ikarze.